• NORTE
    9k
    Tema za praćenje svih novosti i aktualnosti u vezi novog modernog natkrivenog gradskog stadiona u Kranjčevićevoj ulici.

    Radovi trebaju početi u 6/2024 i završiti do 9/2025.

    Privremeno useljenje dinama na taj pravi nogometni stadion bit će prva prekretnica u dinamovom rastu.

    Kapacitet bi trebao biti 10-12 tisuća sjedalica.
    Na njemu će se moći igrati i Liga prvaka.
    Izgradnju novog stadiona financira Grad Zagreb.
    Cijena je nešto manje od 20 milijuna eura.

    Uz tribinu istok bi trebalo biti izgrađeno i nekoliko manjih sportskih terena za rekreativce i parking.
    cd661800-feac-4031-972f-07dce02ef03f.jpg?width=1765&height=13402

    Nakon otvaranja stadiona u Kranjči kreće se u rušenje gradskog stadiona u Maksimiru, nenatkrivenog nenavijačkog nenogometnog nazovi stadiona.

    Vlada RH je izgradnju novog velikog stadiona u Maksimiru proglasila nacionalnim strateškim sportskim interesom.
  • NitkoBitan
    11.7k
    Radovi trebaju početi u 6/2024 i završiti do 9/2025.NORTE

    Pomaknuto za godinu dana.
  • dinamozivivjecno
    1.5k
    Zar nisu pisali da ce radovi poceti pocetkom 2024?
  • deda
    27.5k
    Dvije stvari ću reći.

    Prvo, nema šanse ovako nešto izgraditi za 12-13 milja, a da to ne bude neko teško sirotinjsko izdanje.
    Drugo, ako gradnja ne krene na proljeće sigurno neće ni u izbornoj godini.
  • NitkoBitan
    11.7k
    To je rekao Senf, doduse svasta je on rekao. Barisic je na Skupstini rekao da je sve pomaknuto za godinu dana.
  • dinamozivivjecno
    1.5k
    Znaci po Barisicevoj strani price stadion ce biti zavrsen tek 2026?
  • NORTE
    9k
    Znaci po Barisicevoj strani price stadion ce biti zavrsen tek 2026?dinamozivivjecno
    U Jutarnjem je objavljeno ovo:
    "Barišić je obavijestio skupštinare da stadion od 10 tisuća mjesta u centru grada ne može biti završen prije 2025. godine."
  • Dudu9
    422
    - Prvi dio faze je izgradnja stadiona u Kranjčevićevoj kapaciteta deset tisuća na koji bi se Dinamo preselio. On neće biti gotov do sredine 2025. nego nešto kasnije, iako je to u završnoj fazi.
  • NitkoBitan
    11.7k
    Koliko znam ovih dana je raspisan natjecaj za izvedbeni projekt. Mislim da se u termine, rokove i proceduru kuzi kolega forumas @db-izbjeglica

    Pa eto kolega ako nam mozete reci kada najranije mozemo ocekivat bagere u Kranjcevicevoj ulici...
  • Captain America
    13.3k
    a da to ne bude neko teško sirotinjsko izdanjededa

    Senf je izričito dao naputak da se štedi maksimalno. Znači možemo zaboraviti preklopne stolice poput Opusa i slične "moderne" dodatke stadionu. Današnji Maksimir s krovom možemo očekivati.
  • Robi T
    209
    koliko se sjećam TT je rekao na presici da će stadion biti natkriven,imati 10-12000 mjesta i tribine će biti uz teren.
    Uz to će parking,kad ne bude tekmi,biti teren za rekreativce.
    Iskreno,hoće li stolice biti preklopne ili ne meni je manje važno.
    Bitno je da priča kreće kroz par mjeseci i da je to,vjerujem,početak prema novom stadionu u Makdimiru.
  • mali M
    3.3k
    Sad bi svašta napisao, ali nije za ovu temu. Ne vjerujem u izgradnju ovog stadiona, a ako se ipak izvede (s velikim AKO) to očekujem kroz narednih desetak godina. Ali sviđa mi se optimizam, veseli bili pa vidjeli
  • Patak
    2.2k
    Ako se ikad izgradi nova Kranjča, na kojoj će se kapacitet napuniti dva put godišnje Maksimir će ostati napušten kao Pripjat, snimati će tamo post apokaliptične filmove.
  • mali M
    3.3k
    ma ne slažem se. Ako se sagradi mislim da će u tom kapacitetu imati jako jako dobru posjećenost. 10 000 svaku tekmu... željni su ljudi normalnog stadiona.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Na natječaj se moglo prijaviti do kraja rujna mislim.
  • immerwieder
    1.2k
    na natječaj za projektiranje kranjče došlo je pet ponuda,
    ponude su otvorene 25.9. u 9 sati,
    čeka se odluka o izboru, dvije najniže ponude su istog iznosa,
    jedna je firma koja je radila idejni, a druga je firma koja je radila pampas,
    baš me zanima kaj budu odlučili
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.