• Nevo7
    608
    Po pričama Lokosa, Kranjča će se graditi etapno, a utakmice će se cijelo vrijeme igrati na njoj. Rušit će se i graditi tribina po tribina.
    Lokomotiva se nada da će sama biti na stadionu, a da Rudeš privremeno ode u Zaprešić ili da si sredi stadion.
    Inače, prije godinu-dvije-četiri postojao je plan zamjene zemljišta, da Lokomotiva ode sa Kajzerice i da dobije Zagrebello, sve uz podršku Grada i Saveza, ali to je odbio NK Zagreb/Medić. To je bilo u ono vrijeme kada je Bandić imao plan sa zagrebačkim Menhetnom. Hvala Bogu da je to propalo.
    Prema prostorim planovima, na području NK Lokomotive u Kajzerici bi se trebao graditi gradski stadion Novi Zagreb, a na onom istočnom parkiralištu bolnica Novi Zagreb (ne Sveučilišna). Ali sve je to propalo,.
  • xavier
    11.1k
    Najbtnije je da se dobiva potpuno natkriven stadion, gdje su sve 4 tribine u upotrebi, s tribinama do terena. Treba i napomenuti da je zadnji red Zapada na Kranjči otprilike jednako udaljen od terena kao prvi red Zapada na MaksimiruDrawTube

    Uopće ne ulazim u to hoće li se Kranjča stvarno napraviti ili neće, ali ako bude kako kažu da će biti, ne vidim što netko ima biti protiv tog projekta.

    Da se razumijemo, smatram da Dinamo treba igrati na Maksimiru i nisam za bilo kakvo preseljenje, ALI novi stadion na postojećoj lokaciji se čini toliko daleko (ne kažem da ga neće biti nego da će period do njegovog završetka biti jako, jako dug), a postojeći je nikakvom stanju (iskreno nisam siguran može li se ovo više uopće nazvati stadionom). Tako da mi se u ovom trenutku ovakva Kranjča čini kao ostvarenje snova. Kako si napisao, nogometni stadion bez atletske staze, 4 tribine, krov :starstruck:
  • NORTE
    9.3k
    Po pričama Lokosa, Kranjča će se graditi etapno, a utakmice će se cijelo vrijeme igrati na njoj. Rušit će se i graditi tribina po tribina.
    Lokomotiva se nada da će sama biti na stadionu, a da Rudeš privremeno ode u Zaprešić ili da si sredi stadion.
    Nevo7

    Zanimljivo.
    Rudeš ionako leti nazad u 2.ligu pa može igrat na svom stadionu.
  • Patak
    2.2k
    Rudeš će ponovo pokušati doći do prve lige u kojoj ionako nema prevelike konkurencije klubova koji imaju mogućnosti i interes za prvom ligom. U trećem pokušaju će možda uložiti u igrače.
  • Facke
    2k
    Mogli bi i mi etapno raditi..ali ne...
  • obelix
    84
    To mi nije jasno. Da ne mogu sad istodobno radit istok i jug. Gostujući na zapad gore prema jugu i to je to
  • mali M
    3.5k
    mi dobivamo na poklon zamjenski stadion s 0 eura ulaganjaNino Bule

    mi navodno i prema obećanjima dobivamo to...
  • IstinaZaDinamo
    1.3k
    Mislim da stvarno vise nije potrebno pisati da od etapnog gradjenja Maksimira nema i ne smije biti nista.

