• Neki tip
    19k
    Razumijem sto zelis reci, ali mi vec znamo napamet sve te strucnjake. Kada bi imali u ponudi 'stranac' i 'vrhunski domaci strucnjak', sta bi bile ostale opcije i koji bi bio smisao?Infinity

    Ne bi imalo nikakvog smisla, kao što niti moj "prijedlog" sam po sebi nije imao stvarnog smisla, osim onog da sam htio ukazati na besmisao "stranca". :)

    Naravno da je "vrhunski domaći stručnjak" besmislica kao ponuda u izboru trenera, time sam samo htio pokazati besmislenost "stranca" bez ikakve konkretne ideje o kome se radi.

    Da, "vrhunske domaće stručnjake" znamo, a "stranca" ne znamo pa to u tom smislu svakako "nije isto", ali ovo potonje mi je time još gore..

    ..jer biramo zapravo "bilo koga samo da nije netko od onih za koje znamo koji su i što mogu".

    Mislim, ovo se pomalo pretvara u nekakvu semantičku raspravu, a stvarno mi nije inicijalna namjera bila upiliti.

    I zato za kraj što se mene tiče - kužim da je ljudima "pun k...c domaćih stručnjaka slizanih s ovim i onim", da neki misle da su "svi potrošeni" i/ili da "nemaju kvalitetu za Dinamo", kužim i da za neke "nijedan s liste nije taj"...

    Međutim, meni je svaki trener s liste, doslovno svaki za kojeg znam tko je i što otprilike mogu očekivati - bolji izbor od

    "neimenovane osobe strane sa stranom putovnicom koja se bavi nogometom".

    Kao što mi je Frigan lošiji izbor od Haalanda, ali dosta smisleniji od "stranog napadača koji zna zabijati golove" (siguran sam da bi takav odnio i puno više od 14% u izboru napdača :)).
  • Praskaton
    1.8k
    bas si se uhvatio semantike,u izboru ankete da glasi ostali ili strani trener dode na isto.

    Onaj tko je stavio strani trener smatra da ostali ponudeni nisu dovoljno dobri i tjt.
    Edit:ja sam stavio strani trener i ne mislim da je svaki strani trener a priori bolji od navedenih u anketi.
  • Olmic
    2.7k
    Sad vidim netko spomenuo Corluku, zanimljiva opcija
  • xavier
    11.1k
    Sad vidim netko spomenuo Corluku, zanimljiva opcijaOlmic

    Zanimljiva po čemu točno?
  • Nema zaleđa Mikića
    1.1k
    Ako se gleda stranac volio bi nekoga tipa Ralph Hassenhutl. Ne baš sjajna epizoda u Southamptonu ali zato odlična u Leipzigu.
  • Olmic
    2.7k


    Mogu i ja pretrazit transfermarkt i reci cu ti 2,3 imena ako te to veseli. Sigurno Simic ima potencijalnih imena, hvala bogu to nije moj posao ili tvoj.
  • Olmic
    2.7k


    Dinamovac, ima liderske sposobnosti, svi ga hvale u repki. Da se ispravim, volio bi ga mozda kao pomocnog pa jednog dana da naslijedi
  • xavier
    11.1k


    To je veća bitna razlika. Ovdje "tražimo" glavnog trenera.
  • Neki tip
    19k
    Mogu i ja pretrazit transfermarkt i reci cu ti 2,3 imena ako te to veseli. Sigurno Simic ima potencijalnih imena, hvala bogu to nije moj posao ili tvoj.Olmic

    Ok, zahvaljujem, nema potrebe.



    bas si se uhvatio semantike,u izboru ankete da glasi ostali ili strani trener dode na isto.

    Onaj tko je stavio strani trener smatra da ostali ponudeni nisu dovoljno dobri i tjt.
    Edit:ja sam stavio strani trener i ne mislim da je svaki strani trener a priori bolji od navedenih u anketi.
    Božo0

    Sve stoji. :up:

    Da je navedeno "ostali" bi mi imalo puno više smisla od "stranac", ali razumljivo je da se u ovom slučaju svodi na isto razumijevanje od strane forumaša.

