• Neki tip
    19.3k
    Ako netko ovdje ima takvo znanje, neka ga napravi (samo najbitnije stavke).The Undertaker

    @db-izbjeglica, znam da si za Kranjču to bio pisao, ajd za Maksimir ako ti se da..
  • Patak
    2.2k
    Ovi iz grada podržavaju nerast (degrowth). Čitam tako o toj ideologiji...

    If 10 neighbors all use the same lawn mower, this saves producing nine lawn mowers and saving a lot of materials and carbon fallout. Members of a community need to do more sharing.

    Analogno tomu, zašto bi ti isti podržavali gradnju još jednog stadiona na bilo koji način kad se jedan može iskoristiti za više klubova. Treba se štediti na ugljiku, članovi zajednice moraju učiniti više na dijeljenju...
  • mali M
    3.5k
    Sljedece godine kada krenu bageri na kranjci, bit ce pomama za godisnjim kartamajedan u nizu

    ja u našoj državi po našem iskustvu, pogotovo u Zagrebu nebi kupovao godišnju kartu na temelju bagera... pa kad krenu bageri to je znak da se još minimalno 2 godine neće tamo igrati... a ponavljam po našem iskustvu, možda bude i za 4/5 godina jer će doć do komplikacija, ako ikada...
  • jedan u nizu
    6.1k

    ne treba ista kosilica za susjeda koji ima 100 kvadrata travnjaka i za onog koji ima 10 hektara.
    Nije isto raditi stadion za dinamo i za rudes.
    Kranjca ce sigurno biti stadion za Rudes, Loksu i mozda neke drugoligase.
    Uostalom, nece grad sagraditi dinamu stadion, tako da tu mijesas kruske i jabuke.

    S tvojom izjavom bi se slozio da se recimo radi o stadionima za Lokomotivu i Rudes.
    Dinamo je totalno druga prica oko svega. Cak i da Dinamo kao klub ne postoji, stadion u Kranjci treba biti izgraden zbog drugih klubova iz grada.

    I nemojmo se poistovjecivati sa Rijekom i Rujevicom. Niti je Dinamo Rijeka, niti je Maksimir Kantrida.
  • NORTE
    9.3k
    Ovo je tema o izgradnji stadiona u Kranjči, a ne o tome hoće li ili neće biti novog u Maksimiru koji ima svoju temu.

    O Maksimiru je brigu preuzela i Vlada RH, a sudjeluju i Hns i dinamo.

    Grad Zagreb koji je vlasnik "rugla" u Maksimiru sigurno ima interes da se tamo izgradi nova zagrebačka turistička atrakcija.
    Što je TT u više navrata i ponovio.
  • xavier
    11.1k
    Sljedece godine kada krenu bageri na kranjci, bit ce pomama za godisnjim kartama, jer ce one biti garancija da ce se moci uzeti godisnja za kranjcu, koje bi u kolicinama trebale biti kao i sada. Mislim da necemo imati problem da nam prosjek gledanosti na kranjci bude 9000 od mogucih 12 000 !jedan u nizu

    Kako sam više puta napisao, ovo je ono što me najviše veseli u cijeloj priči oko hipotetske Kranjče. Navikli smo da na Maksimiru uvijek ima dostupnih ulaznica (ne govorim naravno za veće europske utakmice), a ako ovo stvarno bude po najavama, prvi put ćemo imati potencijalnu situaciju da nema previše ulaznica što bi, barem u teoriji, trebalo stvoriti potražnju i povećati prosjek gledatelja.
  • jedan u nizu
    6.1k

    Mislim da jedino sto tu moze odugovlaciti proces jest izbor izvodaca, tj zalbe drugih izvodaca i maksimalno zakonski dozvoljeno odugovlacenje procesa.
    Ali mislim da kad se fizicki krene graditi da nece biti problema.
  • jedan u nizu
    6.1k
    Kako sam više puta napisao, ovo je ono što me najviše veseli u cijeloj priči oko hipotetske Kranjče. Navikli smo da na Maksimiru uvijek ima dostupnih ulaznica (ne govorim naravno za veće europske utakmice), a ako ovo stvarno bude po najavama, prvi put ćemo imati potencijalnu situaciju da nema previše ulaznica što bi, barem u teoriji, trebalo stvoriti potražnju i povećati prosjek gledatelja.xavier

