• miro
    3.2k
    moje klince nikad nisu pregledavali, čak su i meni znali samo pokazat da prođem, tako da po tom pitanju u ovih zadnjih 5 godina nisam imao nikakvih problema ili neugodnih iskustava, a išli smo i na Istok i na Sjever i na Zapad
  • MM17
    221
    Niti moga nikada nisi pregledavali, do potresa smo bili na istoku, sada na Sjeveru. Mene kako kada.
  • superhik
    10.4k
    Znam da je bio ovaj video pretprošle godine
  • deda
    28k
    Ma nema se tu što pričati. Nedopustivo je da se na tribinu koja nije popunjena ni 50% čeka na ulaz pola sata.
  • GZomanid
    572
    Ja kad vodim klince na stadion nemam nikakvih problema oko njihovog pretresa. Jebga, nek se djeca navikavaju, mislim da se te prakse nećemo još duugo riješiti..
  • NORTE
    9.3k
    da ovi iz uprave ne budu debili, i otvore sve dostupne ulaze na sjever.

    Na svakoj domaćoj tekmi ove sezone sam bio, i na većinu gostovanja. Na SVIM gostovanjima se ulazi brže nego na domaću tribinu u Maksimiru.

    Jesenas tekma s Istrom, bilo nas je 300 na sjeveru, došao sam pola sata prije utakmice i ušao u 15' minuti.

    Znači, 90% je krivica užasne organizacije od strane kluba.
    Neka otvore sve ulaze, i kakvi god bili pregledi neće biti takav kaos.
    Klenx
    Zato sam htio opet čuti i mišljenje drugih navijača zonaša. Kad na ovo nadodaš nepostojanje ulaznica par dana prije tekme, (polu)godišnjih, oni su i dalje teška antinavijačka uprava.
    Bitno da je tv reklama tu.
  • maddaddam
    2.9k
    Jucer sam relativno brzo usao, cekao nekih 15min. Potvrde koje su ranije redovno pregledavali jucer nisi skoro ni gledali. Za Slaven kad nas je bilo 400-500 sam cekao pol sata na ulaz npr.
    Plus dosta se ekipe 'snalazilo' na kentaurima, tako da je i ona sluzbena brojka visestruko manja.

    Godisnje ulaznice su totalni flop uprave koju boli k za navijace, i navijac im je = potencijalni problem.
  • Gelipter
    3.5k
    ma poruka s početka tekme jučer je sve rekla kaj se tiče karata. Odnos prema navijačima i čekanje jučer kao i uvijek nedopustivo, uopće je nebitan broj ljudi na sjeveru uvijek se čeka daleko predugo i stvarno je teško zamisliti da je to slučajnost. Odnos policije nakon kaj se prođe pretres isto već poslovično odvratan. S druge strane, to sve ne isključuje poznatu činjenicu da i mnogi naši navijači biraju posljednji trenutak za ulazak na tribinu. Ipak, ako je pola sata prije "manje" utakmice čekanja ili 45 minuta tekme kao jučer normalno čekanje onda stvarno ne znam. Ostaje i dalje činjenica da je u mnogim stvarima biti navijač Dinama i pohođenje Maximira teški mazohizam. Čestitke igračima jučer na sjajnom prvom poluvremenu koje je donekle ublažilo muke po ulasku. I da završim citatom jednog redara iz zadnje utakmice s Osijekom: "vi ste si navijači sami krivi kaj se ovak ulazi"
    Pozdrav nekom iz kluba ako ovo čita i uživa u našem žaljenju!
  • xavier
    11.1k
    Imam dojam da pretres traje obrnuto proporcionalno brroju ljudi.deda

    Teško je naći neki obrazac, ali činjenica je da je jučer bilo jako, jako sporo. Na utakmici 4.000 ljudi, a mi smo na sjever ulazili kao da je ispred nas 10.000. Već si tamo, na onim šipkama, 5-6 ljudi od kentaura, i to traje i traje...

