• Infinity
    15.3k
    S novim stadionom bi posjeta s 3-4000 skocila na 35000 i odrzavala se tako godinama? Tko je ikad dozivio skok za 1000%?
  • Captain America
    14.6k
    Bio bi značajan skok. Jako puno mojih frendova prati i voli Dinamo, al ne idu na utakmice jer im se gadi stadion. Imo sam dogovor s frendom da uzmemo godišnje, kad sam mu reko za trač sa sneta da će se poduplat cijena, odustao je i reko da ne misli dat tolke novce za pratit utakmice s ovakvog Maksimira. Ne bi mu nikakav problem bio uzet da imamo stadion dostojan europske metropole u 21. stoljeću.

    Imali bi u startu sigurno 6, 7 tisuća ljudi na manjim utakmicama, a na toj razini je i klub iz "najluđeg grada na svitu" i 20 na derbijima ako bi rivali bili kvalitetni ko ove sezone. Imaš grad Zagreb i Zagrebačku županiju i da se ne može skupit par tisuća ljudi na Gorici na pravom stadionu s dodatnim sadržajima me ne može niko uvjerit. Polako bi se ljudi vraćali na stadione, ne sumnjam da bi BBB napravili atmosferu na svakoj i da bi to nove navijače privuklo. Zamisli atmosferu protiv Osijeka na nekom kompaktnom stadionu, to bi svakom bio doživljaj.
  • Infinity
    15.3k
    Skok bi bio, to je definitivno. PItanje je samo koliki bi to skok bio i koliko bi se odrzao. Prije cetiri godine sam na ovom forumu pisao analizu za par klubova koji su dobili nove stadione. Svima se povecala posjeta, ali nitko od njih nije imao 3000 koje su s novim stadionom postale 33000. To je jednostavno nemoguce.

    Ja se nadam da ce za Dinamo jednog dana 5000 protiv nekog nizeligasa u kupu biti minimum svih minimuma, tj. da nikad necemo imati ispod 5000 na stadionu. HNL manje utakmice preko 7000, Rijeka i Osijek preko 13000 i Hajduk pun stadion. Ja se nadam, ali isto tako smatram da je to tesko odrzati na neki duzi period.

    Vjerujem da bi prvu sezonu svaku utakmicu imali preko 5000, ali bi se kroz 2-3 sezone dogadjalo da na neki Dragovoljac opet dodje 2-3000. U toj svojoj analizi sam obradio par klubova i samo jedan je nakon prve sezone na novom stadionu imao rast iz sezone u sezonu. Svi ostali su kasnije imali pad. I pored tih koje sam detaljno analizirao, bacio sam oko na preko deset drugih za koje nisam imao vremena da ista detaljno gledam i da tipkam, svi su dozivjeli pad u posjeti. Neki klubovi su s vremenom na novom stadionu imali posjetu losiju nego na starom. Ne vjerujem da bi se nama to dogodilo, ali isto tako mi jos nerealnije djeluje da ce posjeta porasti za 500-1000%.


    Evo primjer. U sezoni 2011/12 smo imali, pa mogu slobodno to reci, simulaciju kako bi se kretala nasa posjeta na novom stadionu. Renovirali smo stadion, narod se navodno zapalio da vidi to cudo u plavom, a ulaznice svega par kuna u kvalifikacijama za LP.

    33.266 gledatelja je doslo na prvu utakmicu protiv Neftchija. Isprasili smo ih, prosli dalje. Naredno kolo, bitnija utakmica, atraktivniji protivnik, HJK. Doslo je 25.370 gledatelja. Ogroman pad u svega 14 dana. Opet 14 dana kasnije smo na korak do LP. Malmo dolazi u Zagreb, na Maksimiru 30.065 gledatelja. Manje nego protiv Neftchija na 'otvaranju', a igramo utakmicu za ulazak u je*enu Ligu prvaka. I to je sve sto se postiglo s 'novim stadionom' i marketingom 'ulaznica za kunu'. Sutra da stvarno dobijemo novi stadion opet bi bilo isto. A ne bi imali ulaznice po kunu, kao sto ih nikad nismo trebali ni imati.

    Ovih 25.000 protiv Helsinkija je neka realnost. Nije zadnje kolo, nije prva utakmica. I tu je vidljiv porast za nekih 150% s obzirom da nas u tim pretkolima obicno gleda 10tak tisuca u prosjeku. Sad to prebacis na HNL gdje nas gleda 4000 i dobijes skok na 7000. I tih 7000 ce s vremenom vjerojatno pasti.
  • xavier
    11.2k
    Jako puno mojih frendova prati i voli Dinamo, al ne idu na utakmice jer im se gadi stadion.Captain America

    Kad se jednom napokon izgradi stadion, svaki taj koji sad ne dolazi "zbog stadiona" naći će neki novi izgovor. To sam siguran.
  • Keyser Soze
    8.3k
    Manje nego protiv Neftchija na 'otvaranju', a igramo utakmicu za ulazak u je*enu Ligu prvaka. I to je sve sto se postiglo s 'novim stadionom' i marketingom 'ulaznica za kunu'.Infinity

