• Svi na Sjever
    1.9k
    Takodjer apeliram na predstavnika BBB da upozore ljude iz kluba da se nešto učini,liga prvaka je iza ugla...

    Zašto ne rade sva vrata(4kom) na svakom ulazu,a na drugom ulazu rade samo jedna vrata i to od početka sezone?
    Zašto se ne daju upute za ljude koji idu na sjever gore?
    Ne možete očekivati radnim danom kad je liga prvaka da svatko može doći u 7 ili pol 8 na tribinu!
    Zašto policija nije htjela otvoriti jučer pomoćna vrata a djeca su bila stisnuta na štange?

    Puno muke i truda je trebalo da se dio ljudi vrati na tribine, kao grupa ne smijemo dopustiti da to netko namjerno ili organizacijskom nesposobnošću sabotira...
  • ZGBhoy
    1.7k
    Ja sam bil u Subotu kad je bilo kud i kamo manje ljudi.
    Dosel na Vrijeme pa Ulaz za Sjever Dolje guranje vamo tamo ja sa Klincima vele mi par Boysa idi tamo na stranu budu te s Klinkama pustili.
    Odem tamo velim Specijalcima kak je situaciju on veli nema Problema al problem je onda bil Redar koji je i njemu hladno odbrusio da nema prek reda.
    Tak da nis a kamoli kad vidim ove slike od sinoc.

    Treba Klubu od UEFE po piksi
  • Tom vg
    1k
    I da rade sva vrata, opet bi redari štopali jer je usko grlo na pretresu.
  • xavier
    11.1k


    Da, to je istina jer koliko god sporo ulaziš, unutra opet u pravilu čekaš na pregled.
  • Tom vg
    1k
    Dok god su pandur i ekipa u klubu, uvijek ćemo jest govna na većim tekmama.
  • Mali Zeus
    9.8k
    https://www.24sata.hr/sport/prof-globan-ljudi-na-ulazu-na-sjever-su-se-bojali-za-vlastite-zivote-ucinite-nesto-i-to-hitno-856233

    Kakva sramota da u 21. stoljeću moramo razgovarati o mogućnosti da se jednom na ulazu na stadion dogodi tragedija.
  • Robredo276
    265
    A kaj mi se desilo, to da zbog kaosa nisam uspio ući na tribinu. Sve na vrijeme došao, dakle njihov je propust kaj nisu omogućili normalan ulazak na tribinu.xFire

    Pa ništa mi nisi odgovorio. Da nisi uspio ući znam, o tome te i pitam. Da je bio kaos znam isto, jer sam bio tamo, kao i to čiji je propust.

    Pitam te što se konkretno dogodilo? Bio si tamo, bio je kaos, ok, znam, bilo nas je još nekoliko tisuća, pitanje je zašto nisi uspio ući?
  • Gelipter
    3.5k
    Znamo da je ulazak na sjevernu tribinu Maksimira već dugo posebno iskustvo. U "Manjim" utakmicama gdje je na sjeveru puno manje ljudi nije puno bolja situacija. Ovi koji i dalje ne vide da je to sve namjerno su ignoranti. Vidim da se dosta već pisalo i o ulazima, ogradama i tom tehničkom dijelu, ali jedan jučerašnji detalj je bio posebno odvratan. Vjerojatno je to samo jedan od mnogih takvih primjera jučer. Znači otac sa dvije djevojčice, koje nisu mogle imati više od 7 godina, se u onoj nepomičnoj masi ljudi pokušavao probiti do ulaza kao i svi mi ostali. Naravno da smo ih svi mi u redu pokušali propustiti kolko je bilo moguće. U jednom trenutku kad je već stvarno čekanje postalo neizdrživo ljudi su naravno puknuli i krenuli vikati, lupati itd. Te su djevojčice počele vrištati pa se onda to vrištanje izmjenjivalo s plakanjem dok je otac nastojalo objasniti redaru na ulazu da je s malom djecom. Fala Bogu da je ekipa fakat, koliko je mogla, pazila na tu djecu, ali u toj silnoj masi pravo je čudo da se neka strahota ne dogodi. Na očeve molbe i vrištanje djevojčica redari su mrtvo hladno rekli da će ući kao i svi ostali, naravno da nisu mogli ući ni na taj sporedni ulaz gdje nekad puste djecu. Na kraju su stajali pritisnuti na taj uređaj za karte sto godina jer nisu nikog puštali dalje na pretres. Nakon takvog traumatičnog iskustva za djevojčice i oca stvarno je pravo čudo ako se odluče u dogledno vrijeme pohoditi Maksimir, a posebno sjevernu tribinu. Izgleda za ove u klubu odlično, jer će još manje redara morati angažirati.
    Naučeni smo već da se prema nama navijačima, većinom mlađim muškarcima ponašaju kao prema zadnjoj stoci i s tim mi redovni već računamo iako je i to katastrofa, ali kad je ovakav odnos prema najmlađima i najnezaštičenijima među nama onda je to stvarno dno dna. Kako to kod nas obično biva, dok se nekaj, nedaj Bože, ne dogodi neće se ništa promijeniti i pitanje je koliko naši pritisci mogu uroditi plodom jer da se želi valjda bi se već nekaj barem malo promijenilo.
  • Fanboy
    2.2k


