• Crusades1986
    9.7k
    Ovo je najidealnije rješenje. Treba ga se pomaknut samo južnije da nije naslonjen na Maksimirsku i to je to. Nema smisla filozofirat i rotirat smjer stadiona i slično.
  • Robredo276
    265


    Ma ja apsolutno nisam za tribinu po tribinu.

    Nek Grad složi nešto u Kranjči, pa 10 ili 15 milijuna valjda mogu uložiti tamo kad ih Maksimir neće koštati ništa, to će ionak ostati gradski stadion koji koriste drugi.

    Ali ako grad to neće, a ja nemam pojma hoće li, što nam drugo ostaje nego tribina po tribina..

    Pa još najbolje da i Kranjču Dinamo gradi..
  • Captain America
    13.8k
    ipak, jedan dobar argument za "tribina po tribina" principRobredo276

    Pričo sam s frendom arhitektom koji je radio i na studiji za novu Kranjču i kaže da je to značajno skuplja opcija i da se s razlogom najčešće izbjegava takav pristup.
  • blackbully
    4.4k
    Tomašević gostuje kod Stankovića Nedjeljom u 2, jedna od tema će biti Maksimir. Pa eto, možda nešto novo i zanimljivo saznamo.
  • Fanboy
    2.2k


    Nisam prevelik fan emisije, no koliko znam na socijalnim mrežama je barem prije bilo da su se mogla postaviti pitanja pod komentare...
    Pa eto, da se ne dobije politički zakamufliran odgovor nebi loše bilo postaviti par konkretnih pitanja da se zna na čemu smo bez okolišanja ili PR govora.
  • NORTE
    9.2k
    Tomašević gostuje kod Stankovića Nedjeljom u 2, jedna od tema će biti Maksimirblackbully
    Znači još malo floskula kakve slušamo 15+ godina.
  • Gorica86
    278
    Zar nije Tomašević prije izbora na pitanja od DTSM odgovorio da prije stadiona treba srediti statut Dinama? Gdje je zapelo pitam se... :chin:
  • SAS1987
    13.4k
    Pričo sam s frendom arhitektom koji je radio i na studiji za novu Kranjču i kaže da je to značajno skuplja opcija i da se s razlogom najčešće izbjegava takav pristup.Captain America

    Zanimljivo. Jel objasnio zasto?
  • Captain America
    13.8k
    Pito sam ga baš zbog Kranjče jel uopće ikad bila opcija postupna gradnja Maxa i reko je da nije zbog puno većih troškova i duljeg trajanja samog projekta. Kad sam mu spomenuo Bilbao, protuargument je bio Real kak je s razlogom prešo na Valdebebas za vrijeme koronetine da što brže rješe Bernabeu. Jasno da Realu nikad nije bilo u planu igrat na stadiončiću od 10K i gubit profit od ulaznica makar i smanjenog kapaciteta Bernabeua.
  • NitkoBitan
    12.1k
    Zar nije Tomašević prije izbora na pitanja od DTSM odgovorio da prije stadiona treba srediti statut Dinama? Gdje je zapelo pitam se... :chin:Gorica86

    I jedna i druga strana igraju prljave igre. Svima odgovara pat pozicija samo sto je to javna tajna. Tomasevic ne zeli nista pokrenut bez demokratizacije a i sumnjam da zeli besplatno dat gradsko zemljiste dok ovi u Dinamu ne mogu istovremeno financirat i parazite i stadion, doduse s obzirom na sadasnje cijene izgradnje stadiona sumnjam da ga samostalno mogu finanancirat i bez parazita koji sisu dio novca iz kluba, odnosno mislim da se nadaju da ce u pricu financijski uletit Grad/drzava i neki imaginarni investitori koji se stalno spominju.
  • nemapredaje
    1.9k
    Mislim da gradnja tribina po tribina nema nikakvog smisla. Posebno ako će se istok prvo graditi. Naime, ako će se nove tribine raditi tik uz sami travnjak, i napravi se istok, pa s istočne polovice sjevera se ne bi pola travnjaka vidilo.
  • Infinity
    15.2k
    Zar nije Tomasevic neki dan rekao da je po necijem izvjestaju sve u Dinamu legalno i vise nece traziti izbore?
  • Captain America
    13.8k
    Zar nije Tomasevic neki dan rekao da je po necijem izvjestaju sve u Dinamu legalno i vise nece traziti izbore?Infinity

    Neko je tu stavio sa sjednice skupštine da je to rekao. Isto tako je bila na RTLu priča o stadionu u četvrtak. Voditelji dnevnika su rekli da se ne odustaje od demokratizacije dok je u samom prilogu gostovala glasnogovornica gradonačelnika i nije spomenula demokratizaciju.

    Kolega Mladen je ovo posto.

    Koga zanima ovdje je video sjednice skupštine. O stadionu od 04.15 do 06.08, skoro 2 sata...

    https://www.youtube.com/watch?v=DFtonG9SaLA&t=15307s

    Ukratko, gradonačelnik podijelio nekoliko informacija:
    - grad redovno razgovara sa Dinamom i Kaptolom o cijeloj problematici, paralelno se rješavaju pravni aspekti
    - neugodno mu je svaki put kad dođe na utakmicu i čini sve da dođemo do novog stadiona
    - grad sigurno neće imati novaca ni mogućnost zaduženja da sam financira bilo koji stadion
    - natječaj za pravo građenja će biti međunarodni i svaki potencijalni ulagač se može javiti, ne samo Dinamo
    - ništa od ostvarenja predizborne najave da će inzistirati na promjeni modela upravljanja jer je dobio pravno tumačenje da je model u skladu sa zakonom o udrugama
    - vjerojatno ništa od dodavanja sadržaja na Kranjči, nije po GUP-u

    Općenito, ostavio je dojam da je zainteresiran, upućen i da nastoji riješiti kompliciranu materiju.
    Pozvao je zastupnike da na jesen opet stave temu na dnevni red skupštine kako bi i tada podijelio sve bitne pomake koji će se u međuvremenu dogoditi.
  • Bosskovitz
    7.5k
    Ok, prema tome je stvar čista onda, treba se grad dogovoriti s Kaptolom oko te zemlje i tu vjerojatno lezi najveci problem jer ovi ce sigurno traziti neku lovu ili druga zemljista.

    Raspise se natječaj, Dinamo će se vjerojatno jedini javiti na njega jer nikom drugom se ne isplati graditi ista bez garancije kluba i onda krece rusenje. To sve se da izvesti za manje od godinu dana, vjerojatnije do sljedecih lokalnih izbora.

    I eto, klub gradi stadion. Sramotno je malo sto grad ne prepoznaje vrijednost stadiona i uveo bih dozivotnu zabranu da se i jednom gradonacelniku ili bilo kome povezanom s gradon omoguće besplatne ulaznice, sve trebaju platiti. Ali klub to moze uz pametan rad bez problema financirati: namakne se sponzor-partner po kojemu ce se zvati stadion, napravi se kvalitetna crowdfunding kampanja za navijače da mozes donirati od 15€ i dobiti zahvalnicu do 1.000€ i da ti ime pise na nekoj ploci ili zidu svih onih koji su sufinancirali izgradnju stadiona; ostalo na kredit. Godisnja rata 3-4 milijuna eura, to je potpuno izvedivo.
  • Captain America
    13.8k
    uveo bih dozivotnu zabranu da se i jednom gradonacelniku ili bilo kome povezanom s gradon omoguće besplatne ulazniceBosskovitz

    Korlaet je dao svoju godišnju dalje :vomit:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.