• Krizy
    36.5k
    U 24. kolu imamo veliki derbi između Dinama i Rijeke. Najvažniji susret ova dva kluba u posljednjih sedam sezona, odnosno sezone u kojoj je Rijeka osvojila naslov prvaka.

    Rijeka je u fantastičnoj formi i igra najatraktivniji nogomet u Hrvatskoj. U nizu su od šest uzastopnih pobjeda, po prvi put od sezone u kojoj su bili prvaci, kada su imali sedam pobjeda u nizu.

    Trenutno su na prvome mjestu s 50 bodova i uvjerljivo najboljom gol-razlikom. Hajduk je drugi s 48 bodova, dok je Dinamo na trećem mjestu s 44 boda i utakmicom manje.

    Rijeka je u posljednjih pet i pol mjeseci izgubila samo u prosincu od Slaven Belupa. Još su u ovoj sezoni gubili samo od Hajduka, Dinama i Lillea.
    Ove sezone su u svim natjecanjima ostvarili skor 21-6-4 i gol-razliku 73-25.

    Bit će ovo treći susret ova dva kluba ove sezone. Dinamo je u šestom kolu slavio s 2:1 na Maksimiru, dok je u Rijeci završilo 2:2 u 15. kolu.

    U posljednjih 10 utakmica na Maksimiru Dinamo je protiv Rijeke slavio 7 puta, dok je Rijeka bila bolja dva puta. Gol-razlika u istome razdoblju je 21-10 u korist Dinama.

    Dosad smo s Rijekom odigrali 97 utakmica u HNL-u te ostvarili 56 pobjeda, 22 neriješene te 19 poraza. Gol razlika je 196-92.
    Kući je Dinamo pobijedio u 38 utakmica, 6 puta remizirali i 6 puta izgubio, uz gol razliku 122-31.

    Zadnju HNL utakmicu protiv Lokomotive, Rijeka je igrala u sastavu:

    Labrović - Smolčić, Galešić, Radeljić, Bogojević - Hodža, Selahi - Pašalić, Fruk, Pjaca - Obregon

    Niti jedna momčad nema kartoniranih igrača.
    Ristovski, Živković, Perić, Vidović, Kaneko i Petković će propustiti sljedeću utakmicu ukoliko dobiju žuti protiv Rijeke.

    AJMO DINAMO!!!
    1. Kakav rezultat očekujete? (151 votes)
        Pobjeda Dinama
        72%
        Neriješeno
        19%
        Pobjeda Rijeke
        9%
    2. Idete li na utakmicu? (151 votes)
        Da
        82%
        Ne
        18%
  • jedan u nizu
    6.1k
    Po prvi puta sam na ovom forumu glasao da ocekujem pobjedu protivnika.

    da se razumijemo, nadam se pobjedi, nadam se nogometnoj rapsodiji, plavom maksimirskom popodnevu, ali jednostavno ne vidim nacin na koji smo mi uz ovakvu igru bolji od Rijeke.

    Nazalost, ako izgubimo direktno od njih, dajemo im 5 koraka ispred u borbi za naslov. Oni ce biti ekstra napaljeni bas zbog toga, a pritisak je na nama.
    Ne sumnjam da ce nam faliti motivacije, ali igra i protok igre je kriminalan.

    Bili smo nevjerovatno napaljeni protiv Lokomotive u kranjci, danas protiv Varazdina, i igra je bila uzasna.
  • plavac173
    2.6k
    Dobijamo, Rijeka ima 6 pobjeda za redom i jedini put kad su imali 7 je kad su naslov osvojili, ocekujem da u nedjelju padnu tim vise jer na Maksimiru igraju pickasto kao mi nekad na poljudu i ne sjecam se kad su dobro odigrali tu.
  • Bruh
    901
    a mi baš hrabro i odlično igramo zadnjih par kola... krvare mi oči kad ih gledam u napadu obranu još živim.
  • Doktor Kunić
    2.5k
    mislim da nam Maksimir nije neko mjerilo više. Mi strepimo protiv varaždina doma
  • plavac173
    2.6k
    Pošteno, samo kazem pa cemo vidjet :grin:
  • nwankwo646
    342
    Ispada da je nakon svih najvažnijih utamica sezone, do sada, ova stvarno najvažnija. Ako izgubimo, to je to, ostali bez titule u veljači.
  • Mihaljević
    8.2k

    Nisu nam centar prešli na Maksimiru, a na Rujevici smo bili egal sa Špikom, Marinom i Kuletom u napadu. Moramo samo pokazati ko je gazda u Maksimiru, sve ostalo će doći na svoje.
  • Svi na Sjever
    1.9k
    Ako ce imalo htjeti igrati otvorenog garda,otrest ćemo ih dva razlike.

    Prognoziram da ce stati iza u blok kao i svi drugi u Maksimiru,bez obzira na naš umor.
  • plavac173
    2.6k
    Jos jedna pozitivna stvar je jer nas je gledao Sopic, a mogao je saznati - nista novo.

    IMG-4552.png
  • DrawTube
    3k
    Kad mislite da počinje prodaja ulaznica?

    Kad god počne prognoziram 1000 prodanih karata odmah prvi dan i rasprodan Sjever dolje i Zapad dolje do kraja subote
  • NitkoBitan
    12.3k
    Kad mislite da počinje prodaja ulaznica?DrawTube

    Petak.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Nisu nam centar prešli na Maksimiru, a na Rujevici smo bili egal sa Špikom, Marinom i Kuletom u napadu. Moramo samo pokazati ko je gazda u Maksimiru, sve ostalo će doći na svoje.Mihaljević

    To je bila Sopićeva prva tekma i naša prva s Jakirom ja mislim kad se sve činilo sjajno i dobro.
    Mislim, moguće je i da ih lako riješimo, jer oni imaju kompleks Maksimira, koliko god na Poljudu igraju kao lavovi kod nas obično šaptom padnu. Al trenutna forma njihova i naša govori da će se prije dogoditi u najboljem slučaju remi.
  • dinamozivivjecno
    1.6k
    Cisto sumnjam da ce bit rasprodan stadion ako ne prodemo betis, znam da je ova protiv Rijeke bitnija ali jebiga imas i ljude koji samo radi toga nece doc na stadion, a ova utakmica je jedna od onih u kojima ce se lomit prvenstvo, mislim da ce u slucaju poraza to biti definitivno kraj sampionskih ambicija i otkaz Jakirovicu
  • Jurki
    8.8k
    mislim da ce u slucaju poraza to biti definitivno kraj sampionskih ambicija i otkaz Jakirovicudinamozivivjecno

    Otkaz blefercini je trebalo dati davno.. ali Rijeku moramo dobiti kak god umijemo i znamo.
  • dinamozivivjecno
    1.6k
    autogol iz kornera u 98 minuti
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.