• Carrasco
    4k
    Ovaj Rosenborg je izbacio Bate Borisov a svi znamo koliko je Bate dobra momčad. (prošle godine igrali proljeće u Europi, ispali od Arsenala(dobili prvu utakmicu))
  • Dudu
    2.6k
    Još malo brojki koje stoje iza Dinamovog Masterminda.

    UKUPNO:
    70 utakmica na klupi Dinama
    53 pobjede (76%)
    11 remija (16%)
    6 poraza (8%)


    Gol razlika: 139-40
    1,99 zabijenih golova po utakmici
    0,57 primljenih golova po utakmici

    EUROPSKA NATJECANJA:
    21 utakmica Europska Liga / Liga Prvaka
    13 pobjeda (62%)
    5 remija (24%)
    3 poraza (14%)


    Gol-razlika: 40:14
    1,9 zabijenih golova po utakmici
    0,67 primljenih golova po utakmici

    DOMAĆA NATJECANJA:
    49 utakmica - HNL / Kup / Superkup
    40 pobjeda (82%)
    6 remija (12%)
    3 poraza (6%)


    Gol razlika: 99:26
    2,02 zabijenih golova po utakmici.
    0,53 primljenih golova po utakmici

    -------------------------------------------------------------------------------------------------

    Izvađene pojedinačne statistike čisto da se vidi kakav je genijalac Nenad Bjelica i da se istaknu fenomenalni rezultati u europskim natjecanjima otkad je ovaj čovjek na klupi. Gotovo jednaka dominacija kao i u domaćim natjecanjima.

    Podatak koji se posebno mora istaknuti - 0,67 primljenih golova po utakmici u europskim takmičenjima, a podsjećam vas da smo igrali protiv: Fenerbahce, Benfica, Anderlecht, Young Boys, Viktoria Plzen, Astana, Hapoel Beer Sheva, Ferencvaros, Rosenborg. Nimalo naivne ekipe.

    Zabijeni golovi po utakmici, gotovo jednako se zabija i u Europi i u domaćim natjecanjima, a i primi se neznato više.

    Bolesna statistika u prvih 70 utakmica, ako se nastavi dalje u sličnom ritmu to će biti fantazija.
  • Dragon1Warrior123
    2.9k
    čekaj ti samo dok budemo igrali protiv prve jake ekipe, sve se to bude promjenilo :nerd:
  • Dudu
    2.6k


    Logično da hoće, ovdje govorimo o ekipama koje su gotovo sve iznad HNL razine ili razina najjačih iz HNL-a (sem Dinama), pojedini od njih i s većom tradicijom i proračunom nego Dinamo.

    Naravno da nismo se još sučelili sa superekipama kao što su Manchester City, Barcelona.. Tako da će valjati izvući i nakon toga koliko se situacija promijenila.
  • Dragon1Warrior123
    2.9k
    kolega ja sam se sprdo sa takvim komentarima haha

    itekako smo mi igrali već protiv više nego solidnih momčadi. Ja sam jedan od onih koji vjeruju da ovaj Dinamo može se suprotstaviti svakome i ne osramotit se.
  • deda
    27.7k
    General gost HRT2 u večerašnjoj emisiji uoči prijenosa utakmice LP.
  • Eduardo
    17.4k
    Čini mi se da je Bjelica sinoć popizdio na reportera kad je ovaj rekao; "U prvom poluvremenu imali ste više konkretnih prilika od Hajduka", a Bjelica prekinuvši ga ubaci se i kaže; "Nismo mi imali više, mi smo jedini koji su imali prilike. Hajduk ih nije imao." Od tad mu se vidjelo na faci da kuha u njemu. Počeo je odgovarati nekako oštro i kratko, jedva je čekao da završi.
  • Hipo
    406
    NINO BULE!

    Voditelj arenesport pred utakmicu ima intervju s pomoćnim trenerom dinama i najavi ga kao
    "Nino Bule, pomoćni trener hajduka, ..."

    Nakon čega ga Nino prekida i kaže "ponovo, pomoćni trener dinama".
    Nakon toga su snimili ponovno.

