• superhik
    10.2k
    "the UEFA statute also states that UEFA officials must be "independent and impartial" and must not "take any part in any activity which could conflict with their exercise of their duties or bring them into disrepute." This further reinforces the prohibition on UEFA chair members being members of football clubs."
  • Crni86
    1.1k
    pa evo trenutno zvone, ko zna koliko na slijedecim izborima, pa onda onima iza i onima iza i tako u krug.
  • kibic11
    131
    ljudi ko skriva statut ko zmija noge? dajte ga objavite da vidimo ko laže ,a ko krade.
  • Papastrumf
    9.4k
    Poslao sam adminu pa nek ga stavi.
  • Bosskovitz
    7.3k
    I evo prve problematike statuta, nije strasna ali u ovom trenu mi zbog toga nemremo zvonu vidjet ko predsjednika te ko zna kolko jos kvalitetnih ljudi cemo propustiti … mi sad gubimo kvalitetnu osobu (u ovom slucaju zvone) kada je ta osoba radila u nekom nogometnom savezu ili klubu jer vrlo logicno je i da niko iz hnsa/lokse/nekog treceg saveza ili kluba ne smije biti clan dinama. Mislim da je tu trebalo nadodati neki izuzetak i staviti da se taj dio ne primjenjuje na osobe koje radi svojeg posla nisu smjele biti clanovima dinama.Crni86

    Nije to nikakva problematika statuta. Onaj tko je bio član drugog kluba ili radio u drugom klubu nema kaj raditi u vodstvu Dinama osim kao profesionalac u egzekutivi - uprava, trener, sportski direktor i sl. - a za to nema prepreka ni prema sadašnjem statutu.

    Ono kaj bi bilo dobro u sljedećem statutu je produljiti trajanje članstva s dvije godine na više za izbor u IO ili na mjesto Predsjednika (recimo u Realu da bi se uopće kandidirao za predsjednika moraš biti član 20 godina u kontinuitetu, plus još neki uvjeti), a onda se može predvidjeti i neki oblik mirovanja članstva na zahtjev pa u slučaju da neki član kluba bude imenovan na poziciju koja od njega traži da nije aktivni član kluba, neko klupsko tijelo može donijeti odluku o mirovanju bez mogućnosti ostvarivanja prava članstva, ali i bez gubitka kontinuiteta. Iako je to toliko specifična situacija da je teško da će se ikada dogoditi, no neka.
  • Papastrumf
    9.4k
    Statut:
    Attachment
    GNK Dinamo_ Statut_21.12.2023_ (229K)
  • Eduardo
    17.3k
    GNK Dinamo Statut - PDF Download

    Evo i u slikama za one koji ne žele skidati.

    gpP0u2Z.jpeg

    Reveal
    OSc84Vp.jpeg

    Yqor9NO.jpeg

    VCatBof.jpeg

    dxzCNHr.jpeg

    whHIUuB.jpeg

    d5IsgzG.jpeg

    AMCjE36.jpeg

    jNrAD6z.jpeg

    OGZENvl.jpeg

    52XNdym.jpeg

    xqZsGU4.jpeg

    NghRjyb.jpeg

    xnGWTM2.jpeg

    uSMQu2D.jpeg

    v2BE3cs.jpeg

    lXtmO2S.jpeg
  • Crni86
    1.1k
    ne slazem se nikako… valjda nam je cilj imat i nekakve ljude koji imaju iskustva u radu nogometnih organizacija, saveza i klubova? Tezimo valjda sto kvalitetnijim ljudima u skupstini koji razumiju i nogomet i poslovanje kako bi rasprava i odluke bile sto kvalitetnije? A samim ovime takve dinamovce diskriminiramo jer njima ugovor o radu ne dozvoljava da budu iciji clanovi,a taj je mozda puno veci dinamovac nego ti i ja.

