• Cosey
    435
    Zašto? Nije jedan stadio građen po principu tribina po tribina kaj nije nikakv problem ako imaš plan stadiona. Čak i taj plan tribina po tribina može biti kao Grbavica ovisno o financijskim sredstvima. Nisam ni mislio da bi svaka tribina bila građena po nekom svom nacrtu kao kod ove verzije stadiona.
  • deda
    27.9k
    Ne treba dozvola, treba samo izraditi projekt uklanjanja i nadležnom tijelu prijaviti početak radova.db-izbjeglica

    Da, na to sam mislio. Jedino koliko znam i to se plaća i stvarno nema nikakvog smisla ako automatski ne krećeš u gradnju.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Najjeftinija moguća opcija je srušiti istok... I raditi novu tribinu... Ali zarotirati budući stadion za 90 stupnjeva. Zadržati postojeći sjever koji bi postao nova "istočna tribina" i nadograditi mu još jednu prizemnu etažu. Jer ta tribina ima duljinu od cca 115m i bez ikakvog problema može biti tribina koja ide uzduž terena. Tako bi novi istok zapravo postao "sjever, a novi zapad "jug"... Dok bi na mjestu sadašnjeg juga bila izgrađena nova centralna tribina sa ložama.

    Sad, koliko bi takva orjentacija stadiona bila dobra s obzirom na sunce... Znam da postoje tako postavljeni stadioni... Npr olimpijski stadion u berlinu, čini mi se i wembley...
  • Cosey
    435
    Zadržati postojeći sjever koji bi postao nova "istočna tribina" i nadograditi mu još jednu prizemnu etažu.db-izbjeglica

    Ovo ni u kojem slučaju. Koliko god da sjever ima samo 23 godine ona je dobra samo ako ju uzmeš u komparaciju s drugim tribinama.
  • xavier
    11.1k


    I koja je poanta? Opet dobiješ stadion koji će biti nezgrapan i estetski neadekvatan te orijentiran istok zapad što nije baš uobičajeno. A ukupno baš i ne uštediš puno...
  • Infinity
    15.2k
    Imao bi na 'istoku' 15.000 mjesta. Ok, mogli bi imati unikatan stadion koji ima jednu etazu na tri strane i tri etaze na jednoj strani. Nije to nista lose, al pozicija sadasnjeg sjevera je katastrofalna. 7.000 ljudi napravi haos pri ulazu na tu tribinu. Sta bi tek bilo da tu dolazi 15.000 ljudi? To bi bio nevidjeni cirkus. Sve i da netko zeli organizirati normalan i civiliziran pristup toj tribini, opet 15.000 ljudi treba da prodje kroz jako uzak prostor. Ta tribina nije funkcionalna bez zatvaranja prometnice, a to zatvaranje bi mozda moglo dovesti do kolapsa na drugim prometnicama.
  • Infinity
    15.2k
    30. kolovoza 2022.

    Tribine Maksimira su oštećene od potresa i ne smiju se koristiti, također velika dvorana Doma sportova je oštećena i ne smije se koristiti. Tomašević je na konferenciji jasno naglasio koji su prioriteti Grada pri ulaganjima u sportske objekte.

    Danas je održana redovna konferencija za novinare na kojoj su govorili gradonačelnik Tomašević i njegova zamjenica Danijela Dolenec. Na pitanje o izgradnji budućeg Gradskog stadiona Sesvete i njegovo potencijalno financiranje iz EU fondova, Tomašević je rekao kako je to nemoguće. Iz Fonda solidarnosti se ne može uzimati novac za obnovu sportskih objekata oštećenih u potresu. Rekao je kako se za škole, vrtiće i vodoopskrbu može, ali za sportske objekte ne. Dodao je koji su prioriteti Zagreba za ulaganja u sportske objekte.

    – Dom sportova, da bi se obnovio, da bi uopće bio funkcionalan, a velika dvorana Doma sportova nije u funkciji od potresa, potrebno je 150 milijuna kuna. Mislim da je to prvi prioritet. Drugi prioritet je pronaći način za financiranje Maksimira koji ne uključuje gradski proračun, a tek onda možemo govoriti o Kranjčevićevoj i Sesvetama. To su prioriteti što se tiče ulaganja u sportske objekte u gradu Zagrebu u ovoj financijskoj situaciji u kojoj jesmo, rekao je Tomašević.



