• Jurki
    8.7k
    U svakom klubu na svijetu kad dojde do pada igre, losiji rezultati, pa i karambol kakav je bio u Ateni (di trener nije ni probal nekaj napraviti) mora doci do smjene.
    Šok terapija je nuznost da se ekipa resetira kolko je to moguce do sljedece utakmice.
    Dinamo mora biti ispred svih i trenera bez obzira kak on bio s velikim ocekivanjima prihvacen.
    Klub mora postizati rezultate.
    Kaj vredi ostaviti trenera koji je raji drag ako znamo svi u dubini duse da bi kasniji a neminovni rastanak bio jos gorči sa jos losijim rezultatima.
    Svima mora biti kristalno jasno da se ove godine titula mora uzeti kak god pa makar karikiram u fotofinisu zadnje utakmice u sudackom dodatku. Kak se veli na guzove jer ulaskom u ligu prvaka se betonira primat u Hrvatskoj. A u prvenstvo smo krenuli jako klimavo.
    Sve druge opcije ne dolaze u obzir.
  • mlinchica
    1.1k
    Ja sam manjina, “odigrala” sam ne u toj anketi i još sam tog mišljenja. I sad ja kažem da su mu sigurno svašta obećali, a ispunili nisu (tu najviše mislim na nove igrače), onda ćete vi meni s Drmicem, Menalom i ekipom, pa će to onda otići u nedogled.. onda bolje nećemo tamo :grimace: . Čekaju nas tekme, a to je sad najbitnije. A kako sam ranije napisala, nadam se da će jednom ispričat i svoju stranu pa će sve biti jasnije.
  • Imamo Dinamo
    3.3k
    Ja sam manjina, “odigrala” sam ne u toj anketi i još sam tog mišljenjamlinchica

    Jesam i ja.

    I sad ja kažem da su mu sigurno svašta obećali, a ispunili nisu (tu najviše mislim na nove igrače), onda ćete vi meni s Drmicem, Menalom i ekipom, pa će to onda otići u nedogled..mlinchica

    Vjerojatno je prevaren s pojačanjima, ali je trebao koristit kadar koji ima (a imao je vrlo, vrlo respektabilan kadar)

    A kako sam ranije napisala, nadam se da će jednom ispričat i svoju stranu pa će sve biti jasnije.mlinchica

    Ne vjerujem ja da tu ima neke posebne priče iskreno
  • Jurki
    8.7k
    svi znamo da je bilo sabotaze iznutra, To je jasno ko sutrasnji dan. Ali za neke stvari je Igor sam kriv. I za to ne moze dobiti popravni ispit. Ne sad, ne ove godine koja moze udariti temelje nase dominacije i ogromnog povecanja prihoda narednih 10+ godina.
    Treba gledati dugorocno
  • Nevo7
    608
    Žao mi je kaj je Bišćan tako potrošen i kaj je morao otići. Ali, morao je. U odnosu na Čačića, nismo imali nikakav napredak u igri. Čačić se posvađao sa prvotimcima, a ovaj za zamjenama. Vjerujem da je momčad počela malo po malo davati znakove da nekaj ne valja.
    No ono kaj me još više čudi je njegova beskrvnost, anemija, teško je za reći, ali podsjećao me na čovjeka osuđenog na smrt bez ikakve životne energije. Mislim, nikada on nije bio temperamentan i glasan, ali da je baš takav bez životnog elana me začudilo. Kao da mu je ovaj posao bio kazna.
    Stvarno šteta za tako velikog dinamovca koji je sudjelovao u borbi za neki bolji Dinamo. Nadam se da će mu ovo biti neka životna lekcija i da će kroz vođenje drugih klubova naučiti doslovno voditi ekipu kroz utakmicu, upravljati situacijom jer mu je ovo velika mana. Bez zezancije, da uzme neki klub poljske lige i da se na njemu uči. Kao Jovičević sa ukr. Dnjipro-1, kao trener je fenomenalno sazrio. Žao bi mi bilo da je prožvakan i ispljunut. Malo Poljska, malo Austrija, kao Bjelica. Liderske sposobnosti ima. Baš me tog strah kod Jakirovića jer on to nema, nije vodio ne velike klubove niti veće od Dinama, nije vodio niti jedan strani klub iz lige koja više ulaže u nogomet.
    I da, mislim da svaki trener koji odlazi sa izborničke pozicije na trenersku treba uzeti pauzu, malo početi šire početi pratiti nogomet i tek onda se uključiti u klubski rad. Izbornička funkcija je kao državni posao, ulijeni čovjeka, dok si u klubskom nogometu sa nogometašima svaki dan. Tamo si više motivator a ovdje taktičar.
    Ajmo Beli, nema predaje! Odmori se, pronađi životni elan, odi van uzeti neki klubčić i vidimo se za sedam godina :kiss:
  • xavier
    11.1k
    Pisao sam ovdje više puta da sam želio Bišćana i bio siguran da je on pravo rješenje za nas. Bio sam oduševljen Bjeličinim načinom vođenja momčadi i igre i vjerovao sam da će nas Bišćan voditi na veoma sličan način.

