• Bosskovitz
    7.3k


    Trener je izvršna funkcija, znanje i profesionalnost su iznad svega. Ista stvar je kod uprave - dapače, i na mjesto trenera i u upravu bih dovodio i naše ljude i strance i nije mi bitno jesu li navijači Dinama. To su izvršne, profesionalne funkcije, ti ljudi dolaze raditi za novac i ovo im je samo posao.

    Predsjednik nije izvršna funkcija, on je lice kluba i naprosto mora biti Dinamovac. Naravno da mora imati i druge kvalitete, zato služe izbori, ali da je član kluba je conditio sine qua non za jednu jedinu osobu koja formalno personificira Dinamo; ne može to raditi samo temeljem ugovora nego mora biti jedan od članova kojeg su drugi članovi izabrali na čelo svog kluba. S obzirom da je bespredmetno raspravljati o tome za ove izbore jer se za njih ne može ništa mijenjati, a ne sumnjam kako imamo mnoštvo kvalitetnih ljudi za tu poziciju među samim aktualnim i budućim članstvom - raspravljamo o nečemu što bi naš premijer nazvao “ne-temom” pa se možemo i složiti da se ne slažemo :)
  • GZomanid
    572
    dapače, i na mjesto trenera i u upravu bih dovodio i naše ljude i strance i nije mi bitno jesu li navijači Dinama. To su izvršne, profesionalne funkcije, ti ljudi dolaze raditi za novac i ovo im je samo posao.Bosskovitz

    Nisam baš siguran u ovo, vjerujem da ima dovoljno stručnjaka na tržištu koji su srcem uz dinamo, ne vidim zašto bi zapošljavali navijače drugih klubova na tako važne pozicije. Uostalom, ako rade i s ljubavi, sigurno će raditi bolje nego kad su im misli usmjerene negdje drugdje..
  • Jaro
    5.4k
    kao trenutni trener recimo...
  • GZomanid
    572

    Ne kažem da dinamovština mora biti preduvijet za zaposlenje ali definitivno bi trebala biti prevaga u izboru.
    Ne znam čime se ti baviš ali vidiš li se kako zdušno radiš svoj posao zaposlen u hajduku ili rijeci? Hoćeš li davati sve od sebe na tom radnom mjestu?
  • Jaro
    5.4k
    ok, taj dio da. Al mislim da je input bio da se trazi profic, a ne nuzno navijac. Normalno da bi tovari trebali biti preskoceni...
  • Bosskovitz
    7.3k


    Kao kaj su Osijek ili Hajduk doveli Bota i Dambrauskasa za sportske direktore, a Man City i Bayern Begiristaina i Eberla, ne vidim zašto ne bismo i mi doveli stranca s iskustvom na izvršnu funkciju kad očito nemamo svojih ljudi. Nekoga tko zna posao, a ne nekoga tko će se učiti na Dinamu.

    Ali pričamo o teškom science fictionu jer mi ni domaćeg sportskog direktora ne možemo pronaći, a kamo li stranog.
  • GZomanid
    572

    Ne vjerujem da nemamo svojih ljudi koji znaju posao, više mislim da do sada takvi nisu bili poželjni u klubu, no nadam se da se vremena mijenjaju..
  • Jurki
    8.5k
    Ali pričamo o teškom science fictionu jer mi ni domaćeg sportskog direktora ne možemo pronaći, a kamo li stranog.Bosskovitz

    Nije to science fiction vec kurvini sinovi i kurvina kcer NE ZELI dovesti strucnjaka u klub.
    Jer ce im taj strucnjak objasniti i reci u facu DA SU ZA KURAC a ne za vođenje nogometnog kluba.
  • Bosskovitz
    7.3k


    Možda nije science, ali je s ovom upravom, ovim predsjednikom, ovim izvršnim odborom i ovom skupštinom definitivno fiction.

