• marcio amoroso
    31.9k

    Ma to je realnost, to nije rekla kazala, čak mislim da je sam priznao da je ekipi obećao novog trenera.
  • Dragon1Warrior123
    2.8k
    Yup, Keka. Ja sam prilično siguran da je to bila istina. Samo je netko nesto sjebao...
  • NORTE
    8.9k
    Fama o rasprodaji je skroz pretjerana. Prijelazni rok traje još mjesec dana. Doveli su pola Lokomotive i riješili se škarta (kojeg je Zoki doveo). Opravdane prodaje Mora i Baturine i odlasci Pinta i Moubandjea (obojicu doveo Zoki kao 'pojačanja'). Gojaka prodat, ionako ne igra za BiH koja bi mogla izborit Euro. Njegovi ziceri protiv Benfice i dalje bole. Marin je supertalent, prodaja ima smisla samo uz bar 40% odštete idućeg transfera. Gvardiola je trebalo spakirat na prvi avion za Leeds ili Leipzig. Kadzior i Dilaver su igrači od Bjelice, prvog Zoki prodao za kikiriki a drugi pred odlaskom. Uz odlazak Bjelice još jedna loša posljedica su i odlasci njegovih igrača. Livakovića i Petkovića prodavat prije Eura nema smisla kad su obojica igrači prvih 11 repke.
  • marcio amoroso
    31.9k
    Gojaka prodat, ionako ne igra za BiH koja bi mogla izborit Euro.NORTE

    Kako misliš ne igra? Čovjek je standardan u prvih 11 BiH.
  • NORTE
    8.9k
    Kako misliš ne igra? Čovjek je standardan u prvih 11 BiHmarcio amoroso

    Moja greška, u tom slučaju ne prodavat ga do iza kvalifikacija koje ima BiH tj. Eura ako ga izbore.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Zoran se toliko zeli dokazati da je bolji od Bjelice, a rasprodat ce ekipu. On il nije svjestan svoga neznanja ili nije svjestan nemoci rasturene ekipe.Infinity

    Možda pajser želi dokazat da je sa rasturenom ekipom bolji trener od Bjelice. :wink:
  • Infinity
    15.2k
    Kad igraci navuku dres BiH, Gojak je medju njima najbolji igrac. Mozda ne po raitingu, mozda ne po tm ili necem trecem, petom, ali po prikazanom na terenu definitivno da. BiH nema igraca koji pruza vise, kao da se naguta steroida dok putuje iz Zagreba za Sarajevo/Zenicu. BiH ako se plasira na Euro postoji velika sansa da Gojaku tamo skoci cijena.
  • Infinity
    15.2k
    Možda pajser želi dokazat da je sa rasturenom ekipom bolji trener od Bjelice. :wink:Navijač Dinama

    Toliko glup nije.
  • SAS1987
    13.2k
    Prodaje i pokušaji prodaje jako bitnih igrača su samo posljedica loše financijske situacije u klubu i/ili činjenice da je valjda 75%+ važnih igraća nezadovoljnih i želi napustiti klub.
  • NORTE
    8.9k
    kao da se naguta steroida dok putuje iz Zagreba za Sarajevo/Zenicu. BiH ako se plasira na Euro postoji velika sansa da Gojaku tamo skoci cijena.Infinity

    A najbolji menadžer regiona u pravilu transfere dogovori prije samog Eura.
  • Infinity
    15.2k
    Ajmo redom, pa da se uvjerim ili da te razuvjerim :rofl: Onako na prvu, bit ce pola-pola

    Euro 2012
    Kelava - prodan godinu nakon Eura, ali godinu prije SP na kojem nije bio
    Badelj - prodan dva mjeseca nakon Eura
    Vrsaljko - prodan godinu nakon Eura, ali godinu prije SP na kojem je bio
    Vida - prodan pola godine nakon Eura
    Simunic - nije prodan nikako

    SP 2014
    Brozovic - prodan pola godine nakon Eura
    Zelenika - otpusten nakon dvije godine

    Euro 2016
    Schildenfeld - napustio Dinamo nakon godinu dana, ali godinu prije SP na kojem nije bio
    Rog - Prodan dva mjeseca nakon Eura
    Coric - Ostao do iduceg SP na kojem nije igrao
    Pjaca - Prodan mjesec nakon Eura

    SP 2018
    Livakovic - jos uvijek u klubu

    Ovo je samo spisak onih koji su kao igraci Dinama od 2012. pa do danas igrali na velikom natjecanju. Mislio sam od 2010., ali Hrvatska tad nije nastupala. Odradit cu dolje ispod jos jednu statistiku, ali prvo ove da se dotaknem.