    I sam početak je i bio takav. Razbijena i demotivirana vojska, a tako je Dinamo izgledao pred kraj Čačićevog mandata, veoma je brzo pod novim trenerom položena. Igralo se čvrsto iza i igrači su, barem u početku, zaigrali na svojim prirodnim pozicijama. Činilo se da su sve predispozicije za dobru budućnost tu, ali...

    Meni je i dalje neshvatljivo što se dogodilo. Uzeli smo superkup i dominirali protiv Hajduka u prvom kolu. Imali smo 1:0 i penal za 2:0 koji je Petko izveo kako ga je izveo. Možeš penal promašiti, nikakva tragedija, ali ne možeš ga tako nonšalantno zapucati. I dogodio se preokret. No Dinamo se opet digao. Razbijena je Astana i Istra te odigran remi s Goricom koji realno nije bio kraj svijeta.

    I onda se dogodila Atena i nakon toga dvije utakmice s neobjašnjivim padovima odnosno očajnim zatvaranjem gdje su donesene neke odluke koje nikad neću shvatiti. Kako sam pisao, smatrao sam da tu ima toliko toga što je utjecalo na to te da Bišćan zbog svega toga zaslužuje još kredita, bez obzira što je bilo puno njegovih poteza koji mi nikako nisu jasni.

    I što reći na činjenici da uprava javno da podršku igraču i onda ga smijene doslovno idućih dan. Kakva je to poruka? Ali što je, tu je. Ne navijamo ni za Bišćana ni za upravu nego za Dinamo, a tu dolazimo do ključne stvari, a to je što (opet) mislim da je dovedena prava zamjena u vidu Jakirovića koji je svugdje odradio sjajan posao te veoma brzo podigao i posložio momčad.

    A Bišćanu želim sve najbolje u karijeri i tko zna, možda nam se putevi opet spoje u nekim boljim okolnostima. Bišćan je bio i ostao gospodin i upravo iz tog razloga mi teško čitati vrijeđanja raznih "internet stručnjaka" koji vjerojatno ni ne dolaze na stadion...
  • Jaro
    5.6k
    Momcad je izgledala lose, iste stvari(problemi) su se ponavljali - ali da mu Simic da podrsku jedan dan, a drugi da odleti - i to 3 dana prije euro utakmice, prije niza od 4 teske tekme u 10 dana, nakon cega ide reprezentativna stanka - po meni uzasna odluka kluba. Ove 4 utakmice se moralo pregrmit. Mozda bi se i preokret u momcsdi desio - nikad necemo saznati. Kazem, smatrao sam da je ulaskom u sezonu (i ne rotiranjem nakon osvajanja naslova prosle) nekako matematicki i teorijski zasluzio otkaz, ali ne u ovom trenutku i ne na ovakav nacin jer ipak nismo robori i trebali bi sagledati siru sliku.
    OK, vjerojatno nikad necemo niti saznati sve sto je dovelo do razlaza (mozda je stvarno toliko potonuo da se doslo do zakljucka da stvarno nema sanse za pomak - nakon Atene nebi bilo cudno).
    Steta, nije ispao pravi spoj u pravo vrijeme kako smo se svi ponadali...
  • Mali Zeus
    9.7k
    Nešto se gadno dogodilo preko ljeta. Još pred kraj prošle sezone je sve izgledalo ok, dapače. Ja vjerujem da ga je uprava zajebala i da je očekivao još pojačanja itd. al on je sam sebi bio najveći neprijatelj. S načinom vođenja utakmica, činjenicom da smo padali u skoro svakoj tekmi iza 60., nereagiranjem na činjenicu da momčad gubi konce igre, nekorištenje zamjena ili korištenje nelogično, potpunim zapostavljanjem nekih igrača ili rješavanjem, a koji bi mogli pomoći, dapače koji su klasa, iznošenjem prljavog rublja u medije i odašiljanjem poruka da doslovno ne vjeruje zamjenama. Di su nestali mladi koji su igrali prošle godine. Odavao je dojam da nikak neće rotirati momčad nego samo stavljati jednu te istu i ok možeš reći trebaju mi pojačanja, al momčad koju ima nije na razini županijske pa da od nje nemreš napraviti dobru igru, dapače i dalje je najjača u ligi.
    Plus nakon AEK-a je izgledao kao čovjek koji nikako nemre dignuti momčad nakon 1-2 poraza, a za vrijeme drugog poluvremena u Ateni kao čovjek koji ne zna što bi napravio.