    Uroditi će pritisak, samo mora biti još već i češći...Stalno prozivati upravu kluba i razvlačiti ih po novinama, od par malo jačih "dinamovih" poznatijih navijača na socijalnim mrežama da netko napiše koji status itd.

    Ne treba im negativan publicitet, dobro oni to znadu. Nisu baš ljubimci medija... Zašto bi itko stradao jer se oni ponašaju kao u Staljinovo doba. Nek se tako ponašaju prema svojoj obitelji i svojoj kući, tu neka nauče neke osnove civilizacije i reda. Ako je ikad bila klima da se to može promijeniti onda je to danas uz silan internet i socijalne mreže kada svaku tematiku možeš vrlo brzo iz svoje sobe plasirati u javnu sferu.
  • Gelipter
    3.5k
    nadam se iako je već bilo i videa djece koja u nevjerici i strahu skidaju tenisice po zimi i pretresa ih se pa se nažalost to sve skupa zaboravi. Slažem se da treba reagirati i što više o tome svugdje govoriti pa se možda ipak jednom nekaj i promijeni.
  • Tom Hanks
    2.6k
    Na socijalnim mrežama možeš samo dobit pametne(retardirane) komentare kao npr Da nema tih huligana nitko se ne ni morao skidati itd.
  • Captain America
    14k
    I po tome vidiš kakvi retardi će sad navalit stadion pogledat protivnike umjesto Dinama. Navijanje zadnjih par godina je na ponos i zadovoljstvo svakom navijaču Dinama.
  • Ali
    1.9k
    Mene od svega ljuti kad neki dinamovi navijaci sva sranja oko ulaska na stadion okrive navijace i daju savjete poput:

    Nemas di parkirat = dodji bez auta i slicno, parkiraj dalje pa odi pjesice....

    Kaos na ulasku na zapadu , krizanje refova za zapad gore i zapad dolje , oba ulaza u 5 metara razdaljine a tribina cca 150m ??? = pa dodjite ranije, ja sam usel prije sat i pol.... i slicno...
    Kaos na ulasku djece na sjever gore ner moras proci pored ulaza sjever dolje...= pa odi sa istocne strane i slicno...
    Hrpa ljudi kaj se tiskaju na 4 vrata za cijelu tribimu = pa dodji ranije...
    Nema WC = imas toi ili pisaj doma i slicne....

    Nitko ne ocekuje gotov novi funkcionalan stadion u pol godine, ali pripremi se za tekmu tribinama kakve imas, aktiviraj ulaze sve moguce , odvoji jasno refove zs ulaz....
  • Neki tip
    19.4k
    Zamolio me @deda da se osvrnem na ovu situaciju jučer s ulazom pa ću ukratko to i napraviti.

    Kao što dobar dio forumaša zna, na mnoge utakmice vodim i svog Dinamom, a od prvog iskustva na Sjeveru - i Sjeverom zaluđenog 10ogodišnjaka.

