• hmoody
    128
    Iskreno, nisam čuo za njega prije ovoga pa si računam da nas može samo ugodno iznenaditi. :grin:

    S obzirom na to da nam neka velika pojačanja zadnjih godina (Matošević, Grcić, Grbić) nisu baš ispala onako kako smo očekivali možda ovo donese neku promjenu.

    u svakom slučaju, sretno mu i dobrodošao.
  • nkdz
    825
    Iskreno, nisam čuo za njega prije ovoga pa si računam da nas može samo ugodno iznenaditi. :grin:hmoody

    haha ni ja, skriveno sam cekao tvoj neki osvrt na njega.
  • Mr Blue
    3.2k
    Dam svoj osvrt kad uhvatim malo vremena, zasad samo vijest o novom pojačanju Futsal Dinama - lijevi bek Daniel Matković, 25 godina. Dobrodošao!

    Novo pojačanje Futsal Dinama: Boysi daju ogromnu dozu adrenalina i vjetar u leđa
  • agramZ
    2.2k
    interesantna transferna politika.. dovodjene bivsih prvaka tj. igraca sa iskustvom u nekim najvisim rangovima.
  • hmoody
    128
    Rekao bi da je to više posljedica stanja na tržištu tj. da nismo baš u poziciji birat koga ćemo uzet.
    Puno ovisimo o financijama i o tome tko je uopće dostupan.

    Općenito, nezgodno je uzimat ikoga van zagrebačkog bazena jer je ovo amaterski sport i tim igračima nije dovoljno dati plaću. Često to mora biti i kombinacija smještaja, drugog posla itd.

    A što se tiče igrača sa iskustvom, kroz ovu našu kratku povijest smo ih imali puno sa iskustvom osvajanja trofeja pa nam to nije previše pomoglo.
    Ako je netko osvojio trofej ne znači da posjeduje pobjednički mentalitet. Ovo je momčadska igra i nije najzgodnije to uzimati kao neki kriterij.
  • NORTE
    8.4k
    Hammarby, AIK-ov gradski rival. Je li Hammarby sportsko društvo u kojem je i futsal?
  • Mr Blue
    3.2k
    Jest. Osnovani su prije više od 100 godina, ali futsal sekcija se priključila od 2016. čini mi se. Što se poklapa i sa sve većim razvojem futsala u Švedskoj. Iako su utakmice na Šalati uglavnom revijalnog karaktera, volio bih da vrijeme posluži pa da se igra na našoj plavoj podlozi i da ekipe odigraju jednu ozbiljniju utakmicu kako bi usporedili odnos snaga.

    Što se tiče ekipe za ovu godinu, ne znam hoće li biti još koje pojačanje, možda nas iz kluba iznenade, ali mislim da je zasad to to.

    Na golu je pooštrena konkurencija. Herceg po meni i dalje zasad broj 1, osim ako treninzi ne pokažu drugačije. Imam osjećaj da ni Pavlić ni Vuk nisu došli s idejom da budu zamjena cijelo vrijeme što u konačnici može rezultirati pozitivnom konkurencijom među vratarima. Ali kažem, za mene Herceg ima i više nego dovoljno kredita.

    Na poziciji zadnjeg nas čuvaju Kanjuh i Mužar. O Kanjuhu nema potrebe trošiti riječi, a Mužar će konačno biti fokusiran samo na seniorsku momčad. Dečko mi se čini kao prirodni vođa na terenu, "mudat", uvjeren sam da od njega možemo očekivati velike stvari u budućnosti. Na ovoj poziciji smo ostali bez Đuza zbog ozljede i operacije, bar prvu polusezonu. Možda bi tu moglo doći do neke prinove da budemo osigurani na svakoj poziciji s tri igrača, vidjet ćemo.

    Na lijevom beku smo skroz drugačiji nego lani, doslovce sve novi igrači. Čekolov odlazak ćemo sigurno osjetiti, ali treba gledati naprijed. Nadam se i želim da se Badrov i Matković dobro snađu u ovoj ekipi i da taj odlazak što manje osjetimo, pa i čim prije zaboravimo (ali samo gorčinu transfera, Čekija nikad!). No, mislim da imamo vrhunski potencijal u Toniju Vučkoviću na toj poziciji. Dečko je izlazni junior, najbolji strijelac u prvenstvu juniora, pa vjerujem kako bi uz malu prilagodbu ovo moglo biti jako dobro!

