• Navijač Dinama
    7.3k
    baš me potaknu o priči za tu tekmu, najviše pričao mi stari, osobno jedan od brojnih osoba koje su uživo gledale tu tekmu.

    Ima i dio priče koja ide ovako:

    Ulaznice jedva nabavili od nekog poznanika iz ZG. Navodno čovjek u Maksimirskon parku spavao da bude tu da može riješit ulaznice. Krenuli iz Posavine njih 5+ taj poznanik taj u Zagrebu, i policija ih zaustavila, i nakon nekog vremena zadržavanja povjerovali su im da idu na utakmicu i pustili ih. Policije na svakih par kilometara, radi naboja kakav se osjećao u zraku. Došli sat vremena prije, taman nekako prije same utakmice ušli. Kaže možda jedan od žešćih pretresa, sve i jedan se šal, zastava detaljno pregledali, par likova je bilo kojim su Dinamo zastave zabranili, odnosno skinuli. I naravno, tribina Istok Stajanje za koje kaže najbolja tribina koju je Maksimir ikad imao( a bio je na svakoj). A što se navijanja tice, dan danas priča o njemu, kaže cijeli stadion ko jedan navijački kop pjevao, kaže teško da je vidio boljeg navijanja od toga tada.
  • xavier
    11.1k
    Navodno čovjek u Maksimirskon parku spavao da bude tu da može riješit ulaznice.Navijač Dinama

    Ne vjerujem da je spavao u Maksimirskom parku jer su se ulaznice prodavale s južne strane, a ne na današnjem ticket pointu ili tamo iznad Hitrec Kaciana.

    Mi smo mislili krenuti negdje u noći, ali navečer smo na Dnevniku vidjeli da se ljudi već skupljaju i čekaju u redu pa smo i mi krenuli. Do negdje 3 u noći je bilo super. Većina je imala dekice na kojima se sjedilo, kartala se bela, pila pivnica...ali onda su se iz nekog razloga ljudi počeli gurati i ostatak vremena smo proveli stisnuti kao sardine. Kad smo napokon kupili ulaznice, nije bilo mjesta za otići od silnih ljudi koji su se gurali prema kućicama nego se trebalo popeti preko kućice i onda otići s te strane. Danas mi izgleda nevjerojatno kad se toga sjetim.

    EDIT

    Moja greška. Pišemo o Partizanu, a ovo s ulaznicama je bilo protiv Jugoslavije :sweat:
  • Ali
    1.9k


    Bas tak , na to sam i ja mislio, nabacat cu i ja na prvu par svojih iskustava kaj se ovak na prvu mogu sjetiti.

    Bayern-Borussia M , Alianz arena, parking savrsenstvo (placas na izlasku sa njihovom pre-paid card na ulasku nema rampi ni kartica...), karte i ulazak 10tak min (ulaz tak nes 219)...

    Atletico-Girona , Wanda, - to je fakat remek djelo, free wifi na cijelom stadionu sa codom sa karte, da ne spominjem da sam u unutrasnjosti tribine vidio prostoriu za prvu pomoc , nemamo takvu ooremu valjda ni na rebru kod nas..., ulazak 15min max sa kartama, dosli podzemnom (nakon tekme ide valjda deset vlakova zaredom (tu je malo izgledalo guzvasto ali su nas odvukli do grada ti silni vlakovi zacas)

    Real-Deportivo , Santiago Bernabeu
    Isto sve 5, od pivice prije ulaska do vrhunskog komfora (na krovu imaju grijalice iako je bio ok dan ne prehladan ali kad zadje sunce oni zapale grijanje)

    Arsenal-ManU , Emirates
    Ulazak super brzo, tu sam se izblamirao kad sam stao ispred redara i podigao ruke u zrak da me pretresa :) , a on me pogledao kaj je tebi decko kak oces... ulazi kamere snimaju , zakaj da te pipam...

    Da neispadne sam top stadioni od nekoliko stotina milja €...

