• seljak86
    2.3k
    Ok, ali to ne znači da zbog toga treba podržati superkup van Hrvatske. To je ono, ionako sam pijan do bola već, kaj mi je još jedna piva...
  • Eduardo
    17.2k
    Ja na Superkup gledam ovako, ako ga osvojiš super (uvijek je lijepo uzeti pokal, pogotovo protiv najvećeg rivala), ali s druge strane nije jedan od onih bitnih trofeja zbog kojih ćeš čupati kosu ako ga ne osvojiš.

    I ako može donijeti poslovnu i sportsku korist u vidu financija i popularnosti HNL-a i samih klubova, zašto ne? Svaka dodatna promocija i dodatna kuna u proračun naših klubova je dobro došla.

    Ako je SK sredstvo da se to ostvari, nemam ništa protiv.
  • Ali
    1.9k
    Odlicna ideja da se igra van RH, a to kaj se spominje strah za osiguranje, mislim da nebi bilo problema.

    Kaj nezko misli da bi kod mainza npr netko isao ponoviti desinic ??? Ma nema sanse...
  • Keyser Soze
    8k
    Superkup mi je ok, ali ne bi da se igra svake godine kak neki pišu nego samo kad su različiti pobjednici kupa i prvenstva.
    Po meni je bitan iz razloga kaj odma možeš pokazat ko je gazda i da glavni rival odmah vidi da mu je 2. mjesto najviše do kud može doći.
  • Dino
    2.2k
    Po mom misljenju je superkup bitan trofej.

    Kaj ne bi bilo normalno da i jednom i drugom klubu u cilju pobijedit i dokazat ko je zapravo prvak drzave?
  • NORTE
    8.9k
    Kaj ne bi bilo normalno da i jednom i drugom klubu u cilju pobijedit i dokazat ko je zapravo prvak drzave?Dino
    Prvak države je dinamo, dakako. Natjecanje koje igra svaka ozbiljnija liga, a koliko je bitan o tome bi se dalo pričati. Realno - samo prestiž, daleko iza kupa čak, kamoli titule.
  • NitkoBitan
    11.7k
    Odlicna ideja da se igra van RH, a to kaj se spominje strah za osiguranje, mislim da nebi bilo problema.Ali

    Zasto je to odlicna ideja? Da mi koji pratimo cijelu sezonu izvisimo za derbi jer eto ekipa gore se zazeljela malo hrvatskog nogometa? Imaju oni gore Bayerne, Borussie i Eintrachte, ako im se gleda nas nogomet fino karta za avion i pravac Hrvatska, njima je to barem manji problem nego nama otic gore.
  • Gelipter
    3.4k
    Po meni pomalo bespredmetna rasprava. Jasno je da superkup ne može imati ni približan značaj kupu, a kamoli prvenstvu, no igra se u brojnim državama, stvar je prestiža, ali i na simboličkoj razini suočava "dva pobjednika". Valjda je normalno da ako je klub osvajač duple krune da onda ne možemo ni govoriti o superkupu. Superkup je dobra prilika da se pokaže novi dres, predstave pojačanja u klubu, može donekle pokazati u kakvom je momčad stanju nakon priprema i polako uvodi u natjecateljski ritam. Kaj se mene tiče, derbija nikad dost, a jasno je da ukoliko dođe do superkupa uglavnom se tu radi o praktično najjačim momčadima lige. Kaj se tiče gostovanja superkupa u nekoj drugoj državi, pozitivne su sigurno strane popularizacija našeg nogometa vani, sponzori, da dijaspora može prisustvovati, ali se slažem da je to sigurnosno dosta komplicirano. Možda napraviti jedne godine eksperiment s inozemstvom, no ipak bi se odlučio za inače da ljubomorno čuvamo superkup samo za sebe u Hrvatskoj. U ono kaj sam jedino siguran je da jedva čekam tekmu superkupa nakon "duge" pauze i novu priliku za produbljivanje kompleksa magaradi na početku sezone.
  • Mrvica
    3.1k
    Shvaćam da je dijaspora u igri, sponzori, novac i tako te neke stvari, ali ja sam uvijek za to da ostane unutar granica RH. Kao što je Gelipter rekao da nakon pauze jedva čekamo tekmu, posebno kad je derbi u igri, tako da iskreno bilo bi mi žao da se igra negdje drugo.
  • SAS1987
    13.2k
    ako im se gleda nas nogomet fino karta za avion i pravac Hrvatska, njima je to barem manji problem nego nama otic gore.NitkoBitan

    Izvini ali ovo je i glupo i arogantno. Nije jeftino i jednostavno ici iz Njemacke ili Austrije na tekmu i svaka cast onimq koji idu svake toliko.
  • Infinity
    15.2k
    Ima i druga strana price. Mozda bi se tako moglo nagraditi one koji dolaze povremeno.

    Naravno, opet ponavljam, to se u Njemackoj nece igrati nikad. Same svabe su to jos 2010. rekle. Mozda bi mogli igrati Dinamo - Belupo ili tako nesto. S obzirom da je Dinamo domacin i organizator te utakmice, mozda bi Dinamo mogao pokrenuti neku inicijativu u buducnosti. A igrati Dinamo - Hajduk u nekom Frankfurtu s 50-50 ulaznicama, a mi 'domacini'? Nikad. Na stranu sto ovi ne bi dali da se igra gore, nego nikad ne bi trebali pristati na tako nesto.

    Naravno da bi mi sutra mogli napraviti tradicijom ljetno gostovanje u Njemackoj i igrati jednu prijateljsku utakmicu s nekim njemackim klubom. Ima sto nacina da se dodje do tih ljudi vani, nije nuzda taj SK vaditi iz drzave, pogotovo ako je derbi.
  • SAS1987
    13.2k
    I da se organizira superkup u Njemackoj bi Hajduk odbio igrati u zemlji okupatora.
  • seljak86
    2.3k
    Svakako im je lakše nego nama ići gore.
  • ZGBhoy
    1.7k
    ima ih ovdje kao Mrave
  • KlasicZg
    515
    Tovarima 2500 mjesta karta 40 kn
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.