    Za produzenje godina se slazem, ali isto tako kako bi trebao postojat izuzetak za osobe koje sam naveo gore, pa onda takvim osobama provjeriti da li su trenutno 2 godine,a buducnosti na koliko i ako ce se mjenjat godine bili clanovi kluba prije stupanja na posao koji im onemogucuje clanstvo u klubu. Time ce dokazat da su pravi dinamovci, a mi necemo ostat bez kvalitetnih ljudi.
    I nije ovo pljuvacina na statut, ja sam jako sretan kaj imamo novi statut, ovo je samo konstruktivna kritika i mislim da bi bilo dobro imat na jednom mjestu sve konstruktivne kritike na statut da kada ce se nekada u daljnjoj buducnosti ici na dodatne promjene statuta postoji odmah popis stvari koje bi se mogle popraviti i time olaksati rad radnoj skupini i dobiti sto kvalitetniji statut za nas klub.
  • Mali dioničar
    14k
    na mjesto Predsjednika (recimo u Realu da bi se uopće kandidirao za predsjednika moraš biti član 20 godina u kontinuitetu, plus još neki uvjeti)Bosskovitz

    Nikako.

    Pa to je Perez pisao za sebe da mu nitko ne može biti protukandidat.

    Možeš imati nekog 30godišnjaka koji ima sve kvalifikacije za NO ili Skupštinu ili neku drugu funkciju koja zahtjeva članstvo i ne smiješ ga angažirati zbog toga.

    Čemu?
  • The Undertaker
    4k
    Uvjet o dvije godine članstva je tu da se spriječi učlanjivanje samo radi glasovanja, pogotovo prvi put dok se ne vidi kud to sve ide. U statutu se moraju ugraditi iznimke jer ovako ispada da ljude koji su tijelima UEFA (ne znam što je sa HNSom) ne možeš odmah uključiti u klupska tijela (osim uprave).
    Šteta za hrvatski nogomet što je Boban otišao iz UEFA. To su trebali pametnije napraviti. Mislim da je on ciljao (i još cilja) da zamijeni Čeferina ali to je samo moj osjećaj.
  • Bosskovitz
    7.3k
    Čemu?Mali dioničar

    Radi iskustva i tradicije lojalnosti. Gotovo svi socios klubovi mislim da imaju nešto slično, pusti Pereza sad i 20 godina, nisam rekao da trebamo to napraviti nego nešto slično tome. Naravno da je to neprimjenjivo na nas s obzirom na sve kroz našu povijest, ali zašto za 10 ili 15 godina uvjet za predsjednika kluba ne bi recimo bio da je najmanje 5 ili 10 godina član kluba? Kad imaš zdravi klub, elementarna stvar za navijača je da bude njegov član.
  • Mali dioničar
    14k
    Naravno da je to neprimjenjivo na nas s obzirom na sve kroz našu povijest, ali zašto za 10 ili 15 godina uvjet za predsjednika kluba ne bi recimo bio da je najmanje 5 ili 10 godina član kluba?Bosskovitz

    Radije bih sposobnog predsjednika koji nije bio član Dinama nego nesposobnog koji je član kroz tri obiteljske generacije.

    Isto kao što bih radije trenera ili igrača koji "nisu od malih nogu navijali za Dinamo", a vrhunski su u tome što rade nego nekoga tko je rođen u Petrovoj i učlanjen je u Dinamo dva sata nakon rođenja, a prosječan je nogometaš ili trener.

    Po meni bi poanta participacije članstva bila u tome da biraju osobe za koje smatraju da bi najbolje upravljale udrugom bez obzira na to da li su kandidati za izvršne funkcije članovi udruge.

    Uvjeren sam da je recimo Zvezdan Cvetković 100 puta više volio Dinamo nego Nenad Bjelica pa je Nenad Bjelica bio 100 puta bolje rješenje za trenera Dinama nego Zvezdan Cvetković.

    Način biranja člana za predsjednika mi ima smisla ako je to protokolarna, a ne izvršna funkcija. Za izvršne funkcije mi taj kriterij nema nikakvog smisla.
  • Jaro
    5.4k
    jel po tebi predsjednik izvršna funkcija po ovom statutu?
  • Mali dioničar
    14k
    el po tebi predsjednik izvršna funkcija po ovom statutu?Jaro

    S obzirom na to da puni IO koji razriješuje Upravu…

    Ustroj je toliko kompliciran i pun kvaka 22 da se to najbolje vidi zadnjih nekoliko mjeseci.
  • Jaro
    5.4k
    a da, a jbg ucimo se demokraciji...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.