    Tad smo za Neftchi dobili i jug dok su Malmovi navijaci dobili jug za sebe. Isto je bilo situacija di rasprodamo stadion pa ne prijeđe 30.000 (Young Boys, Benfica).
  • DZj
    43
    Slazem se da bi se posjeta smanjivala nakon sezone il dvije od novog stadiona , jer bi ljudima doslo do zasicenja ( kompetentna liga dosta doprinosi posjeti) al po meni najvise ne doprinosi nasa uprava koja ima smisao za marketing kak neka baka za playstation ,zbog nesposobnosti ili nemara v(verojatno oba dvoje)
    Ljudi ce doci na stadion kak je sad bilo slucaj s hajdukom vjerujem da bi i istok napunili i sad kad je vec tolko ljudi doslo do stadiona , u fan zonu i sve mogli su stavit i godišnje kao podrzi plave u novoj sezoni il tak nekaj , mislim na formu su vec hrpetina dobrih marketinskih ideja i nacina al za to treba imat volje i kadar kaj trenutno genijalci u upravi nemaju, po mojem mišljenju dok ne rijesimo problem s upravom i njihovim nacinom upravljanja nebremo gledat dugorocno na pune il pristojno popunjene stadione jer ce opet nekim glupim potezom sve unistit i jednostavno necemo moci te sve simpatizere Dinama pretvorit u navijace koji ce imat razmišljanje nemrem danas igra Dinamo
    Pa ni taj famozni hajduk nije imal bog zna kakvu posjetu kad je torcida bila u bojkotu il u ratu s upravom al promjenom uprave i godinama takve veze uprave i navijaca su dobili kaj su dobili....
  • Oluja
    3.7k
    Bas nikada nisam odustao od dolaska na utakmicu zbog stadiona. Nekada sam bio poprilicno aktivan s obzirom da nisam iz Zg. Kad je krenuo bojkot nisam godinama dolazio jer mi se jednostavno gadilo sve oko kluba, nakon toga imam obiteljske i privatne obveze a i ekipa se raspala pa sam svega par puta bio iako istinski volim Dinamo i odgajam klince da ga vole. Zelim reci da sam imao svakakvih razloga za nedolazak ali nikada izgled i funkcionalnost stadiona, niti ce mi to kasnije biti presudan razlog za dolazak
  • Keyser Soze
    8.3k
    Neće tebi, ali prosječnom Zagrepčaninu koji dolazi samo pogledat utakmicu je to glavni problem, veći i od uprave.
  • Mlađi referent
    11.1k
    Marketing je minimalno do nikako kriv za to kaj ljudi ne dolaze.

    Kriva je loša navijačka kultura koja se dodatno potencira lošim stadionom i jednom od najnezanimljivijih liga u Europi.
  • GZomanid
    572
    Neće tebi, ali prosječnom Zagrepčaninu koji dolazi samo pogledat utakmicu je to glavni problem, veći i od uprave.namodi grebza

    Ma nije to njima problem ali je jako zgodna i aktualna isprika. Svi koji ne dolaze navodno zbog stadiona, neće dolaziti ni kad bude izgrađen novi, samo će onda biti neka druga spika..
    Ajde, još bi razumio da su ljudi odrasli na nekim super stadionima, da su bili super tretirani, na toplom i suhom, pa im je ovo sad bezveze.. Ali baš NITKO tko dolazi na dinamo NIKADA nije imao veći komfor od ovoga danas. Na tribinama je uvijek sve isto samo su se guzice uljenile i razmazile pa im se neda više tamo stajati.
  • NORTE
    9.6k
    Cijene pojedinačnih ulaznica za derbi Dinamo – Hajduk:

    Tribina sjever dolje 40kn
    Tiribna sjever gore 40kn

    Tribina zapad gore 80kn
    Tribina zapad dolje 100kn

    Prodaja ulaznica počinje u srijedu, 6. srpnja u 11 sati.
  • NORTE
    9.6k
    Kako stojimo s ukupnim brojem prodanih ulaznica za Shkupi?
    Koliko ljudi očekujete?
  • Neki tip
    19.6k
    Bit će pun zapad dolje (ima još hrpa sektora praznih, zasivljena su svega 4/10 što uključuje i godišnjake, ali prodat će se, očekujem), dakle cca 5.8-6k tamo.

    Bit će na sjeveru dolje cca 3.5-4k. Još tisuća će se skupiti na gornjim etažama sjevera i zapada.

    Mislim da će biti oko 10k gledatelja, eventualno više, ali ne manje od toga.
  • Miro93
    2.7k
    Mislim da nam se u Koprivnici sprema "lijepa" cijena ulaznice
    https://www.ulaznice.hr/web/event-browse/106/37
  • Efes Pilsen
    7k
    Mislim da je Slaven s tom praksom poceo prosle sezone, ono u stilu kad vec nece navijat vecina za nas bar da zaradimo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.