• Nema zaleđa Mikića
    1.1k
    za 30-40 godina. :rofl:deda

    Klasa optimist
  • seljak86
    2.4k
    Misliš da ćemo imat kune za 4 desetljeća?
  • deda
    28.1k
    Ne znam, ali kladio bih se da Euro nećemo :rofl:
  • NORTE
    9.3k
    Citam na snetu od nekog lika (navodno ima neki provjereni izvor od povjerenika) da godisnje idu duplo gore u odnosu na prije dvije godine pa hajmo ovdje prebacit raspravu. Kaj kazete na to?NitkoBitan
    Valjda misle da zbog neviđene inflacije sad i oni trebaju dići cijene.
    To bi značilo da će jednokratne ulaznice postati još skuplje i naravno da će se to negativno odrazit na posjetu (eto i to je moguće).

    Pričamo o klubu koji muku muči s posjetom, ima najružniji polustadion na svijetu, bez krova.
    Dolaskom hladnijih dana možda vrate i covid potvrde.

    Istovremeno Mamićev novinar najavljuje rasprodaju igrača (uprava kaže da ne trebaju prodavati), a za trenera je odabran onaj "jeftini" koji živi blizu stadiona (neki kažu da je to najskuplja opcija po klub).

    S druge strane, kapacitet stadiona je manji (nama je prijašnji ionako bio prevelik), a zanimljivost lige se vratila velikim povratkom najvećeg rivala.
    Je li opravdano toliko dizati cijene pokazat će posjeta, a ja sam nakon najave poskupljenja pesimist po ovom pitanju.
  • seljak86
    2.4k
    35000 nije i nikad neće biti "prevelik kapacitet". Ako nas ova sezona nije uvjerila da je bolja posjeta moguća, ja ne znam što hoće.
  • Infinity
    15.3k
    35000 nije i nikad neće biti "prevelik kapacitet". Ako nas ova sezona nije uvjerila da je bolja posjeta moguća, ja ne znam što hoće.seljak86

    Covjek bi pomislio da smo imali prosjek 20000, a ne nesto manje od 4000. Rasprodali stadion jednu utakmicu.

    Veca posjeta je uvijek moguca, al Dinamo gleda 2-4000 ljudi, a ne 20-30000 pa da kazes da 35000 nije previse. Previse je.

    Ne trebamo sad pretjerivati. Bilo je par top gostovanja, al kuci smo malo bolje posjete imali samo kontra Osijeka i Hajduka u zavrsnici. Osim te dvije utakmice, samo smo dvaput imali preko 3000, protiv Rijeke i jos jednom protiv Hajduka. Istina da su potvrde utjecale, al ako ti u zavrsnici prvenstva protiv Osijeka dodje 14000 ljudi onda je jasno da je kapacitet od 35000 gledatelja prevelik.
  • Keyser Soze
    8.2k
    Treba gledati dugoročno, ako imaš moderan stadion od 35.000 mjesta onda nije previše, ak imaš ruševinu s isto toliko mjesta onda je to puno previše.
    Ja i dalje stojim pri mišljenju da mi sa stadionom Rapida koji bi imao 35.000 mjesta možemo rasprodati svaki derbi s tovarima i sve europske tekme, može proći i 30 tisuća, ali sve ispod tog mi je pre malo.
  • über alles
    1.5k
    Mislim da nam treba jedan velicine onih komunistickih za sletova.

    Znate za onu jednu utakmicu u 10 godina kad ce svi imat zelju doc na stadion...
  • SAS1987
    13.5k
    Mislim da nam treba jedan velicine onih komunistickih za sletova.über alles

    I bez krova da i angeli sa neba mogu navijati za Dinamo.
  • xavier
    11.1k
    Znate za onu jednu utakmicu u 10 godina kad ce svi imat zelju doc na stadion...über alles

    Sve je stvar perspektive. Ti i ja bi radije da stadion bude pristojno popunjen na većini utakmica, znači da ne bude prevelik i poluprazan na 95% utakmica. Tko se želi osigurati da će imati mjesto na stadionu kad to želi, taj će ionako imati godišnju.

    Onda imaš one koji gledaju iz perspektive "mene ne zanima prosječna utakmica, ali ne želim ostati bez mjesta ako budemo igrali protiv Barce ili ako će repka igrati protiv Brazila". Naravno da je njemu sasvim svejedno što će na HNL utakmici biti popunjeno manje od 10% kapaciteta.
  • über alles
    1.5k
    Kuzim ja to sve ,al kaj ce se slusat misljenje takvih ljudi.


    To je koda ja pricam kak treba novi dom sportova sa 15k ljudi ,a bio sam u njemu 6,7,8 puta u zivotu.
  • Infinity
    15.3k
    Treba gledati dugoročno, ako imaš moderan stadion od 35.000 mjesta onda nije previše, ak imaš ruševinu s isto toliko mjesta onda je to puno previše.
    Ja i dalje stojim pri mišljenju da mi sa stadionom Rapida koji bi imao 35.000 mjesta možemo rasprodati svaki derbi s tovarima i sve europske tekme, može proći i 30 tisuća, ali sve ispod tog mi je pre malo.
    namodi grebza

    Slazem se da treba gledati dugorocno, ali mislim da je Dinamu i dugorocno tih 35000 previse.

    Kratkorocno bi rekao da nam je stadion od 10-12000 sasvim OK, a dugorocno 22000.

    Opet da se ponovim, nemamo mi prosjek 20000 pa da gledamo dugorocno i ocekujemo 35000 jednog dana. Mi imamo 2-4000 i ako ocekujemo neko povecanje posjete onda je to nekih 15tak tisuca maksimum u prosjeku. Utakmica s Osijekom ti je najbolji vodic.

    Mi sve europske utakmice ne mozemo rasprodati stadion. Mozemo u grupama biti blizu. U kvalifikacijama nema sanse. Isto tako svaki derbi s Hajdukom ne mozemo rasprodati stadion.

    Onu prvu sezonu s Bjelicom si protiv Fenera imao manje od 20000. Protiv Trnave je rasprodano, ali je sjever bio zatvoren. Onda protiv Anderlechta doslo 10tak tisuca. Nisi ni jednu utakmicu imao vise od 20000, a igras najbolju sezonu u pola stoljeca. Tek kasnije Plzen i Benfica u knockout fazi rasprodan stadion. A koliko ljudi je u HNL-u doslo pogledati najbolju generaciju kluba u pola stoljeca?

    Navijaci se jesu sad probudili, al do kad ce trajati to budjenje? Jel Dinamo nakon 1982. imao stalno posjetu na razini 1982.? Nije. Kod nas je jednostavno takva publika i jbg. Mi sad i da zadrzimo razinu iz zavrsnice prvenstva, ta razina je 14000 protiv Osijeka, a ne 35000 ili 30000.
  • SAS1987
    13.5k
    Prije dvije godine sam izracunao kakav nam kapacitet treba i dosao do zakljucka da je min 18k i max 25k. I danas mislim da je idealni kapacitet od nekih 23k.
  • Fićo1986
    973
    Dobro koliko vam treba da shvatite da je stadion problem!!??!!??!!??!!!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.