• mali M
    3.5k
    okej, prva stvar, nemožeš se duriti kada se netko s tobom na javnom forumu ne složi. Sad kad smo to iskomunicirali idemo na drugu stvari i reći ću ti što mi se ne sviđa u tvom prigovaranju na Marićev intervju. Kao prvo ti očekuješ ili si očekivao da će ti lik u 20 min dati detaljan petogodišnji plan po svim točkama sportskog aspekta kluba sa detaljnim planom i opisom cjelokupne sportske politike i poslovanja. Al doslovno to tražiš od njega. U intervjuu od 20min sa novinarima od kojih pola ne želi dobro klubu. Sad te molim da mi odgovoriš na ovo pitanje pa ćeš shvatiti zašto te tu ekipa iskritizirala. Da li zbilja iskrena srca smatraš da je trebao podjeliti ful kompletan i detaljan plan rada sportske politike kluba sa novinarima?
    Treća stvar, Beljo, Frigan, Pašalić ili Fruk neka slobodno odaberu koje god ispodprosječne klubove žele i kad vani skoro unište karijeru neka se vrate u Dinamo, po običaju. Kao i naši klinci koji pobjegnu iz naše akademije ko Kalaica i ekipa pa se sad povlače po Rudešima, Loksama i Šibenicima. Sva ekipa koja ima neki veći talent,a želi napraviti neku ozbiljniju karijeru zna put. Dinamo taj put otvara. Dinamo nikog ne moli, Dinamo je institucija i ako jedan Beljo ne vidi da je put karijere bio jednostavno bolja opcija preko Dinama, samo neka "briljira" po bundesligi sa 2 gola u 24 utakmice, od kojih zapravo po minutama nije skupio ni 6 punih utakmica. Eto taj put je igračima bolji. Pa onda neka ga biraju, ne želim da Dinamo ikada pristaje na štetne kompromise ili ucjene, i zahvaljujem Bogu što je sad ekipa u klubu koja shvaća šta znači ime Dinamo i neda da se itko sa njim nabacuje...
    Analitičan si i detaljan lik Ban i slažem se s dosta stvari s tobom, ali ponekad ispadneš nerealan, a još se tada naljutiš kad ti netko to kaže...
  • Banana 2
    414
    Ne očekujem detaljan plan, ne slažem se sa točkama njegove strategije. Ne bi se ništa promijenilo da je otišao u više detalja, ali tada se ljudi na ovoj temi ne bi mogli skrivati iza tvrdnji da ja Marića ne razumijem i ne bi mogli od mene praviti budalu.

    Slažem se s tobom retorički. To je pozitivan spin za nas, da je najbolje prvo doći u Dinamo i ne brzati van. U tome ima istine, prvenstveno zbog toga što su naši dečki vani samo obični stranci pa lakše i zaglibe negdje po strani, ali ako ćemo biti skroz iskreni onda i nije baš da su se Dinamove recentne prodaje proslavile u novim klubovima. Jedino Gvardiol koji je ne elitni talent nego sama krema europskog talenta.

    Šutalo, Ivanušec, Majer, Jakić, Franjić, Oršić, Moro, Ljubičić. Tko od njih igra zapaženiju rolu u svojoj novoj sredini? Jakić se sada stabilizirao nakon promjene kluba, Majer je vrlo dobro odigrao prvu sezonu za Rennes i onda naglo pao, a to se nastavilo i u Wolfsburgu. Mislim da bi Ivanušec mogao, ali i njemu sljedeće sezone dolazi novi trener i vidjet ćemo kako će gledati na njega.

    Ne kažem da naši igrači nisu dovoljno dobri, naprotiv. Poanta je da Dinamo kao stepenica nije garancija ničega. Sigurno je da ćemo neke uvjeriti da im je bolje prvo doći u Dinamo, ali mnogi će pogledati kako su prošli bivši Dinamovci u usporedbi sa igračima ostalih HNL klubova i neće vidjeti mnogo razlike. Ovdje pretpostavljamo i da ćemo uopće biti u poziciji pokušati ih uvjeriti u nešto, ali njihovi klubovi će imati glavnu riječ u tome. Možemo mi nekog dečka uvjeravati do prekosutra, ali ništa nam to ne znači ako se ne možemo nositi sa ponudama stranih klubova. To nas osuđuje na niži razred domaćeg talenta.