    slazem se. Znam barem cetvero ljudi uz mene kojima je bilo bitno ugrabiti godisnju ulaznicu sada, kako bi imali pravo prvokupa sljedece godinu, za koje ce vjerovatno ostati ista brojka. A isti ti ljudi ce razgrabiti za kranjcu. Jos vise ako imamo direktan ulazak sljedece godine u LP, gdje se godisnja karta maltene isplati samo za te tri utakmice u skupini, od sljedece godine 4 utakmice doma.
    I bas ta cinjenica, da su ljudi navikli da uvijek ima karata. Kada to bude na stadionu od 12k ljudi, a 4-5k ljudi ima godisnju, mozda i 1k ode na sponzore i poklonjene karte, bit ce pomama za preostalih 6k ulaznica za derbije i europske tekme.
  • mali M
    3.5k
    a slažem se, ali gledali smo mi već i turiranje bagera oko maksimira, pa krene se kao nešto lupati čekićem po sjeveru, pa krenu lickati zapad... više se ne veselim ničemu dok neki uvlakač glasačima koji god on bio ne prereže vrpcu i otvori stadion.. Razumijem potrebu ovog "manjeg" stadiona za potrebe Zagreba, ali skepsa je tu.. šta je tu je.. netreba biti negativan, ali netreba ni slaviti zbog polu riješene papirologije..
  • jedan u nizu
    6.1k
    istina, ali ono su bile ciste politicke igre i preizborne igre koje su uvlacile dinamo i njegove navijace u pricu.
    Ovdje ima politike i predizbornih sranja, ali ipak je sad tu ukljucen i HNS i UEFA.
    Nemojmo se zavaravati, da repka nema dvije medalje na zadnja dva SP, tu UEFA nebi ni nosom provirila, a samim time ni HNS/drzava.
    Sad si stvarno nitko ne moze dopustiti da jedna zemlja sa 3 medalje sa SP u zadnjih 7 SP nema nijedan iole kvalitetan stadion.
    Najvise zbog toga sam optimistican, a ne zbog grada,nove uprave ili dinamovih rezultata. Sve to navedeno je plus, ali mislim da bi bez repkinih rezultata ovo bila prica kao svaka do sada
  • mali M
    3.5k
    ali ono su bile ciste politicke igre i preizborne igre koje su uvlacile dinamo i njegove navijace u pricu.jedan u nizu
    ja vjerujem da je i sada tako, sori, godine te nauče nešto i rađe bi da mi se dokaže da sam bio u krivu nego da euforično slavim nešto što je još daleko daleko od same izvedbe.. na ideje mi se ne plješće...

    ali ipak je sad tu ukljucen i HNS i UEFAjedan u nizu
    ovo vrijedi za Maks, a to nije tema.. ja govorim o skepsi izgradnje uopće "stadiona Zagreb".

    Ako se ovaj stadion gradi za Loksu, Rudeš i slične, onda je 12.000 debelo debelo previše i megalomanski izgrađeno za nešto što će u konačnici trunuti ako Dinamo napravi svoj stadion, zato je velika doza skepse u meni. Zato sam bio i dalje i jesam da se Dinamo stavi u partnerski odnos sa Sesvetama i tamo odradi bez previše komplikacija i upliva politike privremeni montažni stadion dok se Maks sruši i napravi.. I kažem Sesvete mi imaju veči navijački i igrački potencijal za budućnost i vjerujem da bi kod njih mali stadiončić bio bolje ulaganje u budućnost jer je to dio grada koji je stalno u širenju i rastu broja stanovnika. Nego Kranjča, koja će ako se izgradi, vjerojatno postati mala arena za razne manifestacije i koncertiće.. a preko dana za trening niželigaških klubova...
  • Facke
    2k
    Ja opce neznam cemu da se ceka "zamjenski" stadion? Cemu. Ligu moreme igrati na Kranjce a eurospke utakmice v Osijeku,Mariboru, Ljubljane ili napravi na brzaka montazni vu Sesveta. Mene su to se prazne price.
    A gradnja nebu sigurne trajala samo godinu dana kak on veliju. Mene su to gluposti. Delaj svoj. Za ligu imame stadion a za europu se bumo snasli. Kak se i drugi klubovi snalaziju.
  • Crusades1986
    9.8k
    gluposti su ovo kaj ti pišeš jer ni jedan klub ne smije igrati domaće utakmice u drugoj državi ako u njegovoj nije rat.

    A s obzirom kolko su Zagrepčani zagrijani za dolazak na Maksimir sve se bojim koliko bi ih išlo u Osijek na domaću europsku utakmicu.
  • Nino Bule
    11.5k
    Rujevica je rađena od strane rijeke koja je digla kredit koji dan danas otplacuje da bi ju napravila, mi dobivamo na poklon zamjenski stadion s 0 eura ulaganja, ako kojim slucajem ostanemo vječno na kranjcevicevoj iskljucivo smo sami krivi i zasluzujemo na njoj ostat 20 godina dok se ne udostojimo poduzet nesto po pitanju maksimira
  • DrawTube
    3k
    Ne shvaćam čemu čuđenje da neće biti preklopnih stolica. Pa dobar dio europskih stadiona npr BvBov stadion nemaju preklopne stolice. Logično da Pampas ima kad će to biti trajno rješenje Osijeka do kraja stoljeća vjerojatno.

    I ja sam bio skeptičan oko 20 milijuna eur, ali kad se uzme u obzir da neće biti puno rušenja, da će tribine vjerojatno biti metalne, te da se Zapad samo nadograđuje umjesto da se radi iznova 20 mil. eura više ne zvuči tako nerealno. Isto tako nema smisla da se ovo odgodi jer je gradnja Kranjče taman skupljanje poena za iduće izbore.

    Najbtnije je da se dobiva potpuno natkriven stadion, gdje su sve 4 tribine u upotrebi, s tribinama do terena. Treba i napomenuti da je zadnji red Zapada na Kranjči otprilike jednako udaljen od terena kao prvi red Zapada na Maksimiru
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.