• hmoody
    128
    Mislim da nije stvar u tome da se dižu neki drugi klubovi na pijedestal ili da se tu traže uzori u poslovanju.
    Stvar je u čistoj zavisti zbog rezultata. :grin:

    Svi naravno želimo neki trofej i onda kad vidimo da Gimka sa slabijom ekipom osvoji dva kupa, a Olmissum uđe u prvu ligu i odmah digne kantu bude ti krivo.

    Spominju s reprezentativci u drugim ekipama, ali i mi svake sezone imamo njih nekoliko pa nismo bili ni blizu još nijednom.
    Tj. najbliže smo bili one sezone kad smo nažalost ispali na penale od Makarana u polufinalu. Ali tad smo u ekipi imali reprezentativce Kanjuha, Matoševića, Grbešu, Čekola plus tada još uvijek jako dobrog Penavu, Capara itd. To je jako dobra momčad.

    Osobno ne vjerujem da možemo do prvenstva u sljedećih par godina. Očekujem dominaciju Omišana.
  • NORTE
    8.9k
    Odlazak Čekola sigurno ima veze i s ovom pandemijom tj.financijskim stanjem kluba, prihodi od ulaznica isto su imali značaja u budžetu. Nema šanse da će se moć u dvorane u novoj sezoni, bar za vrijeme jeseni i zime. Čekol je otišao u Italiju koja je prekinula prvenstvo ove godine, Catania je bila 7. na tablici.
  • 268
    8
    Čeki je otišao isključivo zbog jače lige i pokušaja nekakvog iskoraka u karijeri te naravno financijski puno bolje ponude jer Talijani to mogu. Imao je on još i prošle godine bolje ponude pa je ipak ostao u plavom dresu. Zaslužio je dečko probati neku višu razinu i čisti profesionalizam, e sad, dali je vec dorastao istoj vidjeti ce se.
  • hmoody
    128
    Baš sam jučer pogledao onaj video sa svim golovima iz sada već prošle sezone.
    Falit će Čeki jako. Zabio je puno golova iz neizrađenih situacija, znači čisto na individualnu kvalitetu. To je teško nadoknadit.
  • nkdz
    829
    Nakon što smo početkom tjedna objavili pet odlazaka iz kluba, danas donosimo još jedan odlazak, ali i dva nova dolaska!

    Sva tri igrača odnose se na vratarsku poziciju. Prije svega, opraštamo se od Pave Mudronje, mladog golmana koji je u klub stigao početkom ove godine kao slobodni igrač. U četiri navrata Pave je bio Dinamove seniorske momčadi, no, izuzev prijateljskih utakmica, niti jednom nije stao na vrata ekipe u službenom dvoboju.

    Zbog obiteljskih obaveza Mudronje nije bilo u nastavku sezone, a iste ga sprječavaju da u budućnosti bude dio plave obitelji.

    Hvala ti Pave i sretno u nastavku karijere!

    Odlaskom Mudronje i Maloševca vrijeme je da predstavimo prva ovosezonska pojačanja…



    … novi igrači Dinama su Ivan Pavlić i Antonio Vuk! Obojica su dosta dobro poznata našim navijačima…

    Pavlić je poznato zagrebačko vratarsko ime. U karijeri je branio za Nacional i Uspinjaču Gimku. S Nacionalom je osvojio tri naslova prvaka države, a posebno se istaknuo u finalima 2016. i 2017. Također, Pavlić je 2016. proglašen najboljim vratarom Kutije šibica koju je iste godine osvojio s Davorom Kanjuhom i Pizzerijom Stari Zagreb Borongaj Lugovi (s kojom je nastupio i na Trofeju Dinamo).

    Pavlić se također diči i trećim mjestom kojeg je s ekipom Bratići (on i Davor Kanjuh) osvojio na tematskom Dinamovom pub kvizu održanom u veljači 2019. godine.



    Drugi golman koji pojačava klub je Antonio Vuk, dugogodišnji vratar Alumnusa, s kratkom epizodom u Nacionalu. Vuk je 2014. osvojio naslov prvaka države s Alumnusom u kojem se zadržao do 2017. kada prelazi u ugašeni zagrebački klub.

    I Vuk je poznato ime na domaćoj malonogometnoj sceni, a u karijeri je osvajao naslove na MNL FFER Ožujsko te na Trofeju Dinamo sa svojom Jelena Trade.



    Obojici želimo dobrodošlicu u naš Klub, a u narednim danima objavit ćemo razgovore s našim prvim prinovama.

    Dinamo – to si ti!



