• Jaro
    5.4k
    postoji bar jedan kojeg znam osobno. Rodjeni Zadranin, sad zivi u Zg. Naslijedio i KK Zadar i NK Dinamo od oca...
  • NitkoBitan
    11.8k
    Zanimljivo je kak se mnogim "Purgerima" odjednom povratila ljubav prema Ciboni cim je osnovan KK Dinamo, ziher bi tak i prema Medvescaku da se osnuje KHL Dinamo. Gdje su svi ti ljudi na utakmicama tih klubova? Pa imali su danas priliku doci i navijat za Cibonu, ali ne, lakse je kukat za tastaturom kako su boysi "protiv" Cibone
  • zgšd
    156
    ja mislim da to nije tak jednostavno..

    Kolega je vec ranije pital, pa di su "navijaci" dinama za vrijeme tekme, jer na stadionu nisu, osim ak nije neka velika tekma u pitanju.
    Sada mozes i ti pitati, a di su purgeri-cibosi? Kaj to oni rade kad igra cibona? dobro se sjecam, bila posljednja tekma protiv cedevite za naslov prvaka, dvorana je bila puna...

    'Mrzin derbi navijace' - meni je draga poruka funcuta

    Ali to je vec za drugu temu,... -> glavni razlog slabe posjete (dinama i ostalih zg klubova)
  • TresnjevkaZG
    674
    Bravo, sve je receno sa ovim...:clap: :clap:
  • Stihl
    3k

    Cibona je klub koji je godinama pljačkan i uništavan i došlo je do toga da taj klib više nikoga ne zanima, ne sjećam se kad sam zasnji put pogledao njihovu utkamicu ili barem rezultate a na utakmicama dolazi valjda smao rodbina igrača.
    Na ovo bi ti mnogi odgovorili da je tako i sa Dinamom hehe ...Ja bi drukcije to opisal, prvo Cibona je klub koji je istjerao svoje navijače i s tim postupkom navijacima okrenuo leđa i zbog toga su nam se zamjerili i eto nikad se kasnije ta suradnja nije vratila, koliko god su oni cak i pokusavali vratit navijace,ali to jednostavno ne ide,pogotovo kad se jednom prestane ić, svaka novija generacija ni ne osjeća potrebu ic na cibonu jer nije imala to od koga vidjet(ak me kuzite kaj hocu rec). E onda ide ovo tvoje, to je klub koji je godinama pljackan i unistavan i da istina je da taj klub stvarno vise nikog ne zanima. A kaj se mene tice, mene cak nije nikad ni zanimala cibona pa rekao bih bas zbog toga kaj od nikog to nisam imao vidjet, a i zbog same kosarke jer nisam nikad gledal kosarku tako da zapravo nikad nisam ni bio na kosarkaskoj tekmi, a evo sad kak je napravljen kk dinamo cak sam poceo malo i gledat kosarku hehe...Osim starije ekipe koja ima neku tardicijsku i povijesnu poveznicu sa cibonom mislim da niko vise nema takav odnos prema ciboni, mlađa ekipa nema bas nikakvu vezu sa cibonom, ako cemo pricat o samoj grupi, 90% mlađe ekipe također nema veze sa cibonom i ne znaci im apsolutno nista i to ne treba nikog cudit...kaj se tice KK dinamo, to je po meni kao i FD, jedna lijepa priča koja je pokrenuta i ne vidim tu nista lose, ako nista drugo tim činom bi se mogla popularizirat zagrebačka košarka koja je vec odavno izumrla.
  • Mali dioničar
    14k
    Cibona je u svojoj povijesti imala samo na utakmici protiv AEK-a Boyse u dvorani i to nije baš dobro završilo.

    Cijelu svoju povijest igrala je pred simpatizerima, tetom Elzom i ekipom koja je fućkala kad je protivnik imao loptu, vikala “heja heja Cibosi”, skandirala igračima i to je bilo to. Navijači Cibone imali su neki miks pratitelja hokeja i pratitelja Dinama sa recimo tribine istok, pratili su klub po Budimpešti, Novom Sadu i slično, ali sama grupa BBB nikad nije Cibonu pratila na način na koji je Tornado pratio Zadar ili beogradske navijačke grupe svoje košarkaške klubove. Na kraju krajeva ni Torcida nema apsolutno nikakve veze s Jugoplastikom, Pop 84, KK Splitom ili kad god ih želite nazivati.

    Jednostavno BBB ni Torcida nikad nisu imali taj okidač za aktivno pratiti košarku sa tribine.