    Najbolje rjesenje je rusenje svega i pravljenje iznova nakon sto se zavrsi Kranjca.
  • Facke
    2k


    Bume se onda nacekali so 2050 ak ne duze.
  • Sajla
    3.5k
    Kao što je SPB govorio u onom podcastu nedavno - kad se riješi zemljište u Maksimiru (a u ovoj predizbornoj godini to žele svi kako bi se mogli hvaliti i prebaciti vruć krumpir drugima), Dinamo bi mogao krenuti u izgradnju stadiona praktički odmah, bez čekanja Kranjče (da, da, projekti, izvođači, natječaji, dozvole... ne mislim doslovno odmah). ne treba rušiti postojeći stadion, nego jugozapadno od njega krenuti s novim. problem je s bazenom, ali valjda bi se i to dalo ispregovarati. a onda preseljenje, pa rušenje današnjeg stadiona i izgradnja ostalih sadržaja na tom mjestu. to je način kako bi se cijela priča mogla ubrzati, ali očekivati da se istovremeno u ZG grade dva stadiona, a desetljećima se nije radilo ništa... već sad sam uzbuđen pri pomisli na Kranjču, a da svaki put kad idem na Maksimir vidim kako malo dalje raste novi stadion, ne mogu ni zamisliti kakav bi bio osjećaj :)
  • mali M
    3.5k
    ali očekivati da se istovremeno u ZG grade dva stadiona, a desetljećima se nije radilo ništaSajla

    al kužiš pa dosta ljudi tvrdi da grad neće imat veze s Maksom pa onda ne vidim problem u tome.. nek grad gradi sebi šta želi a Maks nek sebi.. zato mislim da grad i ako misli graditi kranjču da će raditi probleme oko maksa jer nema smisla da gradi za Lokomotivu i Rudeš sa 1.000 navijača stadion od 12.000. mislim da su tu baš igre i interesi ali ok.. vidjet ćemo
  • Sajla
    3.5k
    zato mislim da grad i ako misli graditi kranjču da će raditi probleme oko maksa jer nema smisla da gradi za Lokomotivu i Rudeš sa 1.000 navijača stadion od 12.000mali M

    meni se čini da Grad manje brine tko će jednog dana na Kranjči igrati i koliko ljudi će ih gledati, a više to da su oni napravili sve u njihovoj moći - manji klubovi imaju gdje igrati, Dinamo ima gdje igrati, riješeno je zemljište u Maksimiru, sad nek grade država, Dinamo, HNS, UEFA, a Grad je napravio sve što je u njegovoj ingerenciji = glasajte za nas. ne govorim da je sada tako, nego jednog dana kad Kranjča bude gotova i papiri za Maksimir riješeni. i to je po meni sasvim u redu. jer da Grad krene raditi probleme oko Maksimira, samo daju HDZu municiju. kakvi god da jesu, toliko glupi nisu.
  • Nino Bule
    11.5k
    mi navodno i prema obećanjima dobivamo to...mali M

    Mislim da nisi razumio poantu mog posta, procitaj ponovo ili razjasni sta si ti ovdje rekao
  • Bosskovitz
    7.5k
    Ako se ikad izgradi nova Kranjča, na kojoj će se kapacitet napuniti dva put godišnje Maksimir će ostati napušten kao Pripjat, snimati će tamo post apokaliptične filmovePatak

    Ako ovaj stadion napunimo dvaput godišnje, investicija u Maksimir od 30-40.000 mjesta je najgluplja odluka u povijesti gluposti i odluka.

    Prilično sam siguran da se to neće dogoditi i da će naše utakmice u Kranjči biti ozbiljno popunjene.
  • DrawTube
    3k
    Kakvi 2x godišnje? Prosjek ove godine na ruini bi mogao biti 7000 iliti skoro 60% kapaciteta Kranjče.

    Rijeka i Osijek bi na Kranjči trebali biti rasprodani. Kao i proslava titule. Mogla bi biti rasprodana i neka manja tekma gdje bi se predstavilo pojačanje ili oprostio igrač.

    Dakle bar trećina, možda i pola tekmi bi bilo rasprodano samo u HNL. Što se tiče Europe, svaka europska bi bila rasprodana također. Najviše mi se sviđa što bi zbog manjeg kapaciteta počela pomama za kartama i strah da se ne ostane bez karte
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.