    Pavlić je dosta poznat golman za naše futsal prilike, i po meni super prilika koju smo iskoristili kad je on došao.
    Ima dosta iskustva na visokoj razini plus masu malih turnira.
    Po meni jako dobar golman.



    Za Vuka sam ponešto cuo ali ga nisam ja mislim uzivo bas vidio (ili jesam ali ga nisam zapamtio), vidjet cemo.
    Dobrodošli decki!


    Herc onda ostaje u Petrinjcici?
  • Mr Blue
    3.3k
    Herc onda ostaje u Petrinjcici?nkdz

    Izgleda. Svaka čast svima, ali mislim da ove transfere nećemo nešto puno osjetit. Rekao bih da je Herceg i dalje sigurna jedinica, ali moramo imati tri golmana u rosteru. Ali za razliku od ovih koji su pošli, sad imamo tri iskusna golmana, što će vjerujem pooštriti konkurenciju na treningu, a to je uvijek dobro.

    Svakako nam treba pobjednički mentalitet u ekipi, a s obzirom na tri titule prvaka između njih dvojice, mislim da je to korak u pravom smjeru.
  • nkdz
    829

    Herceg definitivno za sada broj 1 na poziciji golmana, a na novim deckima je da se potrude skinuti ga sa trona.

    Osobno mislim da je Pavlić ipak razina više u odnosu na Maloševca i Mudronju(nismo ga bas imali priliku vidjeti) i ima dosta iskustva.


    btw. polako se topi vrijeme do šalate :)
    I novih dresova :)
  • Hrc-Vg
    199
    Pavlić je inače onaj koji se valjao ko da ga je netko ubio kad je bila frka na tekmi s Nacionalom kad je ekipa sterala Đolu s tribine...Inače je jako loše branio zadnji put protiv nas, zamijenili su ga na poluvremenu...Žao mi je Mudronje, ni jednom nije ušao u igru u službenoj tekmi.
  • NORTE
    8.9k
    Stanje Šalate nakon potresa? Stare tribine su to.
  • lazsve
    27
    Tribine su neuporabljive. Kaj nije ni cudno jer su i prije potresa bile na granici.
    Vidjet cemo kaj ce klub odlucit za ovu sezonu, mozda bude nova lokacija ili nesto.
  • nkdz
    829
    Nakon što smo se krajem srpnja oprostili od igrača koji više nisu dio plave svlačionice, a prošli tjedan objavili smo prva pojačanja, sada ćemo – ovaj puta u jednom tekstu – predstaviti igrače koji će i iduće sezone nositi sveti dres!

    Počnimo od vratarske pozicije na kojoj će „jedinicu“ i dalje držati Mario Herceg, 32-godišnji Mostarac koji je u prošloj sezoni oduševio Dinamove navijače i dodatno ih razveselio jer će još najmanje jednu sezonu biti dio naše momčadi.



    Odlaskom Karla Maloševca u Belgiju te Pave Mudronje u privremenu mirovinu, Hercegove zamjene bit će iskusni zagrebački golmani Ivan Pavlić i Antonio Vuk, koje smo predstaviki u pojedinačnim intervjuima.

    Podsjetimo, još prošle sezone od kluba se oprostio Tomislav Hercigonja koji je prešao u Petrinjčicu, a od aktivnog igranja oprostila se i legenda kluba Danijel Bešlić koji je bio s nama od prvog dana funkcioniranja kluba prema članskom modelu.

    Napadom i obranom i iduće sezone dirigirat će Davor Kanjuh. O najboljem strijelcu i asistentu kluba ne trebamo trošiti previše riječi, osim da nam je iznimno drago što je produžio ugovor s Plavima.

    Iduće sezone još veću minutažu na poziciji „zadnjeg“ trebao bi dobiti „srebrni junior“ Mateo Mužar kojem će ovo biti već treća sezona u seniorskom futsalu. Prošlu je okrunio s četiri pogotka, a vjerujemo da će, s većom odgovornosti, u idućoj sezoni imati još više prilike za iskazivanje svojeg talenta.


    Na desnoj strani napada i iduće sezone gledat ćemo „bombardera“ Kristijana Grbešu koji je u 9 proljetnih utakmica zabio 8 pogodaka i stigao do gotovo pogotka po utakmici.

    Iduće sezone na velika vrata u prvu momčad ulazi i jedan od najtalentiranijih juniora, Filip Novak koji je debi u prvoj momčad upisao prije godinu i pol (Jesenje 4:0), a prošle je sezone u osam navrata bio u zapisniku utakmice.

