• Mali dioničar
    14k
    S obzirom na to da nas čeka Kup utakmica izmedju dva zagrebačka košarkaška kluba...
    1. Za koga navijaš u utakmici Dinamo-Cibona? (115 votes)
        Dinamo
        27%
        Cibona
        36%
        Svejedno jer su mi oba kluba draga.
        25%
        Svejedno jer su mi oba kluba mrska.
          0%
        Svejedno jer ne pratim košarku.
        12%
  • deda
    27.6k
    Bravo za anketu
  • flexXy
    1.9k
    Ako se dobro odradi marketing utakmice mogao bi Zagreb malo kosarkaski zivnuti, mozda cak i za napuniti nes vece od KC Drazena Petrovica. Nisam vec dugo bio na Ciboni jer sam previse razocaran vodenjem i unistavanjem kluba ali ovo sigurno idem pogledati.
  • Nolifer
    6.5k
    Za dobru košarku, iako sam glasao za Dinamo :strong: :ok: :cool:
  • SAS1987
    13.3k
    U životu nisam pogledao utakmice košarke ali na ovu skoro pa sigurno idem :cool:
  • reziser
    6.2k
    jbg, star sam i ipak, samo cibona....ljubav moje mladosti...ali se ne sjecam kad sam pogledao a pogotovo bio na nekoj tekmi..
    a imao sam godisnje navijacke....
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Praznik košarke u Zagrebu. Očekujem dobar odaziv za tekmu.
  • deda
    27.6k
    53 glasa, Cibona vodi. Ovo je odgovor navraspravu koju sam imao s Oliveirom na temi KK Dinamo.
  • Neki tip
    19k
    Evo malo provokativne tvrdnje - ne vjerujem da dugo može opstati ova skupina "Svejedno jer su mi oba kluba draga". Premda je trenutno velika (i posve mi razumljiva, iako sam kliknuo na Cibonu).

    Rast baze navijača KK Dinamo može rasti organički, regrutirajući nove generacije koje s Cibonom ne veže ništa, a i za košarku ih trenutno boli malac, ali ova gore skupina će (morati) nestati sigurno.

    Navijaš za neki klub jer se s njim i onima koji isto za njega navijaju - poistovjećuješ, dijeliš nekakav zajednički identitet.

    Identitet je posve izravno, definicijom, vezan uz razlikovanje. Nešto jesi jer nešto drugo nisi.

    Ako si i jedno i drugo, to je legitimno, ali zapravo nisi nijedno, nego neka 3. vrijednost. Takvi se uvijek izgube negdje putem, tamo gdje postoji potreba da se opredijeliš - odeš na jednu ili drugu stranu ili ne pripadaš nigdje. Ne kazem to kao nešto negativno i osuđujuće, samo konstatiram.

    KK Dinamo navijači će se prije ili poslije homogenizirati, okupiti, ujediniti oko toga što NISU i simpatizeri KK Cibone, već njezini rivali.

    Ili da još sažmem i zaoštrim, rast i "opstanak" novih navijača i simpatizera KK Dinamo po mom će se mišljenju najbrže osigurati NASUPROT KK Ciboni, odnosno njezinim navijačima, a ne u sinergiji.

    Svaka se homogenizacija, svako se stvaranje identiteta i prepoznatljivost grade u odnosu na drugoga, a ne zajedno s drugim.

    Ne pričam ovdje u nikakvim prijatelj-neprijatelj terminima, već prirodnom i normalnom procesu. :)
  • De Oliveira
    893
    Samo i jedino Dinamo. Jedva cekam utakmicu.
  • miro
    3.1k
    2 kupa prvaka Europe i Dražen Petrović - jednostavno KK Dinamo ne stane u istu rečenicu s Cibonom. To ne znači da su oni loša pojava u košarci, dapače, pozdravljam entuzijazam i čitavi projekt
  • Mali dioničar
    14k
    A da NK Lokomotiva promijeni ime u NK Cibona kad je već KK Lokomotiva promijenila ime u KK Cibona...?
  • Pop corn
    4.8k
    Uskoro sve o ovoj tekmi.... :joke:
    Nakon derbija....
  • ZGV
    3.1k
    Ja volim samo Cibonu i Dinamo
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.