    BBB su definitivno kao grupa više vremena proveli navijajući za KK Zagreb nego za Cibonu pa su gostovanja pa i do Barcelone bila financirana od strane kluba koji je kao i RK Zagreb privukao BBB kad su u Maksimiru bili nepoželjni.

    Tako da je ova rasprava o tome da li bi grupa trebala navijati za Cibonu ili KK Dinamo nepotrebna na toliko nivoa.

    Sama pojava KK Dinama i entuzijazam koji se gradi je znak da BBB kao grupa žele pratiti i košarku.

    Meni kao simpatizeru je to simpatično, ali zbilja se ne mogu sjetiti iz povijesti zagrebačkog sporta da su boysi bili ikad zainteresirani za Cibonu osim te famozne faze AEK tako da ne kužim iznenadjenje da eto grupa ima svoj sektor u dvorani i navija za Dinamo kad za Cibonu praktički nikad nisu aktivno ni navijali.

    Ako se ne varam Cibona ima svoju kakavu takvu navijačku skupinu za koju nemam pojma ima li veze s boysima i da li Smogovci idu na Dinamo.
  • Stihl
    3k

    Pa zapravo si u pravu, nikad BBB nisu aktivno pratili kosarku sa tribine, uvjek smo bili primarno nogometni navijači. To je i jedan od razloga zakaj većina grupe nema nikakavu poveznicu sa Cibonom, zapravo ne samo sa Cibonom, nego kosarkom opcenito.
    Tako da je ova rasprava o tome da li bi grupa trebala navijati za Cibonu ili KK Dinamo nepotrebna na toliko nivoa.
    Upravo tako!

    Ako se ne varam Cibona ima svoju kakavu takvu navijačku skupinu za koju nemam pojma ima li veze s boysima i da li Smogovci idu na Dinamo.
    Koliko znam ti Smogovci vise ne postoje...pa bilo je nekih koji su išli na dinamo i na cibonu, ali generalno nemaju veze jedni s drugima.
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Meni kao simpatizeru je to simpatično, ali zbilja se ne mogu sjetiti iz povijesti zagrebačkog sporta da su boysi bili ikad zainteresirani za Cibonu osim te famozne faze AEK tako da ne kužim iznenadjenje da eto grupa ima svoj sektor u dvorani i navija za Dinamo kad za Cibonu praktički nikad nisu aktivno ni navijali.Mali dioničar