    Odlaskom Roberta Grbića, Ivana Šulentića i Vite Gagulića nastala je rupa na lijevoj strani koju će popuniti mladi Zadranin Toni Vučković (najbolji strijelac juniora u prošloj sezoni) te dva pojačanja čija ćemo imena objaviti u idućim danima.

    Što se centarforske pozicije tiče, tu promjena neće biti. Produžena je suradnja s Mihovilom Prgometom (sedam pogodaka prošle sezone), još jednim „srebrnim Latvijcem“ Jakovom Mudronjom (pet pogotka prošle sezone), a još najmanje jednu sezonu gledat ćemo Hrvoja Penavu, inače drugog najboljeg strijelca u povijesti kluba sa 73 pogotka.

    Za kraj, neće biti promjene niti u stručnom stožeru. Alen Jukić i dalje će voditi prvu momčad kluba (i juniore), pomoćna trenerica i trenerica za kondicijsku pripremu bit će Petra Mandić, a fizioterapeutkinja i dalje ostaje Tina Krmpotić.

    Dinamo – to si ti!
  • hmoody
    128
    Vidjet ćemo o kojim se pojačanjima radi, ali mislim da ne treba očekivati neka poznata imena.
    S obzirom na sve slabiji smo nego prošle sezone, ali i čitava liga je takva.
    Ipak, Olmisum se dodatno pojačao, Crnica je koliko sam uspio pohvatati zadržala sličnu ekipu, a Novo Vrijeme usprkos odlascima po imenima su još uvijek iznad nas.

    Ako ne bude nekih velikih promjena tokom sezone očekujem istu sezonu kao i sve dosadašnje u prvoj ligi.
    Između 2. i 4. mjesta u regularnom dijelu prvenstva i ispadanje u polufinalu u playoffu.

    Ali naravno, uvijek se nadamo nečem boljem. :)
  • nkdz
    829


    kad gledam kako masovno igraci odlaze iz nekih ekipa vecim dijelom zbog krize mislim da nije toliko strasna situacija kod nas.
    Sve su mi vecinom bili ocekivani i logicni odlasci.
    I ja mislim da cemo biti nesto slabiji ali smatram da u ovoj situaciji trebamo biti racionalni i graditi ekipu s buđetom kakvim raspolazemo, a koji je objektivno zbog korone nesto nastradao.
    Samo bi volio da su ta dva igraca koji ce doci s barem kojom godinom iskustva igranja futsala na razini 1.hmnl.

    Kaj je s Zibom jel se zna? Nemam pojma jel on gotov s Italijom i vise se ne sjecam jel on lijeva strana ili ne
  • hmoody
    128
    Kaj je s Zibom jel se zna? Nemam pojma jel on gotov s Italijom i vise se ne sjecam jel on lijeva strana ili nenkdz

    Ziba si je izgradio ime u drugoj talijanskoj ligi. Promijenio je klub, ali ostaje tamo.
  • nkdz
    829
    Nakon Ivana Pavlića i Antonija Vuka, 24-godišnji lijevi bek Nikola Badrov još je jedno pojačanje Futsal Dinama. Mladić rodom iz Pule će ove sezone umjesto zeleno-plave braniti modre boje. Naime, Nikola nam dolazi iz novopečenog prvaka, omiškog Olmissuma, s kojim je osim osvajanja naslova prošle sezone, zauzeo i drugo mjesto u Kupu.

    Za početak, zamolili smo Badrova da nam opiše kako je započeo svoju futsal karijeru?

    „Rodio sam se i odrastao u Puli. Sa sedam godina počeo sam trenirati nogomet u Istri 1961, dok sam u zimskim i ljetnim pauzama igrao malonogometne turnire te redovno odrađivao termine sa svojim prijateljima. U jednom trenutku počeo sam igrati i futsal te prve seniorske minute skupio za Potpićan. Futsalu sam se u potpunosti posvetio prije dvije sezone u Futsal Puli.“

    Uslijedio je transfer u Olmissum u kojem se zadržao godinu dana. Kako je došlo do prelaska u Dinamo?

    „Nije bilo previše priče i dileme. Nakon završetka suradnje s Olmissumom, kontaktirali su me ljudi iz kluba i vrlo brzo smo se sve dogovorili.“

    Kakva su mu očekivanja od nadolazeće sezone?

    „Zbog cijele situacije s korona virusom, nadam se da će se sezona regularno odigrati i završiti bez prekida te da će se navijači što prije vratiti na tribine. Naravno, za naše navijače ne treba neka posebna poruka jer svi znaju da su najbolji navijači u svijetu futsala!“

    Badrovu želimo dobrodošlicu u Dinamovu obitelj!

    Dinamo – to si ti!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.