    Za razliku od toga, bilo je prošle jeseni utakmica kad se samo ušlo bez problema.
  • xavier
    11.1k
    Potvrde koje su ranije redovno pregledavali jucer nisi skoro ni gledali.maddaddam

    Evo vidiš, a nama su jučer baš detaljno provjeravali dok su nam na Hajduku samo odmahnuli da nam "to ne treba".
  • Crusades1986
    9.8k
    Jučer su na trećem ulazu (rotor) na sjever bila 3 ili 4 zaštitara... kaj je problem stavit 10 zaštitara? Da imaju dnevnicu 300kn to je 3 tisuce kuna... zanemariv iznos a ubrzas protok ljudi.
  • flexXy
    1.9k
    S organizacijom kao jucer bi i na novom stadionu bila ista situacija. Svaku tekmu otvore premalo ulaza.
  • Klenx
    4.1k


    I to, masu tih manjih utakmica bio je otvoren jedan ulaz i 3-4 redara pregledavaju ljude.

    Pa da dođe 500 ljudi 2h prije utakmice ne stignu svi ući tim tempom.

    Jednostavno klub za ove manje utakmice MORA otvoriti minimalno 2 ulaza na sjever (poželjno sve) na kojima će 8-9 zaštitara pregledavati ljude. To im je zanemariv trošak koji će tako i tako isplatiti sa kartama ljudi koji su došli, a zbog takvih pregleda više nikad neće doći.

    Na kraju krajeva, klub se treba pobrinuti i organizirati da navijačima bude ugodno na utakmici. A ne da se moraš brinut hoćeš li morati doći 1h prije utakmice na jednu Istru da bi ušao do 15. minute.

    Uzmite u obzir da masu ljudi u postotku dolazi iz drugih gradova i mjesta Hrvatske, baš zbog takvih treba omogućiti ako su i došli 15 minuta prije utakmice da uđu na vrijeme.
  • Nino Bule
    11.5k
    Iz istog razloga zbog kojeg nemamo godisnje ulaznice imamo i preglede kakve imamo. Objasnjavat njima u klubu kako ce im vise ljudi doci na sjever je samo razlog vise da ne poduzmu nista. Na nama je da racunamo na takvo cekanje i stanemo u red na vrijeme.
  • Neki tip
    19.4k
    Jučer su na trećem ulazu (rotor) na sjever bila 3 ili 4 zaštitara... kaj je problem stavit 10 zaštitara? Da imaju dnevnicu 300kn to je 3 tisuce kuna... zanemariv iznos a ubrzas protok ljudi.Crusades1986

    To je, uz već prožvakani premali broj otvorenih ulaza, bio glavni razlog sporog ulaženja jučer (na isti taj ulaz sam ušao).

    Zbog malog broja zaštitara kroz kentaure nisi "smio" proći dok jedan od i tih malo zaštitara što su pregledavali ne bi dao znak da mogu proći sljedeća trojica (da im se na pregledu ne bi stvarala gužva).

    Covid potvrde pregledavane su vrlo detaljno (imao sam skrinšot svog barkoda, ali inzistirala je na tome da vidi cijelu potvrdu, gdje se vidi i ime - mislio sam da barkod već sadrži tu info, ali kako god.. nije se skeniralo tek reda radi, već baš provjeravalo i potvrdu i ulaznicu i osobnu).

    Bitno je detaljniji pregled nego na Zapadu, no to je donekle očekivano.

    Ukratko, za Zapad na kojem sam bio bezbroj puta ne vidim velik razlog za kukanje, jer se uvijek uđe vrlo brzo (mada i tamo hebu s brojem ulaza), ali ekipu sa sjevera nakon jučerašnjeg iskustva razumijem i iz prve ruke.

    Definitivno nemaš osjećaš da si dobrodošao na vlastiti stadion i tribinu, bodriti svoj klub, a to je prilično bizarno, da ne kažem sramotno. Zapravo ne znam zakaj ne bi rekao - jest sramotno.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.