    Pa oni ni ne traže sportskog direktora. Jel netko stvarno misli da Brekalo ide u Hajduk zato kaj bi radije tamo nego u Dinamo? Jel netko misli da bi tip poput Bota odbio Dinamo zbog Osijeka? Jel netko misli da Dinamo nije dovoljno zanimljiv ni jednom treneru boljem od Jakirovića?
  • The Undertaker
    4k
    Teorija koju sam čuo i koje se za sada držim je da je naša Uprava (Mirko i Vlatka) pritisnuta (da ne kažem ucijenjena) od politike da Hajduk ove godine treba biti prvak. Samo u tom kontekstu njihovi potezi imaju smisla. Čemu trošiti pare na pojačanja kad se pobjednik zna.
    Zvuči kao teorija zavjere ali meni je još nevjerovatnije da su protiv Mamića podignute tri optužnice za sustavne pronevjere u klubu a nitko od ovih ostalih koji su bili u klubu i koji su za to vrijeme obavljali odgovorne funkcije nije optužen. Uostalom, Plenković se danas slikao sa dresom Hajduka. Tko misli da je to slučajno, ne pozna kako funkcionira politika.
  • Bruh
    888
    ma daj e... to mi je na razini Tuđman namještao sve i Mamić namještao svako prvenstvo a zaostajali po 20 bodova. Krivi smo si mi sami sa ovim debilima na čelu. Prije je da rade po nalogu onog dolje koji je sam govorio kad ode da će dinamo propasti pa da sad namjerno uništavaju sve...
  • The Undertaker
    4k
    Imaš dvije opcije: ili je vodstvo kluba nesposobno ili to rade namjerno. S obzirom da su i Vlatka i Mirko u klubu godinama, teško da ne znaju kako stvari funkcioniraju i da su tako nesposobni. Ostaje druga opcija ma koliko u nju bilo teško povjerovati. Tko je slušao poruke sa Skupštine (štednja, kredit, prodaja) mogao je naslutiti što će se događati
    Neće oni uništit klub, samo ćemo malo prikočiti i pripremati se za sljedeću sezonu.
  • Bosskovitz
    7.3k
    Prekjučer je bio Bara, jučer je bio Brekalo, jutros Dalić, sad je HDZ... tisuću izlika, a znamo tko je jedini odgovoran.

    Ostavite se glupih teorija zavjere, nije nikakav Plenković zvao Vlatku i rekao joj da ne smije potpisati Brekala nego su nesposobnjakovići cijeli dan vijećali oko Jakirovića i sjebali transfer; nije ni Dalić rekao Brekalu da mora u Hajduk ako želi igrati na Euru nego je Brekao već krenuo za Zagreb kad su ga zajebali naši iz kluba i okrenuli mu leđa. Sve će izmisliti, svaku glupu laž pustiti van samo da ne ispadne ono kaj je: ljudi koji sjede u Upravi, Predsjednik i većina u Izvršnom odboru nisu sposobni voditi klub poput Dinama. Naprosto ne znaju, nesposobni su, da ne kažem glupi. Ovo s Brekalom je samo kap koja je prelila čašu, ali ta se čaša puni već par godina. To je hrpa sekundarnih izvršitelja naredbi koji su solidno funkcionirali kad im ih je kriminalac izdavao, ali sada kad bi trebali donekle samostalno donositi odluke - oni su potpuno izgubljeni i njihova nesposobnost izlazi na vidjelo. Dinamo je danas samoupravni socijalizam na djelu, vode ga ljudi kojima je primaran vlastiti džep, a ne interes Dinama. Ni politika, ni izbornik, ni Hajduk, ni Brekalo - nitko nije kriv za ovo osim ljudi u našem klubu koji energiju ulažu samo u to da ostanu u njemu jer od njega žive bolje nego što su mogli i sanjati.
  • Bruh
    888
    ma namjerno to rade da kad dođu izbori mogu reć vidite kaj su napravili navijači da probaju preuzet sve sebi ponovo al im neće uspjeti... jednoga dana će i oni izletiti van a neću se čuditi ako to bude dogodine
  • Bosskovitz
    7.3k
    S obzirom da su i Vlatka i Mirko u klubu godinama, teško da ne znaju kako stvari funkcioniraju i da su tako nesposobni.The Undertaker

    Teško da su tajnica i 90-godišnji fikus koji je dopustio da mu se pod nosom klub pokrade za 40+ milijuna eura nesposobni voditi Dinamo? Stvarno, to je teško? Bome, ti si veći pozitivac od mene.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.