• xavier
    11.1k


    Povjerenici više ne ulaze u skupštinu.
  • superhik
    10.2k
    Pobjeda uvijek znači trijumf nad nečime i sam kraj nečega. Ovo stvarno je pobjeda nad trulim sustavom koji je vladao u klubu, ali ni ona nije konačna. Ovo je, koliko god to apsurdno zvučalo, pobjedosni početak. Na nama je da ona bude i konačna i da više nikad ne dopustimo da Dinamo padne u pogrešne ruke.
  • mali M
    3.4k
    Povjerenici više ne ulaze u skupštinu.xavier

    ma to mi je jasno, al još uvijek imam traume i volio bi rađe biti kod nekog "našeg" povjerenika..
  • Draž
    1.1k

    Pošalji mi poruku o čemu se radi pa ću te uputiti kak da pređeš kod nekog drugog.
  • xavier
    11.1k


    Kako kaže kolega Draž, ima nas ovdje dosta :blush:
  • miro
    3.1k
    Meni članske traju do 03/2024, tak piše na članskoj.
    E sad, jel ja dobro razumijem da će bit glasanje članova za liste za Skupštinu? Ako hoće, imamo li mi pravo glasa ili treba obnoviti članstvo ranije?
  • Ludovic IX
    5.2k
    Dinamo najkasnije 27. veljače morao organizirati izbore, što znači da bi već za koji dan, 27.prosinca trebalo biti izabrano izborno povjerenstvo.
  • LM1995
    1.7k
    Na stranicama kluba još uvijek nije objavljen statut (ili ga ja ne mogu pronaći). Postoji samo obavijest od 21.12.2023. da je izglasan.
  • pencilneck
    638
    Postoji li igdje na webu novi statut kluba?
  • Rakovica1986
    537
    Netko tko je upućen u statut skroz. Ima li predsjednik ovlast raspustit skupštinu, IO i NO te proglasit izbore prije reda?
  • Jaro
    5.4k
    Iz prijedloga radne skupine (jbg sluzbenog nema):

    PREDSJEDNIK KLUBA
    Članak 41.
    (1) Predsjednik kluba:
    1. saziva sjednice Skupštine kluba i Izvršnog odbora te predlaže dnevni red, osim u
    slučajevima određenih ovim Statutom ;
    2. brine se o upoznavanju javnosti s radom Skupštine kluba;
    3. u suradnji s Izvršnim odborom, utvrđuje prijedlog Statuta i drugih općih akata koje usvaja
    skupština kluba, osim u slučajevima iz čl. 36. t. 2.
    4. imenuje članove Izvršnog odbora sukladno čl. 37.(3) ovog Statuta i predlaže Skupštini
    kluba njihovo razrješavanje;
    5. saziva izbore u Klubu ; te
    6. obavlja i druge poslove u skladu sa zakonima, ovim Statutom i aktima kluba.
    (2). U bilo kojim slučajevima istovremene spriječenosti Predsjednika i Dopredsjednika
    duljim od 6 mjeseci, Izvršni odbor mora sazvati skupštinu koja će izabrati novog Predsjednika
    u roku od tri mjeseca nakon proteka tog roka
    Članak 42.
    (1) Predsjednik kluba po svojoj funkciji je član i predsjednik Izvršnog odbora.
    (2) Mandat Predsjednika kluba je 4 (četiri) godine i za svoj rad je odgovoran Skupštini kluba.
    (3) Predsjednik kluba predstavlja i zastupa klub u zemlji i inozemstvu
    (4) Predsjednik Kluba iz redova Izvršnog odbora imenuje Dopredsjednika, koji rukovodi
    sjednicama skupštine i koji ga zamjenjuje u svim ovlastima u slučaju njegove spriječenosti.
    Članak 43.
    (1) Skupština Kluba na redovnoj sjednici većinom prisutnih skupštinara imenuje počasnog
    predsjednika Dinama na temelju poslovnih i sportskih zasluga i rezultata za Dinamo.
    (2) Mandat počasnog predsjednika je neograničen. U izuzetnim slučajevima može ga
    razriješiti Skupština.
    (3) Počasni predsjednik Kluba ima pravo sudjelovati na klupskim sjednicama Izvršnog
    odbora, Nadzornog odbora i Skupštine, ali nema pravo glasa.


    U IO predjesnik postavlja dio, a nositelj "manjinske liste" dio clanova. Izbore predsjednik predlaze, a skupstina raspisuje.

    Nema vise "Dinamo, to sam ja"
  • Bruh
    888
    znači ak se Boban kandidira Barišić će vjv po titulu počasnog predsjednika jer su još njegovi većina u skupštini... to mi se čini najrealnije
  • Jaro
    5.4k
    pitanje jel Boban bio clan prosle godine i moze li biti uopce na listama...
  • Bruh
    888
    živi pa vidili... nadam se ipak da može
  • superhik
    10.2k
    Nije mogao biti član kluba pošto je obavljao visoku dužnost u krovnoj nogometnoj organizaciji. Pa ne može Čeferin biti član Maribora, a predsjednik UEFA-e
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.