• Ali
    1.9k
    Nisam se mozda dobro izrazio. Izgledno je da cemo uci u Schengen, a i bojim sa da je izgledano da ce nam netko i dokinuti licencu za LP...
    Nisu povezana ta dva dogadjaja, ali su po meni izgledna. A Stozice bi moglo biti rjesenje, blize su od osijeka i veci je stadion
  • xavier
    11.1k


    Ajmo 101. put. Licenca za europska natjecanja nema nikakve veze s tim kako stadion izgleda, koliko tribina ima te je li komforan ili nije.
  • Mali dioničar
    14k
    Izgledno je da cemo uci u Schengen, a i bojim sa da je izgledano da ce nam netko i dokinuti licencu za LP...Ali

    Da, bez Schengena se nikako ne bi moglo na utakmicu u Ljubljanu. Eto, sva dosadašnja europska gostovanja su odradili Dinamovi navijači rezidenti država Schengenske zone.
  • Ali
    1.9k

    Nisam rekao da se nemoze odraditi odlazak, ali imas granicu i zaustavljanje, pregled dokumenata, uklanjanje nekih zastava/obiljezja sa osoba/auta/komnija i sve sto takav put nosi, a to i povecava vrijeme putovanje za barem 30% u sezonama i znatno vise...
    Dakle , kako u RH nema bas lokacije gdje bi dinamo igrao u slucaju da nemoze na maksimiru, najizglednije je u ljubljani
  • Infinity
    15.2k
    Dinamo u drugoj drzavi moze igrati samo u slucaju rata. Ako Maksimir ostane bez licence i ako u drzavi bude samo jedan stadion cetvrte kategorije, igrat cemo na tom stadionu. Ako ne bude ni jedan, igrat cemo na stadionu koji je u tom trenutku najbolji, tj. najblizi kategoriji cetiri.

    Ako nekome nije jasno: UEFA NE ZELI DA ITKO IGRA U DRUGOJ DRZAVI! UEFA ce zaobici svoja pravila vezana za kategorije stadiona, ali u drugoj drzavi neces igrati.

    Dakle , kako u RH nema bas lokacije gdje bi dinamo igrao u slucaju da nemoze na maksimiru, najizglednije je u ljubljaniAli


    Poljud je cat4, Rujevica je cat4, Pampas ce biti cat4, Drosina uz malo ulaganja je cat4. Kakve Stozice, budi ozbiljan.
  • Ali
    1.9k
    Poljud ? Nema sanse.
    Rujevica premala
    Pampas izgledno ali dvostruko udaljeniji od Ljubljane
    Drozina, jednako udaljena a stadion upitan.

    Ok, ako uefa nedozvoljava igrati u drugoj zemlji to je druga prica.
    Samo sam htio ukazati na poraznu cinjenicu nebrige svih hrvatslih vlada od samostalnosti a i onih komiteta od 70tih o zagrebackom a samim timi hrvatakom nogometu
  • Infinity
    15.2k
    Da ti docaram. U cijeloj Njemackoj se srusili svi stadioni i imas jedan u Kielu s kapacitetom 8.001 sjedecim mjestom. Valjda znas gdje je Kiel, skoro pa u Danskoj, deset sati voznje od Munchena.

    Imas u Innsbrucku stadion s 50.000 sjedecih mjesta na sto kilometara od Munchena, dva sata voznje.

    Znas gdje bi Bayern igrao? U Kielu.

    UEFA-i je bitno da je stadion cetvrte kategorije, boli ih k* da li nam je premali. Boli ih k* i koliko je daleko, mora biti u tvojoj drzavi. Boli ih k* i sto je to stadion tvog najveceg rivala, imas policiju da rijesi sigurnosne probleme.

    Sve dok je Rujevice, Poljuda, a bit ce i Pampasa, mi smo mirni po tom pitanju. I da se sutra ta tri stadiona sruse mi opet ne bi igrali na Stozicama nego bi se nasao u Hrvatskoj stadion koji je najblize cat4 i igrali bi na njemu, Gradski vrt ili Kantrida. Ta dva rugla za UEFA-u imaju prednost ispred Stozica kad je Dinamo u pitanju.
  • Jaro
    5.4k
    Citam da se ovaj poluautomatski offside bazira na kamerama ispod krova stadiona... ak to bude must have u LP samo ce Poljud biti opcija...
  • NORTE
    9k
    poluautomatski offside bazira na kamerama ispod krova stadiona... ak to bude must have u LP samo ce Poljud biti opcija...Jaro
    Realno te kamere se mogu postaviti i na Maksimiru.
    "Krov" za kamere već postoji na zapad gore, a lako se krović za kamere zavari i na istoku, ako su potrebne s obje strane terena, ili se jednostavno postave ispod istoka.

    Pampas će također uskoro imati krov i na zapadu.
  • marcio amoroso
    32k
    ili se jednostavno postave ispod istoka.NORTE

    Gdje je drugima krov nama je dno tribine. Avangarda smo, nema šta.
  • Infinity
    15.2k
    Isto da ce trebati pravi krov. Postavis nosivu konstrukciju i to je to.
  • The Undertaker
    4k
    Lako za nas. Mene više brine što ni Camp Nou nema krov a ni Sanchez Pizjuan (barem u većem dijelu). Što će oni?
  • Ali
    1.9k

    Ok, sve jasno. Meni se samo cinilo kako ide globalizacija i kako nije u pitanju repka, nego klubski nogomet. Da svaki klub moze unajmiti bilo koji stadion, nije mi imalo smisla da je bitna drzava, osobito ak nije neka egzotika ili ratna zona.

    Infrastruktura nam je u cijeloj drzavi kao i klupski koeficijenti, na zacelju europe.
    A posebno me ljuti, kad krenu lkevicari sipati parole zakaj da Grad placa da bi vi igrali, platite si i izgradite...
    A istovremeno isti ili slicni ljevicari na vlast na jugu, uknjizavaju klub u vlasnistvo bivseg stadiona, a trenutni guraju u kategoriju spomenik kilture kako bi ga i drzava pogurala u obnovi, a i susjedni grad im daje terene za trening kamp...
  • Infinity
    15.2k
    Naravno da je bitna drzava, jer sta radis u toj Europi? Predstavljas drzavu.

    Infrastruktura nam jest losa, ali daleko od najgore u Europi. Koeficijent je dobar. Moze biti bolji, ali to da kazes da je medju najgorim je smijesno.
  • vjeko1701
    5.9k
    A možda se čovjek nada vojnom osvajanju Slovenije...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.