    Bravo Nino!
  • Mali Zeus
    9.5k
    Možda me malo pere euforija al na putu da bude jedan od ako ne i najbolji trener Dinama u povijesti.
  • Infinity
    15.2k
    Nije to do euforije, to je tako. Ljudi imaju to neko razmisljanje da najbolji u povijesti mora bit od prije 30-50 godina, tj. previse cijene te igrace/trenere u odnosu na danasnje. Cist primjer kad vidim kako se godinu dana nakon svjetskog srebra opet vise cijeni bronca iz 1998., pogotovo od strane starijih ljudi. I sinoc govorim da je Olmo vjerojatno najbolji igrac koji je ikad igrao u Dinamu i svadja se covjek sa mnom da je Modric bolji, jer eto, to je Modric. Mozda je isti kasnije napravio u karijeri vise nego je Olmo trenutno, al po meni je Olmo prosle i ove sezone napravio vise za Dinamo nego sto je to ucinio Modric u svoje doba.

    Pratim Dinamo od malih nogu, tj. vec nekih 20 godina, a posljednjih 15 se prilicno sjecam i ne znam da je Dinamo ikad igrao s ovakvom lakocom kao pod Bjelicom. Mozemo izgubiti 5-0 na nekom Poljudu, ali ako je potrebno tri dana kasnije cemo uzvratiti sa 6-0. Sinoc smo razbili, da, razbili smo Atalantu, rastavili ih na proste faktore i to u ne tako tvrdoj utakmici nego je Dinamo igrao leprsav, oku prelijep nogomet. Malo je ekipa koje mogu igrati lijepo i trpati protivnika, a o toj Atalanti smo citali kao o ekipi s kojom ce biti tesko i koja ce biti druga, a mi se mozda potucemo sa Shakhtarom za trece mjesto. I od takvog bauka napravimo sprdanciju, ocitamo im lekciju za 45 minuta, a onda im priustimo jos 45 minuta za utvrdjivanje gradiva. Dinamo meni igra najbolji nogomet zadnjih 15-20 godina i Bjelica je u tom razdoblju sigurno najbolji trener Dinama. Bolji i do Vahe i od Kuzea koje se najcesce spominje.
  • dzg7
    262
    Kapa do poda majstore, takticki ubio Gasperinija
  • Markelo
    2.5k
    Mamic se spustao Vahi u svlacionicu i pametovao mu. U takvim uvjetima nije ni mogao radit. Al slazem se da je Bjelica vjerovatno najbolji trener Dinama
  • vjeko1701
    5.9k
    Do Bjelice, Vaha mi je bio neprežaljeni trener, netko tko je došao usred kvalifikacija i nakon ispadanja od Sheriffa napravio najbolju eurosezonu od 90ih i bodovno i kvalitetom igre. S time da niti je imao neki odabir igrača koji će doći u klub (osim možda Rukavina) niti je odradio ljetne pripreme.

    Mamić ga je odjebao jer se pretvarao u kult i mislim da je nakon drugo vremena bio netko o kome se više pisalo nego o Mamiću a da nije igrač u izlogu. Ja sam siguran da je on imao ovakve ovlasti, odradio zimske i ljetne pripreme i da nije bilo Mamića fizički u klubu, da bi Dinamo doživio ovakvu renesansu rezultata već u njegovo doba. Nažalost, to nećemo znati.

    Bjelica je sa Dinamom postigao nesumnjivo veći rezultat i u kontekstu Dinama i postignutih rezultata je sigurno najuspješniji trener od samostalnosti. Ja njega samo i jedino želim vidjeti u reprezentaciji kada ode iz Dinama (a nadam se da neće još godinama)

    Moj je velik žal da nikada nismo doživjeli HNL u kojemu su Kek, Vaha i Bjelica,
  • agramZ
    2.3k
    cisto sportski gledano je bjelica definitivno najbolji.. ali opet - Kuze i Vaha ce uvijek biti veci jer jednostavno nisu jebali mamica ni jedan posto. imali su svoj stav i nisu se klanjali ciganu nikad. nije ni koch bio najbolji golman kojeg smo imali ali ce se njega uvijek pamtiti.
  • Dudu
    2.6k
    Zanimljivo je izdvojiti statistiku generala Bjelice u Europi bez kvalifikacija, svi znamo dosad da Dinamu u kvalifikacijama nema ravnog u Europi.

    Europska Liga
    10 utakmica ( grupa - osmina finala)
    6 pobjeda - 2 remija - 2 poraza
    Gol razlika: 16:8

    Liga Prvaka
    1 utakmica ( grupa - )
    1 pobjeda -
    Gol razlika: 4:0

    Ukupno: 11 utakmica
    7 pobjeda - 2 remija - 2 poraza
    Gol razlika: 20:8

    Protivnici: Benfica, Atalanta, Fenerbahce, Anderlecht, Viktoria Plzen, Spartak Trnava

    Bit će zanimljivo usporediti sa stanjem na kraju grupne faze..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.