    Ukratko, svađam se tu bezveze s vas 14% koji ste u nedostatku bolje opcije izabrali tu, a samo sam propisno trebao izvrijeđat dobrog starog @Krizyja zbog ankete. :lol:
  • Mali Zeus
    9.3k
    Želim stranca koji će imati jasan stil igre, unijeti automatizme, imati autoritet u svlačionici, biti strog, ali pravedan i koji će imati dobru suradnju s upravom. Zar je to tako teško?
  • Mlađi referent
    10.4k


    Mene najviše zanima (a i pomalo sam razočaran) kako tebi nije upalo u oko da su i Šimundža i Kek i Petković i Garcia zapravo *ba dum tss* stranci. :rofl:

    Ne vjerujem da je tebi to promaklo. :rofl:
  • Praskaton
    1.8k
    Mislim da bi dosta imena sa ove liste bili korak naprijed u razvijanju igre u odnosu na ovo sad.
    Mene vise brine tko je od njih sposoban vodit svlacionicu,bit autoritet igracima,uz suradnju sa buducim SD slozit momcad za pohod na Lp a uz to ne zapostavit razvoj naše skole.
    U Dinamu je to drugacije nego kod npr.Istre ili Rijeke.
    Bjelica mi se tu cini ipak najkompletniji.

    Ipak nadam se da ce Šimic trazit van nama poznatog bazena trenera i dovest covjeka koji ima vece znanje i iskustvo od ovih,naravno da je u financijskim okvirima koje mi mozemo ponudit.Neki od forumasa su i iznijeli konkretna imena i njihov CV pa eto nadam se da ljudi iz dinama prate i ovu temu
  • LovroZG
    1.3k
    Međutim, meni je svaki trener s liste, doslovno svaki za kojeg znam tko je i što otprilike mogu očekivati - bolji izbor od

    "neimenovane osobe strane sa stranom putovnicom koja se bavi nogometom".
    Neki tip sa Zapada

    Ovo je stav ko da si na mjestu Šimića i imaš ispred sebe konačni popis iz kojeg moraš odabrat kome ćeš ponudit ugovor pa "stranac" nije poželjan jer to može bit i neko od nas s foruma sa stranom putovnicom pa ne možeš riskirat. :smile:

    Ja sam recimo glaso za stranca ne zato jer nužno oću stranca nego zato jer mislim da ostala navedena imena ili nisu dovoljno dobra/dokazana ili nisu dostupna, a opcija nitko od navedenih ne postoji. Glas za stranca se isto tako može protumačit ko želja za nečim drukčijim, a ne svojevrsnom "linijom manjeg otpora" gdje se ide po imena koja i mi van kluba znamo napamet.

    Što se tiče tog novog trenera, već sam o tome piso, al ne bi bilo loše da se, ak će se tražit neko nov i možda stran, odradi headhunting po B momčadima i mlađim kategorijama njemačkih Bundesligaša i RBS-a. Dosta stručnjaka oni izbacuju u zadnje vrijeme, pogotovo RBS, i postoji šansa da se ulovi neko ko ima znanja i kvalitete, a ne čeka mu se da se oslobodi mjesto trenera u seniorskoj momčadi.

    P.S. Vidim da su ti već drugi odgovorili dok sam ja radio tri stvari odjednom i lagano pisucko ovaj post, al nek sad ostane kad je već napisano. :razz:
  • Neki tip
    19k
    Mene najviše zanima (a i pomalo sam razočaran) kako tebi nije upalo u oko da su i Šimundža i Kek i Petković i Garcia zapravo *ba dum tss* stranci. :rofl:

    Ne vjerujem da je tebi to promaklo. :rofl:
    Mlađi referent

    Pa i nije mi promaknulo :wink: , zato sam i napisao:

    U Hrvatskoj uopće ne nedostaje kvalitetnih trenera, ili stranih koji su se tu navirili ili barem poznaju podneblje (eto taj Garcia, Kek, Šimundža.., svejedno),Neki tip sa Zapada
  • IstokKa96
    556
    Prognoziram dvoboj Bišćan - Bjelica...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.