    Onima kojima bi mi eventualno htjeli objašnjavati da nema što klinac tih godina raditi na navijačkoj tribini i da sam si "sam kriv" zbog iskustva o kojem ću pisati, mogu unaprijed odgovoriti da se nijedne jedine sekunde moj sin nije osjećao nesigurno zbog "strašnih huligana" s tribine.

    Dapače, tamo na tribini, okružen ekipom sa svojim "krpama" na ogradi, sa stotinama gostovanja, skače na stolici od uzbuđenja i radosti, zbog čega sam ga tamo i doveo. Naravno, svjestan sam da je rizik da se na toj tribini "nešto" dogodi veći nego na zapadu, ali veća je i šansa da stradamo ako idemo na more autom nego ako ostanemo doma pa ipak idemo na more.

    Da skratim, navijačka tribina nosi svoje rizike i svjesno ih prihvaćam. Ono što ne mogu i ne želim prihvatiti je da organizator događanja u suradnji s "čuvarima mira i reda" ne učini sve što mogu i što je razumno očekivati da se učini, a da SVAKA tribina, a pogotov svaki ULAZAK na nju bude siguran za sve.

    Ono jučer je bila nesreća koja čeka da se dogodi.

    Ne zbog rizika navijačke tribine, ne zbog posebnih "nepisanih" (a jučer, pohvaljujem, i napisanih) pravila tribine, ne zbog "nabrijane i pijane mladeži", ne zbog tetoviranih bojsa s buldozima na listovima, niti zbog baklji niti ičijeg viška promila u krvi. Ovo jučer bio je samo logičan slijed događanja od postavljanja onih ograda i otvaranja premalo ulaza do dolaska prevelike mase za taj prostor.

    Ne možeš 200 sardina ugurati u konzervu od 100 grama niti možeš 6, 7 000 ljudi (gore i dolje) usuti kroz onaj lijevak sigurno na tribine.

    Možeš dobiti uplašenu djecu i mame, i možeš dobiti gnjevne očeve poput mene koji uvaljuju laktove ljudima pokušavajući tijelom zaštititi dijete i onda prebacuju klince preko ograda nepoznatim tipovima koji pokušavaju pomoći (istim onim tetoviranim huliganima), da ih ne zgnječi nagurana masa.

    Da su ogradu pomaknuli uz prugu, kad se već ionako nije ostatkom nogostupa smjelo hodati, da su otvorili više ulaza, da se ekipu sa sjevera gore usmjeravalo otpočetka na onaj ulaz prema istoku, da se komuniciralo, objašnjavalo, upućivalo, a ne pendrecima skidalo s ograda možda bi makar mogli reći da su "sve učinili..".

    Zahvaljujući puno guranja (poslije su me zbog potpuno mokre ćele na tribini pitali pada li kiša na ulazu.. :)), dizanja djeteta iznad glave, zahvaljujući ekipi koja ga je prihvaćala s druge strane ograda i čekala da se ja prebacim, ušli smo nekako, ali ne želim ni zamisliti kako bi to izgledalo da sam ostao s njim "s one strane" i pustio da nas masa sve više i više stišće uz ogradu..

    Jedna je djevojčica penjuci se na sjever plakala, a i moj malac je bome bio na rubu. Skužio sam pa stao s njim i pitao ga je li sve u redu, zna li da je siguran sa mnom? Rekao je znam, ali bojao sam se da tebe ne izudaraju pendrekom.

    Unutar one plave ograde se nikoga nije skidalo ni udaralo, ali otkud dijete zna gdje ce i kada sijevnuti.

    Zaključno, da se mom sinu nešto dogodi na tribini, zbog navijača, krivio bih sebe i svoju krivu procjenu.

    Međutim, normalan (ajde makar nek se pod normalan podrazumijeva siguran) ulaz na tribine, sat vremena (!) prije utakmice, valjda bi morao osigurati organizator događanja u suradnji s "organima reda", zar ne?

    Eto, moje viđenje, ne namjeravam dalje polemizirati o tome.
  • Captain America
    14k
    Nadam se da će neko ovu sramotu od novinarskih lurkera pročitat i podijelit dalje preko svojih portala. Ne može ovo ostat samo za nas na forumu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.