• Sjena
    36
    Bjelica danas gost u emisiji stadion na HRT 2 - 20h
  • deda
    27.7k
    Malo sam editirao uvodni post Eduardo tj. naziv teme, nadam se da nećeš zamjeriti. :wink:
  • BluePhone67
    3.2k
    Od kada je HNL-a zasigurno trener kojeg bi svatko pozelio u svome klubu na duze staze. Josip Kuze je igrao mozda lijepsi i atraktivniji ali ovaj ima sve refernce za sve segmente da bude najbolji do sada i od taktike do samog procesa u razvijanju "anonimnih" igraca. Slazem se dedom, general opet cu povezat se sa Kuzeom koji je bio i karizma, a ponajvise je bio covjek i jedan od nas i zato su ga navijaci voljeli. Bjelica u tom djelu kod navijaca nece dosegnuti tu razinu ljubavi, ali svakako vec sada zaslujuje respect za svoj posao
  • xavier
    11.1k
    ono su bila neka druga vremena i ne želim time umanjiti Kužeov učinak, ali tada je bilo puno lakše postati miljenik tribina nego danas. Zapravo sve što je trebalo bile su pobjede te da pritom bude "normalan". Danas, nakon svega što se izdogađalo zadnjih 10-ak godina, nitko ne postaje "ljubimac" samo tako iako Bjelica objektivno ima rezultat koji je nekoliko klasa iznad Kužea.

    No danas je navijačko tijelo puno više podijeljeno i duboke su rane nakon svega ovog što se događalo u proteklih 10 godina pa samim tim svatko ima puno veću dozu odmjerenosti.
  • marcio amoroso
    32.2k
    Teško je sad postati miljenikom navijača jer si automatski Mamicev pijun ako si u Dinamu. Bjelica naravno da ima predobre rezultate i sviđa mi se njegov nastup ali teško će doći do neke legende.
  • BluePhone67
    3.2k
    Teško je sad postati miljenikom navijača jer si automatski Mamicev pijun ako si u Dinamu. Bjelica naravno da ima predobre rezultate i sviđa mi se njegov nastup ali teško će doći do neke legende.marcio amoroso

    Opcenito Dinamo i legende su strani pojam, naravno da u danasnjim okolnostima je to puno teze ali i prije Dinamo nije njegovao tu kulturu kao svjetski klubovi ili u bivsoj Yu ligi ostala "velika" trojka nakon Dinama jer samo da su se ugledali na njih u tom faktoru puno toga su mogli nauciti. Ne ulazim u razloge zasto, ali svakako je premalo toga bilo i bit ce, premalo inace smo cijenili sebe iako smo krajickom oka gledali i slusali kako to drugi rade i nismo se pomicali od toga u nekim vecim koracima
  • xavier
    11.1k
    ja se iskreno ne sjećam trenera koji je iz momčadi izvukao toliko kao Bjelica. Naravno da dio ljudi nikad neće do kraja voljeti trenera koji ne forsira "supernapadački" nogomet, ali ja sam uvijek bio pobornik upravo ovakvog stila.
  • BluePhone67
    3.2k
    Iako je razlicit stil, al da poveznicu damo je Diego Simeone i Athletico Madrid.. igraci ginu za njega i klub, mozda nije atraktivan nogomet ali ima rezultat
  • marcio amoroso
    32.2k

    Apsolutno se slažem. Upravo ovaj stil, jedan natjecateljski nogomet je ono što sam tražio godinama od Dinama. Mene ne pali 50 paralelnih pasova i posjed od 62 posto protiv jedne Viktorie. Na kraju ta Viktoria zabije 2 gola i lagano prođe a mi “kao” bili bolji. Mene pali jedna okomitost i jedna ozbiljnost u svakom momentu, to ovaj Dinamo ima i na tome se možemo zahvaliti isključivo Bjelici. Od mene mu je kapa dolje svakako.
  • xavier
    11.1k
    i ja godinama čekam trenera koji će shvatiti da se samo ovako može u Europi i da tome treba prilagoditi način igre, a ne da mu je špica napadački nogomet i punjenje mreža Istre, Rudeša i Intera (uz dužno poštovanje tim klubovima).
  • deda
    27.7k
    Iskreno, ja nakon ovog nogometa Bjelice imam osjećaj da mi trenera skoro nikad nismo ni imali, već neke priučene lajbeke. Govorim o zadnjih 20 godina.
  • Eduardo
    17.4k
    Malo sam editirao uvodni post Eduardo tj. naziv teme, nadam se da nećeš zamjeriti.deda

    Baš došao pohvaliti :up:

    Kaže sinoć Bjelica za onaj prekid kod drugog gola protiv Rijeke da je pitao Bulu - zašto to ne izvodi dešnjak? Ovaj odgovara - zato što smo taj način s ljevakom uvježbali na treningu. Bjelica taj dio treninga nije vidio jer je na drugoj terena strani radio s napadačima tako da je i za njega to bilo iznenađenje :grin:
  • marcio amoroso
    32.2k
    U Bundesligi su velike rotacije trenera. Pola lige je otpustilo ili otpusta trenera. Gladbach, Schalke, Wolfsburg, Hertha, Augsburg, Leipzig i Hoffenheim su definitivno otpustili trenere a Hannover i Stuttgart su pred otpuštanjem, pratio sam to poprilično i nitko nigdje ne spominje Bjelicu za neku poziciju. To je samo znak kako je teško upasti u neku jaču ligu.
  • Infinity
    15.2k
    Tamo je najlakse upasti ako si bio neko igracko ime, tipa Kovac.
  • xavier
    11.1k
    I inače je teško "izmjeriti" koliko je neki trener dobar iz razloga što nitko ne radi u istim uvjetima. Naši igrači su uvijek bili traženi, ali nikad nije bila borba za naše trenere. Kako kaže @Infinity, puno je lakše dobiti trenerski posao ako si bio neko zvučnije igračko ime.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.