    Na desnom beku ordinira Grbeša. Ako nastavi gdje je stao, a stao je na čini mi se na 8 golova u samo jednoj polusezoni, neće biti razloga za strah! Kad krene sezona, obratite svi pozornost na izlaznog juniora Filipa Novaka. Nole je prošle sezone redovito bio u zapisniku, ali ako se ne varam nije ulazio u igru. U juniorskoj konkurenciji je bio baš moćan, a kad navijači vide što dečko radi s loptom i tu lepršavost u igri mislim da bi mogli dobiti novog miljenika. Samo da nabije još par kila mišića i dobri smo. Također, ovdje možda postoji prostor za još jedno pojačanje, ali o tom - potom.

    I na kraju, na poziciji pivota smo nepromijenjeni. Prgomet je bio u mini golgeterskoj krizi, ali ja vjerujem da to može ostaviti iza sebe. Penava je pravi fox-in-the-box i sigurno će nam njegova snaga i iskustvo koristiti i ove sezone. Jakov Mudronja je dečko koji je već ostavio traga u Dinamu (prošle sezone kao izlazni junior zabio više golova od Grbića), navijači ga vole zbog borbenosti, sportske prgavosti, ali i zbog topa u nogama.

    Zaključak: za razliku od kolege @hmoody, ja sam klasa optimist i reci ću da ćemo ove sezone biti jači nego lani! Sigurno je da najviše upitnika ima na poziciji lijevog beka, ali držim da će dečki to dobro iznijeti, na iznenađenje mnogih, a pogotovo suparnika. U ligi su najjači ostali najjači, ali mi nismo toliko lošiji koliko se priča - dapače. Od odlazaka naravno je najzvučniji Čekolov, ali nismo na toj poziciji bez ideje, plana ili snage. Dragi su mi isto tako svi drugi dečki koji su nas napustili i želim im sve najbolje i vrhunski uzlet u karijeri, ali nema nezamjenjivih. Ne vjerujem da ćemo ostale odlaske nešto posebno osjetiti.
    Svi treneri rade odličan posao i siguran sam da ćemo i ove sezone biti među fizički najspremnijim ekipama, nadam se samo da će početak sezone biti znatno bolji nego lani. Posebnu pozornost obratite na sve izlazne juniore: Vučković, Novak i Mužar, s tim da za posljednjeg očekujem puno veću minutažu u odnosu na prvu dvojicu.

    Prava šteta što će se, makar prvi dio sezone, igrati bez publike jer jednostavno nije isto. I naši igrači imaju poseban odnos s navijačima, a i obrnuto rekao bih i puno im znači ta podrška. No bez obzira, trudit ćemo se isposlovati da baš svaka tekma bude u prijenosu, ako ne na TV-u, onda na klupskom YouTube kanalu.
  • hmoody
    128
    volio bih da vrijeme posluži pa da se igra na našoj plavoj podlozi i da ekipe odigraju jednu ozbiljniju utakmicu kako bi usporedili odnos snagaMr Blue

    Nadam se da se plava podloga neće micat iz Megatona do sljedećeg ljeta, ne volim igrat na onoj staroj. :D
  • hmoody
    128
    Zaključak: za razliku od kolege hmoody, ja sam klasa optimist i reci ću da ćemo ove sezone biti jači nego lani!Mr Blue

    Već sam se kladio s jednim frendom u naš rezultat u nadolazećem prvenstvu. Ja najsretniji ako popušim okladu jer bi to značilo da je Dinamo napravio neki napredak. :)
  • Baneki
    696
    Je li zadržan još netko od izlaznih juniora ili se klub oprašta od njih? Trojica su i puno i malo za talentiranu generaciju.
  • Mr Blue
    3.2k
    Pa neće podloga vječno ostati na Šalati, negdje se mora vratiti. :grin:
    Bit ćemo pametniji jednom kad krene liga.. Uvijek sam pred početak sezone optimist.

    Ne znam iskreno, možda će nastaviti igrati za Futsal Dinamo u MNL FER, ali ne znam sa sigurnošću.
  • Navijač Dinama
    6.8k
    @Mr Blue da li postoji šansa da se ligaška tekma ikad odigra na šalati? :grin:
  • xavier
    11k


    Koliko sam shvatio, na tribine na Šalati se više ne smije nakon potresa.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.