    Fulham-Nothingam , Craven Cotonage.
    Stari engleski stadion, sa stupivama u pol tribine svakako preporuka (iako je ovo bila championship tekma) , onak iza gola dva metra, golmana zekas kod penala da ce mu pucat desno :)
    Eh da ulazaak, isto ok, uz kupnju karte , puno ulaza, iako malo za krupnijeg croata naknap cigleni zid i blok, onak na kant sam ulazil... ali opet par minuta , pivica unuttar stadiona bez prevelike guzve onak uz Temzu, mrak....

    Da sad ne trkeljam ionak sam se raspisao previse, od Poljske, Rusije, Italije, Engleske, cak sam bio i na nekom stadionu u Dublinu na nekom njihovom Gaelic sportu, neki mix ragbija i nohometa, nisam imao pojma o pravilima ali pun stadion cca 50.000 i brdo piva, prilaz stadionu ulazak komforan... i tak dalhe bilo u centru bilo na periferiji svugdje otganizirano da dodjes lako i osjecas se ugodno.

    Cak i NBA u SanFranciscu, ili tocnije Oakland jer je to preko puta SF, barem 20.000 ljudi, ok sami prilaz tak tak jer je tam sve dosta daleko jer u istom kompleksu im je i NFL stadion pa imas nekih 30min od parkinga, ali isto udjes normalno max 20min, a unutra sve klopa cuga na svakom koraku samo daj dojdi i trosi...

    Jedino kod nas, daj nemoj bas dolazit ak nemoras !

    Parking ? - je da kaj bi se ti zapelal u tribinu? Idi se sparkaj tam negde medju zgrade...
    Ulaz ? - kaj oces imas dve rampe za cijelu tribinu, logicno kao ovce u toru se osjecas, ak imas klinca sa sobom u osnovi se bojis i molis ove iza da ne guraju, da ti klinca ne zdrobi masa...
    Wc ? - ma daj, mogel si doma to zbavit, a ak bas moras tam ti je red za Toi platicnu smrdljivu kabinu
    Numeracija stolica ? - je kak da ne, nema tu na ovom ulazu mesta vise gospon, ote tam dalje, kaj niste ranije dosli...
    Krov? - to ni dobro za travnjak ;) , e da, nemoze kisobran, opasno je, a ak padne kisa ? Pa snadji se, zakaj si kao pravi izidjac ne poneses kabanicu... a i kaj dramis nisi od secera da se bus rastopil od par kapi kise
    Pivica? - je najbolje da odes za vrijeme tekme buraz jer posle bu zvagu nebumo dosli na red ( ajde iskreno tu mali nspredak u zafnjih oar godina sa onim alaMatan nosiljkama i dostavom), ali opet placanje karticom , vise vrsta sokova i piva, plus klopa od snacka do burgera ... ma sanjaj ili idi van

    ....
    I tak kad sve napisem, sam sebi kazem, je pa kaj ides? Ali sto da radim, to je moj klub, snjim se rodis i njim i u dobru i u zlu... Ali da nas tretiraju kao ofce... sam tak.
  • Mali Zeus
    9.4k
    Mi smo mislili krenuti negdje u noći, ali navečer smo na Dnevniku vidjeli da se ljudi već skupljaju i čekaju u redu pa smo i mi krenuli. Do negdje 3 u noći je bilo super. Većina je imala dekice na kojima se sjedilo, kartala se bela, pila pivnica...ali onda su se iz nekog razloga ljudi počeli gurati i ostatak vremena smo proveli stisnuti kao sardine. Kad smo napokon kupili ulaznice, nije bilo mjesta za otići od silnih ljudi koji su se gurali prema kućicama nego se trebalo popeti preko kućice i onda otići s te strane. Danas mi izgleda nevjerojatno kad se toga sjetim.xavier