    Gradu je prioritet Dom sportova. Maksimir je drugi prioritet, ali ne da kune.
  • Efes Pilsen
    6.9k
    Da da, daj nam dom sportova. To nam treba, prostora za drugorazredne sportove. Nema sad pitanja vrtica i skola.
  • Mrvica
    3.2k
    Da ne pomislite da je spamanje ili nešto. Vidim da kruži po FB ova objava i to na dan tekme protiv Chelsea. Zna netko išta o ovome ili je to pokušaj jednog individualca za organiziranje prosvjeda? Unaprijed isprike ako sam pogriješio sa objavom

    [url]http://FB-IMG-1661933431602.jpg
  • marcio amoroso
    32.3k
    tg52fx48mqjnhxkm.jpeg
    Kad vidim ovog Pavla dođe mi da povratim :vomit:
    Smeće tatičarsko
  • Mrvica
    3.2k


    Da se razumijemo nije baš da ga i ja volim :rofl: pročitao jučer pa mi danas palo na pamet da pitam. Ali da, uvijek neke filozofije od strane njega
  • Mali Zeus
    9.6k
    Gradu je prioritet Dom sportova. Maksimir je drugi prioritet, ali ne da kune.Infinity

    Sljedeći tjedan ili za 2 tjedna će opet biti prioritet, a Dom sportova iza. Ma lik baca odgovore kako koji tjedan.
  • SAS1987
    13.4k
    Srušiti i od tog materijala napraviti koso brdo sa stajaćim mjestima. Kao što imaju niželigašxavier

    I staviti vatrogasne klupe a za VIP one stolice za pecanje.

    Ali zarotirati budući stadion za 90 stupnjevadb-izbjeglica

    Meni je to loša ideja i absolutno sve je treba rušiti al radi reda ću staviti ovu sliku koja je već bila na Zoni (slika iz je skyscraper foruma). Kapaciteta bi po potrebi mogla biti i manja (VIP, par redova manje itd).
    s8inhvut4bf4y5tj.png
  • NORTE
    9.1k
    Ne treba dozvola, treba samo izraditi projekt uklanjanja i nadležnom tijelu prijaviti početak radova.db-izbjeglica

    Zašto se jednostavno ne sruši pogotovo ako ne treba građevinska dozvola? Da ne velim da se može izgraditi tribina i da se može na taj način početi graditi stadion tribina po tribina.Cosey
    Ova tema je jedno 10x bitnija od Chelseaja i Milana.
    Nije prvi put ovo spomenuto i nije revolucionarna ideja, ali upravo ovo mora biti PRIORITET dinama!

    Što prije srušiti opasan i neupotrebljivi istok i izgraditi prvu od novih tribina uz travnjak.
    Puno klubova je gradilo novi moderan stadion tako, tribinu po tribinu.
    Ne gubiti više vrijeme, dinamo ima sredstva da to napravi SAM.
  • Bosskovitz
    7.4k
    Jao… ne, ne, ne. Postojeći stadion treba srušiti, sve tribine, nikako popravljati ovo, nadograđivati tribinu po tribinu i slično. A pogotovo ne rušiti istok i raditi samo jednu tribinu, jer to će zapečatiti priču i nećemo dobiti pristojan stadion za naših života. Treba napraviti novi koji će se samo malo pomaknuti jugozapadno tako da se omogući normalnih 4-5 ulaza za Sjever i isto toliko za Istok. Evo npr ovako, ovo je u realnom mjerilu stadion Salzburga (32.000) za usporedbu:

    sug6nxvkqcrimigw.png

    Bilo bi lakše da nema bazena, ali i ovako se dobije otvorena površina oko stadiona za uređeni okoliš s klupicama pogodna za razne evente vezane uz utakmice, podzemna garaza s ulazima i dovoljan prostor za neometani ulazak na stadion s 15-20 ulaza.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.