• Dudu9
    442
    Pa zna se zašto se radi Kranjčevićeva jer je tamo vec stadion, i ostaje zapadna tribina, rade se ostale 3 tribine koje su praktički montažne,prvobitno je predviđeno da bude stadion od 8k, ali je savjet UEFA radi dobijanja stadiona 4 kategorije i igranja europskih skupina ipak ide na 12k, sad vec prica sta ce Zagrebu 2 stadiona pa jbt i manji gradovi Europe imaju eto i kosova imaju stadione sad odjednom problem ako ce bit Maksimir i Kranjčevićeva
  • Infinity
    15.2k
    prvobitno je predviđeno da bude stadion od 8k, ali je savjet UEFA radi dobijanja stadiona 4 kategorije i igranja europskih skupina ipak ide na 12kDudu9

    Odakle ovo? Tko je ovo izmislilo? UEFA za cat4 trazi 8.000, a samo od nas ce traziti 12.000?

    Jezim se od ovakvih gluposti. Znam taj pravilnik skoro pa napamet, platio bih nekome tabletu zaborava, samo da mi zivci budu mirniji kad nasi novinari pocnu pisati o kategorizaciji stadiona.
  • Jaro
    5.6k
    Dinamo bi mogao krenuti u izgradnju stadiona praktički odmah, bez čekanja Kranjče (da, da, projekti, izvođači, natječaji, dozvole... ne mislim doslovno odmah)Sajla

    Mora li Dinamo provoditi natječaj ako sam (uz partnere) gradi stadion? Ne troši se proračunski novac i slično...
  • Dudu9
    442

    Mislim da je problem jer stadion od 8k bi imao 2 tribine tako da imas problem gostujući navijači i sigurnost
  • Infinity
    15.2k
    Nema to nikakve veze. Sto se UEFA-e tice moze biti jedna tribina od 8.000 mjesta.

    Kako se smjestaju gostujuci navijaci u Engleskoj? Odvojeni stepenicama od domacih. UEFA-i je bitno da jamcis sigurnost i da to ispostujes kasnije. Uostalom, dovoljna je jedna tribina od 400 mjesta iza gola na tih 8.000, a ne 4.000. I ovako ce nasi dijeliti jednu tribinu s gostima. To da je UEFA trazila 4.000 dodatnih mjesta je glupost.
  • Dudu9
    442
    Mislim da bi nam bio mali stadion od 8k jos ako bi stavili neku malu tribinu za goste opet bi radili nakaradni stadion
  • Nino Bule
    11.5k

    Pa ne radi se nama stadion, to je privremeno rjesenje i selimo sa njega, ja bi da sam grad napravio minimum a to je novu istocnu tribinu, malu gostujucu sjevernu i da bude 8-8.5k kapacitet i dobijemo cat4, cjeli proces laksi i brzi, a i ostavio bi se prikladniji stadion za dugorocne korisnike
  • Dudu9
    442

    Je privremeno ali to će bit barem 3 godine tako da bolje da se napravi stadion sa 4 tribine,natkrivenim krovom, nego da se ide opet sklepat neki stadion kako su i maksimir izjebali sa 4 različite tribine, nek naprave neki normalan stadion lijep a ne nakaradan
  • Infinity
    15.2k
    U previse losem stanju je zapadna tribina. Treba tu dosta zahvata da bi dosli do cat4, istok i sjever nisu dovoljni.
  • Samo Dinamo
    92
    Mislim da se mora čekati dovršenje Kranjče jer nije još jasno točna pozicija stadiona na Maksimiru.
    Novi stadion će vjerojatno biti pomaknut južnije u odnosu na ovaj, ali ne toliko da sjever novog počinje južnije od starog juga. Pozicije starog i novog će se dobrim dijelom preklapati.
    Nema smisla krenuti u rušenje i gradnju istoka i juga jer se ne zna koliko će travnjak biti pomaknut prema jugu. To bi bilo izvrsno rješenje da teren ostaje na istom mjestu, ali to vjerojatno neće biti slučaj.

    Netko je već pitao, zna li se za sigurno ostaje li zapad na Kranjči stari ili se gradi novi?
  • Dudu9
    442

    Zapadna tribina će se rekonstruirati, tako su najavili
  • mali M
    3.5k

    ja sam samo se osvrnuo na dio "mi dobivamo na poklon zamjenski stadion s 0 eura ulaganja" da je to za sad samo obećanje ludom radovanje. drugim riječima nije se još nije lupilo niti jednom s čekičom po Kranjči da bi rekao "dobivamo na poklon zamjenski stadion"..
  • Nino Bule
    11.5k

    Pa ako je ne bude onda ne moze biti naša rujevica, vrlo jednostavno. Poanta je jasna a to je da ako se napravi ne moze se uspoređivat sa slucajem rujevica u koji je klub rijeka ulupao dobre pare i dan danas otplacuje kredit za nju i naravno da ne moze ici u realizaciju nove kantride, mi s druge strane mozemo nakon preseljenja ici u projekt novi maksimir.
  • vjeko1701
    5.9k
    Nešto se pisalo početkom godine da će grad Rijeka od njih otkupiti Rujevicu (preostale rate + neki iznos)

    U svakom slučaju vidjet ćemo sve...i Kranjču i Maksimir. Ja se ne bi nazvao optimističnim al jesam barem smanjeno pesimističan oko toga svega.
  • Dudu9
    442
    Ako u natječaju za izvođača radova bude ponuda oko 20mil eura zašto se nebi stadion izgradio pa nisu to neke velike cifre da se gradonačelnik izblamira i ne krene u radove
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.