• masacusec
    3.1k
    Sustavna i dosljedna destimulacija dolazaka navijača na stadion, naročito na sjevernu tribinu, od strane kluba.
  • SAS1987
    13.4k
    Nisam bio na jako puno tekmi ali eto i nekih mojih iskustva:

    Espanyol:
    State of art stadion, kapaciteta 40 000 a na tekmi je bilo cca 22k - 25k. Na stadion sam došao za manje od jedan minut jer imaju masu ulaza (za predstavu, ja sam bio na ulazu 106 ili 107... kada kažem ulaz mislim na "vrata rotor" kojih ima cca 10 na svakom "gate"). Pretresa praktički nije bilo a očito ga nema ni na ultras tribini jer mi je kasnije jedan lik sa nožem od 10cm rezao mrežu s gola (a to je već druga priča) :lol:

    Maribor
    Istok je potpuno nova tribina i prima oko 4000. Ima dva gate od koji svaki ima cca 4-5 rotor ulaza. Jako rijetko idem na tekme Maribora ali kada sam bio sam najviše čekao 15 minuta (bio pregled).

    Atletico Mineiro
    Stadion kojem je službeni rekord 136 000 tako da ima jako puno ulaza, obično smo na ulazu za ultras tribinu čekali 5-10 minuta s pretresom.

    Firenze
    Pun stadion, čekao možda 5-10 minuta na ulazu.
    ...

    To što je na stadionu Espanyola je poezija, u shopping centru piješ pivo i žderaš hamburger a 15-20 minuta prije tekme odeš na tribinu.
  • xavier
    11.1k
    Ja ne bih rekao jednu riječ da se radi o staroj tribini koja jednostavno nema mogućnost bržeg ulaska, ali ako nečeg ima na sjeveru Maksimira, im dovoljno ulaza i da to žele iz kluba, cijela tribina bi se mogla napuniti za 10 minuta no oni kao da paze da se slučajno ne bi moglo prelagodno ući na sjever.

    Uvijek je otvoreno premalo ulaza, a kad ima toliko malo ljudi da bi i na taj način svi ušli "prebrzo", onda se obično sjete nekog dodatnog pregleda da to ipak malo uspore.
  • Krizy
    35.5k
    jedan lik sa nožem od 10cm rezao mrežu s golaSAS1987

    Ma trebao mu za mesni narezak u drugom džepu :yum:
  • Papastrumf
    9.5k

    Upravo to. Nije problem izgubiti pola sata na ulazu kad je na sjeveru 3000 ili 4000 ljudi, ali nije normalno da 350 ljudi ulazi do 30. minute utakmice pa makar došli i 5 min prije početka na ulaz.
  • SAS1987
    13.4k
    https://documents.uefa.com/r/qA7fJuXrAU7K42UpVsoDGQ/fw3DVHmrup5UolRgHUuOMA

    Article 19 Public access, exit and circulation routes
    19.02 Entry gates and/or turnstiles must be designed in such a way as to avoid congestion and ensure the smooth flow of spectators.
  • NORTE
    9k
    u Beču gdje su imali jedna jedina vrata za cijelu tribinu.

    Split reprezentacija isto tako, za ulazak na istok si se morao gurati 45 minuta.
    Mali dioničar
    U Beču smo bili gosti, a Poljud je bio rasprodan. Ovdje se 500 domaćih navijača (usred pandemije) gura na ulasku da bi redovno i debelo zakasnili na tekmu.
  • Mali dioničar
    14k
    u Beču gdje su imali jedna jedina vrata za cijelu tribinu.

    Split reprezentacija isto tako, za ulazak na istok si se morao gurati 45 minuta.
    — Mali dioničar
    U Beču smo bili gosti, a Poljud je bio rasprodan. Ovdje se 500 domaćih navijača (usred pandemije) gura na ulasku da bi redovno i debelo zakasnili na tekmu.
    NORTE




    Činjenica je da namjerno rade gužvu na ulazu na sjever Maksimira jer je to najnovija tribina i broj ulaza je adekvatan kapacitetu (cca 5.000 ako je samo sjever dolje u prodaji) kada bi ih klub htio sve koristiti kako bi bilo i normalno.Mali dioničar
  • deda
    27.7k
    A koji je masakr bio u Milanu. Ljudi su padali u nesvijest, neki lik ostao bez prsta.
  • xavier
    11.1k


    I Milano i Beč su bile gostujuće utakmice (gdje je Milano još bila utakmica koju je organizirala Atalanta na tuđem stadionu). Ne može se uspoređivati ulazak na gostujući sektor s ulaskom na domaću tribinu.
  • deda
    27.7k
    Nije mi bila namjera. Ovo što se događa na sjeveru već godinama je sramota.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    State of art stadion,SAS1987

    Posjetio ga 2019. Vrhunski stadion. I onaj bivši im je jako dobar.
  • Mali Zeus
    9.4k
    Problemi oko ulaska na sjever i tretiranje ljudi poput stoke postoje praktički otkad je tribina otvorena. Sjećam se ulaska na tekmu sa Zagrebom 2000., prva nakon povratka imena, rotori su bili unutra, onoj sobi prostoriji prvoj, koju prođeš do stepenica. Ne sjećam se koliko je bilo rotora, možda 3, ali je bila takva gužva da je bilo pravo čudo da nije netko nastradao. I sjećam se da se jedno dijete spašavalo jer nije moglo disati pa smo nekako napravili prolaz, nešto.
  • flexXy
    1.9k
    ali je bila takva gužva da je bilo pravo čudo da nije netko nastradaoMali Zeus

    Sjecam se na Hrvatska Engleska 2006.godine na istoku. Dosao sam sa starim sat vremena prije utakmice, međutim za ulaz na tribinu su radila 4 rotora. Pred pocetak tekme dolaze specijalci koji se ubacuju i okruzuju skupinu od 500-1000 ljudi koji cekaju i krecu stitovima i pendrecima gurat ljude na ulaz. Skoro su nas tamo sve pogusili, sva sreca pa smo bili pred ulaz pa me stari dignuo gore na rotore da me ne pregazi ekipa. Da se u 20 godina nemre nista bar za nijansu poboljsati u odnosu prema navijacima i infrastrukturi stadiona je teska sramota za klub koji je navodno dio neke europske elite.
  • xavier
    11.1k
    Pustite vi sve to. Nisam ni na jednu utakmicu ulazio dugo kao na Partizan 1997. Došao sat vremena prije utakmice i nisam stigao na prvih 5 minuta uz užasno guranje u redu. Stari sjever.

    No opet, to je sasvim ok prema čekanju u redu za kupiti tu ulaznicu gdje smo čekali od 22:30 (da, prije ponoći jer se već navečer počeo stvarati red) da bi ulaznice kupili oko 8:30 ujutro :sweat:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.