• Gelipter
    3.5k
    Čestitke Nekom tipu sa sjevera, na uvijek britkom opisu događaja oko kluba ovog puta i oko stadiona. Njegov me upis podsjetio i na još jednu stvar koju smatram važnom i pokušavam ljudima objasniti u trenucima ludila prilikom ulaska, a to je: nemojte se svađati međusobno u trenucima kad smo svi već ludi i nervozni zbog ovih idiota i sadista iz kluba. Problem treba tražiti na izvoru,
    a svi smo mi kolateralne žrtve. Naravno da nas ima različitih. Neki su mlađi, neki stariji, neki agresivniji, neki manje, ali u ovome svi moramo biti jedinstveni. Jedino tak ćemo možda nekaj izboriti.
  • SAS1987
    13.5k
    Više manje ste sve napisani al moram napisati da scene koje su bile prije tekme ispred sjevera su sramota za Dinamo, Zagreb, Hrvatsku i civilizaciju u globalu.

    I zašto nakon utakmice opet nije bio otvoren rotor za sjever dolje (nije bio ni protiv tovara)?
  • rupke
    52

    rotor je otvoren za sjever gore, a stepenice samo za sjever dolje
  • SAS1987
    13.5k
    rotor je otvoren za sjever gore, a stepenice samo za sjever doljerupke

    Pa nakon utakmice bi mogli otvoriti rotor da se stadion brže prazni...
  • rupke
    52

    vjerojatno je netko zakljucio, opravdano ili ne, da se brze prazni ako se neispreplecu navijaci sa gornje i donje etaze
  • Plavi Purger
    1
    Na ovoj tekmi su se dogodile stvari da je ekipa navalila na tekmu pod hypom i jedino kaj je ostalo je sjever gore, ekipa je kupovala samo da ide na tekmu (zato je bilo i dosta žena i djece) i normalno da ekipa koja nije stalno ja sjeveru ne zna pravila ulaska, ne čita, ne informira se i ide po sistemu "kud svi, tud i mi" i onda se desi to kaj se desi. Meni je impoznatna stvar da sam bio dvaputa prekontroliran i sa osobnom i od redara, a najgore od svega je i to što osobe koje su zadužene za red moraju se derat i svakoj osobi pojasnit gdje je ulaz. Zar u MUPu ne postoje megafoni? Ako ništa drugo, barem se zna da ekipa dolazi u velikom broju iz smjera grada i da idu na prvi ulaz, pa zar ne može Dinamo stavit na 5 metara visine strelicu SJEVER GORE ULAZ 3 OKOLO. Vidjet ćemo kako će se vršit protokoli na grupnoj fazi.
  • Robi T
    230
    Na zapadu se to nije desilo.
    Ljudi su stajali jedan iza drugoga i nije bilo nikave nervoze i naguravanja.
    Ja sam bio na sjeveru gore i išao sam na onaj zadnji ulaz(bivši ulaz od istoka),stao se u red i ušao za 3 minute.
    Mislim da je stvar do ljudi koji nahrupe,umjesto da se stanu u red.
    Onda krene naguravanje i,naravno,da onda dođe do ovoga.
    Mjesto da se formira red,ispod sjevera,najnormalnije ima.
  • plavi67
    920
    ne pametuj robi dragi, organizacija je katastrofalna, navijači bi sami bolje organizirali utakmicu nego plaćenici iz uprave.

    gdje su oznake za ulaze, što radi policija i redari?
  • Gelipter
    3.5k
    Pa jebemu mater i silnim filozofijama i rekonstrukcijama događaja. Pa uzmimo sve na stranu, tko se snašao, tko nije i koliko je tko na sjeveru, ali je li na ljudskoj razini kad vidiš malu djecu kako plaču i panično vrište normalno ih pustiti ili im čak i pomoći. Ne, ovi izrodi od redara još sarkastične komentare bacaju i govore da za sve pravila vrijede isto i da će svi jednako ući. Jebiga kad poluinteligenti dobiju na jedno popodne vlast u ruke onda ovo ne treba ni čuditi. Na kraju jedna rečenica koju je meni sarkastično rekao jedan redar prošle sezone lijepo oslikava naše drage redare koji jadni za ništa nisu krvi, a to je: "Sami ste si krivi šta se niste izborili za normalniji ulaz". Pozdrav i šugavim drotovima koji sve gledaju sa strane i dodatno podgrijavaju strasti, umjesto da osiguravaju red!
  • xavier
    11.1k


    Znači želiš reći da ako dođemo 2 sata prije početka utakmice, trebali bi ući bez problema?

    Za ovo u srijedu nisu krivi nikakvi navijači nego isključivo organizator.
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Organizator je u ovom slučaju kriv 20%. I to najviše iz razloga jer mirno prihvaćaju sve što im mup servira kao organizatoru.
    Nakon derbija i onih svinjarija zadnje kolo prošle sezone policija je preuzela organizaciju utakmica i policija isključivo odlučuje o tome gdje će se postaviti ograde i kojim tempom će se ulaziti.
    Bilo bi nepošteno da se to ne kaže unatoč svemu oko odnosa sjevera i vodstva kluba. Za stvari za koje snose odgovornost trebaju i biti će prozvani ali u ovom slučaju bilo bi malo i bilo pokvareno da ih se proziva za stvari za koje nisu isključivo krivci, pa čak ni većinom.

    Tih 20% što su krivi, krivi su jer ne reagiraju.
    A ko je kriv za to što se policiji dalo u ruke alat i tolike ovlasti, umjesto da se stvari rješavaju između klubova i navijača to je jedna jako kompleksna priča kojoj još nije vrijeme da se javno govori.
    Uostalom svatko ko zna čitati između redova znat će.
    Između sjevera i "organizatora "postoji milijardu sporova i zamjerki ali u ovom slučaju ne bi bilo fer ni istina da se ISKLJUČIVO svali krivnja na klub. 20ak posto da.

    A ovo što se dogodilo u utorak će biti popravljeno ili će bit reakcija.
  • Robi T
    230
    Ne,nisam uopće spominjao vrijeme ulaska u stadion.
    Pisao sam o tome da se ljudi krenu gurati oko tih ulaza na sjever.
    Ponavljam,na zapadu se normalno formirao red.
    Zakaj se takav isti red nemre formirati ispod sjevera pa uz Maksimirsku?
  • Robi T
    230
    Svi znaju di je ulaz na koju tribinu
    Misliš li da bi oznake za ulaze poboljšale situaciju ako se ljudi ne znaju stati jedan iza drugoga?
  • xavier
    11.1k


    Ispred zapada imaš prazno parkiralište gdje možeš formirati 20 redova. Na sjeveru svi moraju proći kroz metar i pol prolaza između dvije ograde.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.