    Prema ovome si apsolutno fulao ceo fudbal sto bi srbi rekli. Jedini igrac koje se prerano pustilo ispao je Vrsaljko. Badelj, Vida, Broz, Rog i Pjaca su prodani neposredno nakon velikog natjecanja. Kelava je ostao 'predugo' godinu dana i propao je. Simunic se svakako tu dosao oprostiti. Zelenika je kao i Kelava 'propao'. Schifo nije vrijedan spomena, star igrac za ikakvu prodaju. Ostanak Corica se pokazao kao totalni promasaj, ispalo je da ga se trebalo odmah prodati, ali se to nikome ne moze zamjeriti, jer bi mi svi tad upravi spominjali zive i mrtve iz razloga sto je on bio velika nada Dinama.

    Igraci koji su nakon 2010. dobili poziv za EP/SP tek nakon odlaska iz Dinama:

    Dejan Lovren - napustio Dinamo 2010. kada je vec bilo jasno da Hrvatska nece na SP
    Mario Mandzukic - napustio Dinamo 2010. kada je vec bilo jasno da Hrvatska nece na SP
    Eduardo - napustio Dinamo 2007., pet godina prije svog prvog poziva za SP/EP
    Sammir - napustio Dinamo pola godine prije poziva na SP 2014.
    Mateo Kovacic - napustio Dinamo pola godine nakon Eura na kojem nije bio i godinu i pol prije SP na kojem je bio
    Andrej Kramaric - napustio Dinamo tri godine prije Eura na kojem je bio
    Tin Jedvaj - napustio Dinamo tri godine prije Eura na kojem je bio
    Duje Cop - napustio Dinamo godinu i pol prije Eura na kojem je bio
    Josip Pivaric - napustio Dinamo godinu prije Eura na kojem je bio


    Ovdje promasaj ispada jedino Sammir i ajmo reci Pivaric. Naravno, moze se raspravljati o tom da se Kramaricu nije dala prilika, da je Jedvaj otisao premlad i slicno, ali to nije tema.

    U statistici je 21 igrac.
    6 igraca jer prodano neposredno nakon SP/EP
    2 igraca su napustili Dinamo u trenutku kada se znalo da Hrvatska nece na SP10
    2 igraca su starci koji se nisu mogli prodati
    1 igrac je jos uvijek u klubu
    3 igraca su cekala predugo na transfer, njihova karijera nakon Dinama i velikog natjecanja je isla prema dolje
    4 igraca su napustili Dinamo minimalno godinu i pol prije nastupa na SP/EP, tj. postali su igraci negdje drugo
    3 igraca su napustila Dinamo u trenutku kada ih je za manje od godinu dana cekao poziv na SP/EP


    Kao sto rekoh, mozemo pricati o nekim drugim temama, ali cekanje nastupa pa prodaja mi ovdje izgleda prilicno dobro. Svega tri igraca su prodana prerano s tim da je Vrsaljko mozda cak i pozitivan primjer, a ne negativan, jer ga se uspjelo zadrzati godinu dana nakon sto je bio na EP. Druga dvojica su Sammir i Pivaric. Kolika greska je njihova prodaja? Grijeh uprave su Zelenika, Coric i Kelava, mada se i taj Kelava moze prikazati pozitivnim primjerom s obzirom da je ostao godinu dana nakon Eura, ali je njegova karijera isla prema dolje i sigurno bi ga se bolje utrzilo da ga se prodalo odmah. Ne navijam za transfere, ali pricamo o isplativosti.

    Ne znam, stvarno u glavi nemam nikakav redoslijed transfera, ni odlaznih, ni dolaznih, stvarno sam ocekivao da smo imali teskih promasaja, na kraju mi ovo izgleda sasvim OK ako gledamo samo to sto si ti rekao. Bit cu direktan i reci da nisi upravu po pitanju svoje izjave. Izvoli statistiku, ne moras se cak ni truditi.
  • Dudu
    2.6k


    Jesi lud :rofl: :rofl:
  • Krizy
    35.1k
    Više sam dobrih analiza na Zoni vidio u 2 godine, nego u svim hrvatskim portalima od kvazi novinara u zadnjih 5 godina.
    A što je najbolje ima svakakvih tema koje se jako kvalitetno analiziraju.
    Volim te ZonaDinamo, prve klikove na mobitelu ujutro tebi dajem :love: :razz:
  • marcio amoroso
    31.9k

    Privatno ga zovemo još Biblija
  • Infinity
    15.2k
    Jesi lud :rofl: :rofl:Dudu

    Ma nisam, samo volim analizu pored neke informacije :rofl: Nije da ja njemu nisam ili jesam vjerovao nakon sto je to napisao, ali sam se zelio uvjeriti. On da je spomenuo samo tog Vrsaljka kao primjer igraca koji je prodan godinu prerano ja bih si pomislio 'OK, koji debili, uvijek to rade'.

    Meni je iskreno kroz glavu prosao Kovacic pa si mislim da bih trebao pogledati. Na kraju taj Kova prodan nakon prvenstva na kojem nije ni bio. Dobro, po meni je otisao prerano, ali to nema veze s ovim da nisu dobro odradili ciljanje 'igraj veliko natjecanje pa prodaj'.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.