    Argument za ostanak je najjači kada pričamo o maloljetnicima koji još nisu u seniorskom nogometu.
  • PlavacZRima
    249
    Novi stoperski par (niti jedan od današnjih stopera ne smije biti u njemu)treba za sljedeću sezonu
  • Captain America
    13.9k
    Neva treba biti na spisku za Euro uz Kotarskog i Livija.
  • Ludovic IX
    5.5k
    gledaući formu, svakako... samo znamo da se za drugog/trećeg golamna ne gleda forma.. dalić bi najsretniji bio da je kalinić fizički spreman pa da može njega zvat
  • Mali Zeus
    9.6k
    Poznavajući Dalića on bi najradije zvao malog Buljana umjesto Livakovića.
  • Mali Zeus
    9.6k
    Jučer smo bili slabi prema naprijed većinom, ali u obrani smo zakočili njihove glavne vedete, imali su puno udaraca al osim možda 2 situacije nisu imali neke dobre šanse, sve su to bili udarci ili pokušaji udaraca izvana.
  • dinamozivivjecno
    1.6k
    Labrovic je tu gotovo pa siguran, mislim da ce Dalicu dvojba biti izmedu Kotarskog i Ivusica.
  • Jos-Optimus
    262
    Šutalo je prešao u Ajax i igram nije on kriv što je klub u rasulu. Majer je bio u prvih 11 Ligue one. Jakić je igrao u finalistu europske lige, Ivanušec, dok je zdrav, standardan u doprvaku Nizozemske...wtf? Gdje je to za usporedbu s onima koji su preskakali stepenice? Za Oršića je glup primjer jer nit je bio mlad, niti je bila normalna situacija, pričamo o etabliranom nogometašu koji je bio važna karika i u reprezentaciji. Ljubičić je u DInamu igrao beka.
  • Jaro
    5.6k
    nije ovo nepopularno. Prema naprijed nismo bili nikakvi, al realno od 300 udaraca rijeke 298 je isforsirani i neizradjeni sut iz svlacionice. Oni su imali 2 (polu)sanse mozda. Cak je i penal bila vec ociscena sitaucija i faul nije imao utjecaja na igru (ajmo reci glup ko Godin na Maksu)...
    Realno, defwnzivno je to bila odradjena vise manje super tekma...
  • Mali Zeus
    9.6k
    Realno, defwnzivno je to bila odradjena vise manje super tekma...Jaro

    Pravi, tvrdi, borbeni derbi.
  • San Lorenzo
    11.5k

    Najbolje šanse su im Smolčićeva stativa i dvije šanse kad je Mišić promašio uklizavanje u 70 i nekoj, te loptu u 96. minuti.
    Njihovo pozivanje na broj udaraca i prezentiranje toga kao dokaza potpune dominacije je u istom rangu kao kad imaš 75% posjeda lopte, a zapravo su ti taj posjed donjeli stoperi koji se međusobno dodavaju.
  • Marley
    869
    nemoj to uopce spominjati haha, ne usudim se ni razmisljati o tome :lol:
    A kad se to jednog dana dogodi (namjerno ne kazem AKO, nego KAD).... ne znam kako cu to prezivjeti. Kao veeeliki fan repke od najranije dobi, i vjerojatno najveci fan Nevistica na svijetu :lol: , nadam se da me nece srce strefit.
  • Banana 2
    414
    Šutalo je prešao u Ajax i igram nije on kriv što je klub u rasulu. Majer je bio u prvih 11 Ligue one. Jakić je igrao u finalistu europske lige, Ivanušec, dok je zdrav, standardan u doprvaku Nizozemske...wtf? Gdje je to za usporedbu s onima koji su preskakali stepenice? Za Oršića je glup primjer jer nit je bio mlad, niti je bila normalna situacija, pričamo o etabliranom nogometašu koji je bio važna karika i u reprezentaciji. Ljubičić je u DInamu igrao beka.Jos-Optimus

    Ma ja se slažem da su oni dobri igrači, itekako dovoljno dobri za razinu na kojoj igraju. Poanta je samo da činjenično Dinamo, u usporedbi sa ostalim klubovima, ne predstavlja nikakvu garanciju za iskorak u top lige. Kada neki HNL klinac gleda status bivših Dinamovaca, taj se status jednostavno ne razlikuje previše od statusa Belje ili Frigana. Mislim da su Beljo i Frigan također dovoljno dobri za razinu na koju su prešli. Beljo bi uredno trebao igrati u Augsburgu, ali promjena trenera ga je koštala. Vjerojatno će imati sličnu sudbinu kao Jakić. Prijeći će u neki drugi Bundes klub i postati standardan.

    U kontekstu ove strategije koju je Marić prezentirao, to za nas nije pozitivno. Dokaz je da igrači mogu iskorak napraviti mimo Dinama, a istovremeno najbolje eksponate HNL-a više ne možemo ni priuštiti. Na kraju bismo mogli završiti sa situacijom u kojoj najbolji eksponati drugih klubova lakše ostvaruju taj prijelaz u lige petice od igrača koje mi prvo dovodimo u DInamo - ne zbog Dinama - zato što će ti HNL igrači koje mi ne možemo priuštiti jednostavno biti kvalitetniji od onih kojima smo mi međustepenica. To je loša optika za nas. Već smo sada dosta nazadovali jer nekoć smo igrače plasirali direktno u Arsenal, Spurse, Inter, Juventus, a sada ih prvo prodajemo žnj klubovima za relativno gledano niže svote.

    Meni fokus na domaći bazen kada mi nad tim bazenom nemamo monopol nema veze sa mozgom. To je ugrubo Mamićeva strategija bez mamićevanja i to je u startu osuđeno na propast.
  • Jos-Optimus
    262
    Koji dokaz? Jedino će se vidjeti kako ne uspijevaju bez Dinama? Prespor nogomet igraju u malim klubovima i Dinamo je ta stepenica koja im osigura pravu razinu. Prodavali sm oArsenal dok smo imali igrače za Arsenal, Baturina je takav. A baš da smo svake godine imali takve...i nismo. Uostalom, prodali smo Šutala u Ajax. Ti stvarno misliš da bi Beljo iz Dinama išao u Augsburg? Gubiš se, nemaju mi smisla tvoji komentari.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.