    Baš dobro što je ovako nešto napisao čovjek koji se deklarira kao simpatizer, a ne kao dio grupe.
    Jer nekima je "Rudeš" probudio davno ugaslu ljubav prema Ciboni, iako ovaj klub s njom nema nikakve veze niti je grupa Cibonu nešto pratila osim u pra povijesti i tih 1-2 pokušaja kasnije sa klubovima iz Srbije. A i to u vremenima u kojima se nije tako rigidno držalo do toga gdje se i šta prati "kao grupa".
    Postoji ta neka slabost na kult Cibone kod ljudi koji su stariji od 35-40 jer za mlađe to nije ista Cibona kao ona iz osamdesetih. Ne znam šta bi netko od svojih 30 godina morao osjećat prema Ciboni danas kao navijač.
    Dosta teška zbrka u glavi s kojom se kad je košarka u pitanju ipak moralo računat s obzirom da stanje svijesti kod dinamove publike i u Zagrebu općenito. Tu da bi nešto izgradio moraš uložit jebačke živce i energiju i istrpit par godina podsmijehivanja i glupih komentara.
  • masacusec
    3k
    Pa gro ekipe (30+) voli Cibonu, pa budimo realni i NK Dinamo, baš na račun stare slave, a ne na konto aktualne situacije u tim klubovima...
    Makar sam i ja rođen iza 82-e, upravo mi usmene predaje i invokacije na tu godinu dočaravaju onaj istinski Dinamo...ista analogija i s Cibonom i njenim slavnim periodom...o današnjoj Ciboni pojma nemam niti pokušavam znati
  • Miro93
    2.7k
    Ovisi kako tko gleda. Nije grupa ništa pogriješila što je navijala za KK Dinamo. Ok, tako je trebalo biti i to je sad naš klub i ok. Ja sam počeo sport pratiti početkom 2000-ih i onda se itekako išlo i na Badel i na Cibonu. I tako mi je ostalo. Ono, Dinamo, Cibona i Badel. Čak mi onako u glavi više Cibona ide uz Dinamo nego Badel na koji se ipak više išlo. Možda bi se više išlo na Cibonu 90-ih da se u tom smjeru krenulo ili da je bilo više utakmica sa klubovima iz Srbije ili da se nije Badel otvorio za suradnju. Svi znaju što su Cibona i Dinamo bili 80-ih i išli su jedno uz drugo. Ne treba zanemariti ni odlaske na Cibonu 80-ih kad je grupa bila u začecima. Realno gledajući, Badel se super odrađivao 90-ih i to se zna zašto. Nakon povratka imena pa do 2005. osim par utakmica i nije bilo nešto posebno. Išlo se i na Cibonu protiv Srba (čak i nakon one Rome se godinu, dvije kasnije dolazilo na Srbe u ok broju makar i gledat), Zadra, Splita (finale PH 2003) itd...Interesantno je da je nakon 2005. bilo paa barem 3,4 grupice, većinom mlađih navijača koji su svoje prve korake odrađivali na Ciboni. Do prije par godina ih je znalo biti poprilično. Dosta njih je kasnije ušlo u grupu i ajmo reći bilo "unutra". Neki su još. Tako da nije to samo 1-2 utakmice kako neki pišu. Mislim, svatko vidi i osjeća drugačije. Netko vidi 1-2 utakmice, a netko godine uspomena. Najbitnije je da je sve dobro prošlo na utakmici, pobijedio je bolji i to je to. Tu se piše kako se mlađi ne mogu povezati sa Cibonom, a eto, prije 5,6 godina ih je znalo biti i 150, 200 na žutom sektoru. 98% njih ujedno i bojsi. Znači, može se. Ok, njima je sama Cibona bila najmanji razlog dolaska na utakmice, ali ok. Također, zvoni mi nešto u glavi da su Rudeš boysi čak prije 10-12 godina otišli na pokoju utakmicu KK Rudeša pa ako mi to netko može potvrditi (ne znam je li gospodin A. sa Rudeša prisutan ovdje na forumu, a on je enciklopedija teška).
  • NORTE
    9k
    Ne znam šta bi netko od svojih 30 godina morao osjećat prema Ciboni danas kao navijačTradicija bunta
    Zašto netko od 30 godina tko prati sport i manje-više odrastao je uz Cibonu, i njene uspjehe i pad, ne bi trebao osjećati ništa prema tom velikom hr i zg sportskom brendu? Evo ja sam jedan od njih. Ovo pišem kao simpatizer Cibone koji je u toj dvorani više puta bio na futsalu nego na Ciboni.

    Cibona u tih 30 godina ima valjda isto toliko trofeja, najbolji klub u gradu, prvak Hrvatske x puta, dugo sudionik Eurolige, ima povijest ispisanu zlatnim slovima, ne tako davno i osvajač regionalne lige usred favoriziranog Beograda, to su stvari koje ni košarkaški mamići ne mogu izbrisati.

    To što nema pravu navijačku grupu ne čini ju manje vrijednom. Simpatizira ju većina navijača dinama. Btw. za Medveščak i ppd nemam baš nikakvu simpatiju, iako sam za rkzg nekad naravno imao.
  • Tundra
    511
    zašto bi trofeji i rezultati morali biti mjerilo osjećaja prema klubu?
  • NORTE
    9k
    zašto bi trofeji i rezultati morali biti mjerilo osjećaja prema klubu?Tundra86
    Nitko to nije rekao. Cibona ima trofeje, ali nema Boyse uz sebe, niti dijeli ulaznice okolo ko Medveščak ili ppd za međunarodna natjecanja.
    Mogu i ja vas pitati zašto bi promjena imena ili osnivanje novog kk trebalo stvoriti osjećaje ili potrebu/nužnost navijanja za novi klub, pored postojećeg brenda.
    U čemu je problem ako dobar dio navijača dinama nastavlja simpatizirati Cibonu... to ne znači da ja i ostali nećemo doći na kkdz kad osjetimo potrebu.
    Konkretno, ulaskom kkdz u 1.ligu i stvaranjem ekipe koja se može nositi sa npr. Splitom i boriti za playoff sigurno će se privući i nas na tribine.
  • Tundra
    511
    Mogu i ja vas pitati zašto bi promjena imena ili osnivanje novog kk trebalo stvoriti osjećaje ili potrebu/nužnost navijanja za novi klub, pored postojećeg brenda.NORTE

    Pa na ovo je već odgovoreno pod ovom temom ili na KK Dinamo. KK Dinamo osnovali su Dinamovci. Klub osnovan na takav način i s takvim imenom svakako, barem meni, stvara osjećaj pripadnosti.
  • masacusec
    3k
    Ponavljate raspravu i argumentaciju koja se vodila.na temi KK Dinamo
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.