    Ja baš čitam, bemti kaj je za ulaznice za Partizan bilo isto kao za Jugu, a kad ono Juga.
    Da, da, nikakve ograde, niš, tko je vidio ograde, svi nagurani kao ovce u tore i tako 2, 3 sata. Ja sam došao oko ponoći, tako nešto, na kraju je tetak uspio uzeti karte za zapad i nekako se izvući. I baš to, ljudi se nisu mogli vratiti natrag kad bi kupili kartu i penjali su se prek kućice. Sjećam se da se neki deda popeo pa smo mu skandirali. Jednostatvno prestrašno da nisu bar stavili ograde i da jedan po jedan ljudi idu.
    Na kraju fino ponosno s kartama do škole tj na kavu iza škole. Ako se dobro sjećam nisam ni išao taj dan jer smo karte sredili tek oko 11, 12, tak nešto. I baš kaj kažeš, nestvarno sve skupa.
  • xavier
    11.1k
    Ja baš čitamMali Zeus

    Ma nešto drugo sam radio i usput čitao i pisao Zonu i ne kužim uopće kako sam se s Partizana (ulazak na tribinu) prešaltao na Jugu (kupnja ulaznice) :monkey:
  • Mali Zeus
    9.4k
    Osiguranje su bile alfe i sjećam se da je jedan od njih imao prsten pečatnjak s Hajdukovim grbom. :grin:
  • NORTE
    9k
    Ne znam mogu li se gužve riješiti bez novog stadiona? Ili je problem isključivo u ljudima koji dolaze prekasno, ili je problem oboje. Ja mislim da je klub kriv i da na tome ništa ne radi.
  • og1986
    2.9k
    Ja došao pola sata prije pa ušao tek kada je počela tekma. Kaj bi trebao sat vremena prije tamo stajati da bih uspio ući prije početka ?

    Štopaju ulaz da bi te mogli pregledat, mislim da ni pri ulasku u Pentagon nije toliko provjera.
  • Crusades1986
    9.6k
    Problem je na obje strane.

    Naravno da nema potrebe da se svatko izuje na ulasku na tribinu i naravno da se mogu otvorit svi ulazi, ali krivi su i ljudi koji krenu pola sata prije utakmice na tribinu i čude se kak ne dođu na početak utakmice. Pa nije to situacija od jučer da ne znamo kaj nas čeka na ulasku na sjever.

    O kupnji karata na dan utakmice sat vremena prije početka uopće neću.
  • masacusec
    3.1k
    Prvenstveni razlog gužve jest naziv ove teme, inzistiranje na glupostima, skidanje, pretres, izuvanje, gnjavljenje djece....No, dijelom leži i u činjenici da je ekipa nonšalantna i da ispija zadnje kapi pive u bircevima, a tekma je počela....
  • superhik
    10.2k
    Jučer iza mene na Zapadu jedan od tri klinca od nekih desetak godina priča ovoj dvojici: "Čuo sam da na Sjeveru pretražuju i djecu." Ali glas kojim je to rekao. Ono čuđenje i neki strah.
  • deda
    27.7k
    Imam dojam da pretres traje obrnuto proporcionalno brroju ljudi.
  • Klenx
    4.1k


    Mogu, da ovi iz uprave ne budu debili, i otvore sve dostupne ulaze na sjever.

    Na svakoj domaćoj tekmi ove sezone sam bio, i na većinu gostovanja. Na SVIM gostovanjima se ulazi brže nego na domaću tribinu u Maksimiru.

    Jesenas tekma s Istrom, bilo nas je 300 na sjeveru, došao sam pola sata prije utakmice i ušao u 15' minuti.

    Znači, 90% je krivica užasne organizacije od strane kluba.
    Neka otvore sve ulaze, i kakvi god bili pregledi neće biti takav kaos.
  • Mali Zeus
    9.4k
    Čekajte, i djecu pretresaju?
  • GZomanid
    572
    Jučer smo na ulazu propustili dvojicu tata s klincima da se proguraju preko reda i nitko ih nije ni pogledao, ni njih ni djecu, samo su im mahnuli da prođu..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.