    Žalo mi ga je ful, bilo mi je drago kad je bio imenovan i trebala je to biti jedna lijepa priča, igračka legenda, dinamovac od glave do pete dolazi za trenera i piše lijepe priče, ali očito je bio loš trenutak i za njega i za klub. Možda je sve to kaj se događalo, borbe iznutra, miniranja itd. ostavilo traga i nije se mogao i znao nositi s tim. Baš me zanima je li puklo između njega i Šimića nakon što je Šimić rekao da ima podršku itd. U svakom slučaju njegova smjena neće riješiti sve probleme u klubu, dapače, isti problemi ostaju i isti će nestati samo ako se riješimo svog taloga iz kluba jednom nekako, tu prvo mislim na gospođu koja minira iznutra, al to je druga tema.

    Je li trebao dobiti još vremena? Ne znam, meni se čini da on to ne bi okrenuo i da bi se muke nastavile samo dalje, a atmosfera bi bila sve gora. Kad jednom kažeš u eter da ne vjeruješ momčadi nema povratka. Nadam se da će se iz ovog vratiti jači i bolji i da će vratiti karijeru na noge, jer je, bez obzira na ovu mučnu priču, on više nego dobar trener.
    I da će si uzeti drugog kondicijskog trenera!
  • Orc123
    5.1k
    Nekako mi nakon prospavane noci koliko god sam znao đu dati kritiku, nekako mi bas zao Biscana. Ali ono bas, bas, bas.....ja bih rekao da nije ni imao srece jer koliko god su niki potezi bili losi ali sve bi bilo drugacije da je Bruno zabio penal Hajduku! Mislim da mu se puno toga nije poklopilo, a najvise Uprava. Mozda je cak i nekima smetao.....nisu mu dali suport, barem ne dovoljan....steta sve skupa....đene zanima samo tko ce smijeniti ove klaune u Upravi poput onog iz Lane grupe, Perasice....mora se doc do statuta cim prije!
  • Droljo
    5k
    Ma neka igor ide dalje raditi po svijetu i nek nam se vrati za par godina hladne glave, ogromnog iskustva te puno bolji trener nego kaj je sad. I nek stožer mijenja jer mu je i tomić (ili neko) mogao sto puta sugerirati da nešto mijenja i da jedva dišemo u 90+. A oni svi zajedno sjede na klupi i vjerojatno misle ma neće opet...
  • Dragon1Warrior123
    2.9k
    Gledajte. To što mi sad govorimo da je Šimić jedan dan dao podršku, drugi dan otkaz je doslovno modus operandi Dinama što se tiče otkaza trenera vec ohoho godina. Uz to realno pojma nemamo kakvi su se razgovori događali u pozadini. Možda je ostatak uprave bio za odlazak i bio je Šimić u manjini, možda je došlo do nekih razgovora koji su upravi promjenili mišljenje, a možda je to opet samo bilo oni staro da čim uprava kaže da je iza trenera on gotovo uvijek leti u roku od par dana...
  • dumitrumitu
    561
    Ova zadnja događanja su mi samo dokaz da se Šimića ništa ne pita. Klubom upravlja tajnica prema uputama iz BiH.
  • Mali Zeus
    9.7k
    Liderske sposobnosti ima. Baš me tog strah kod Jakirovića jer on to nema, nije vodio ne velike klubove niti veće od Dinama, nije vodio niti jedan strani klub iz lige koja više ulaže u nogomet.Nevo7

    Jakirović nema liderske sposobnosti?
  • Papastrumf
    9.8k

    Nastavljate vi i dalje. Boli vas kita.
  • Patak
    2.2k
    Meni Jakirović ima baš taj karakter lidera i autoriteta. Dođe u Rijeku i u tjedan dana se riješi desetak i više igrača, nekih sa iskustvom igranja u inozemstvu i preporodi momčad.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.