• xyz
    840


    Na temelju toga da Upravu čine:
    - bivša tajnica osobe koja presuđena da je klub oštetila za desetke milijuna eura
    - lik koji je operativno vodio Istru koja je zadnjim deset prvenstava završavala predzadnja, a od kada je otišao samo napreduju
    - lik kojem su skoro svi poslovni poduhvati propali i koji nema nikakvog iskustva u vođenju sportskog kluba osim što je vodio neku tzv. udrugu i što je jedan od desetina skauta Milana
    - neki opskurni lik iz Lana Grupe

    Ali to nije poanta - pitanje je vezano za proračun. Kako je prije proračun mogao biti 50+ milijuna, a sada je odjednom to puno i treba smanjiti?
  • deda
    28k
    Upravu je 20 godina činio švercer stiropora sam. O ljudima koji su tu 20 dana ćemo moći razgovarati tek za 2-3 mjeseca. Rezanje troškova ne znači da nećemo kupovat više wc papir i brisati guze kocenom nego da treba eliminirati one troškove koji su prenapuhani, nepotrebni i ne koriste razvoju kluba. Tako bi ja donosio odluke na njihovom mjestu. Nitko ne kaže da prihodi trebaju biti manji, dapače. Evo sutra se otvara novi fanshop. To je dodatan prihod.
  • Crusades1986
    9.8k
    Nisam znao da je Podnar napustio Istru ranije od ovog proljeća, a da su Vivas barovi ili Aquaviva propali.

    Nebitno, pitam samo koliko imaju vremena za isporučivanje rezultata, ako su bjeguncu široke mase tolerirale tolike godine sramoćenja po Europi?
  • Mlađi referent
    10.7k
    Na temelju toga da Upravu čine:
    - bivša tajnica osobe koja presuđena da je klub oštetila za desetke milijuna eura
    - lik koji je operativno vodio Istru koja je zadnjim deset prvenstava završavala predzadnja, a od kada je otišao samo napreduju
    - lik kojem su skoro svi poslovni poduhvati propali i koji nema nikakvog iskustva u vođenju sportskog kluba osim što je vodio neku tzv. udrugu i što je jedan od desetina skauta Milana
    - neki opskurni lik iz Lana Grupe
    xyz

    Uh uh uh :snicker:
  • Orc123
    5.1k
    U potpunosti podrzavam rezanje nepotrebnih troskova, pa i smanjenje igraca pod ugovorima, smanjenje posrednicih usluga, stednja na nenuznim stvarima ali ne podrzavam da nam je svaka odsteta od 2+ mil eura prevelika, pohotovo ne za igrace od kojih bi se trebao ponovno stvoriti kostur koji se otkrhnuo...ne treba preplacivati igrace ali ako se moze dovest za realnu cijenu dapace...npr. frihan je realna cijena oko 2,5 mil eura. Ako ide za to zasto ne. Vipotnik je top napadac, pokazao zo sad vec i ru repki i def. Bi odlican posao bio da se Tolic npr. Trajno preseli u Maribor a mi da njega platimo oko 3 mil eura. Ne vidim u tom transferu nista pretjerano i rizicno. Mocan je napadac. L. Bek je opjevana prica, stoper valjda nisu glupi da propuste Omeragica a krilo je isto tako nasusno potrebno. U vezu bi vratio jankovica, a Ljubu isto bratio u zivot i u vezu konacno. Prihodi od marketinga imaju jos toliku rezervu sada...pogotovo sad kada se opet stborila bolja atmosfera oko kluba....tu su i sponzori i nagrade iz uefe, HNL. . . Sa transparentnim vodjenjrm ja ne vidim mjesta za nazadovanje osim ako se ne ispostavi da ljudi nisu sposobni voditi Dinamo, dapace ocekujem daljnji iskorak Dinama i darastemo iz godine u godinu kao i do sad samo puno transparentnije. Velike nade polazem u Simica samo da ga ne potrose radi toga jer bi mogao stati na zulj cacicu a ocito da cacic ima veliko zaleđe iza sebe.
  • Jaro
    5.6k
    u tih 50+ milja je 10ak koji se izvlace iz kluba na ovaj ili onaj nacin, a tu je i par milja za place i odstete igraca koji to nisu vec su sinovi vlasnika hotela u medjugorju, rijekin otpad pomocu kojeg se prebija neka miskova usluga, pa igraci koji se dovedu pa poklone istoj toj rijeci i slicno...
    A i nemre me nitko uvjerit da dinamo treba 400 zaposlenika...
    Al da, problem je tajnica (nije bila kad je postavljena i nosila lovu u Medjugorje) i "tamo neki skaut tamo nekog Milana kojem je sav biznis koji je probao propao (osim vode i birtija)...Problem je i Lana grupa danas, a nije bila dok je "krasila" dres...


    A mozda se otkrije i ukine stavka za upise po portalima forumima i slicno i tu lezi problem nove uprave...
  • xavier
    11.1k


    Na ovakav način možeš doslovno svaku osobu na svijetu prikazati u negativnom svjetlu.
  • Jurki
    8.7k
    Dajte ljudi kaj se lovite na napise piskarala. Pa znamo svi pa tak i pislarala da našmrkani krimos ima puno pobornika i da su jedva docekali da mogu pisati da blagajna zijeva na temelju Šimiceve izjave da treba rezati troskove. I sad jašu na tome.
    Naravno da treba rezati troskove koji su totalno nepotrebni.
    Isto kak i za transfere da nam je previse platiti Barisica, Frigana i Vipotnika.
    Po meni je za Barisica previse dati i 300k jer mislim da nije za Dinamo.
    Frigan ne vredi 4-5m, a napisi da se zanimamo za njega je ocito samo mamac za malo bogatije klubove da pogledaju prema Rujevici..a kaj se Vipotnika tice ne znam na koju foru moze Maribor dobiti 4 milje za igraca kojem ugovor vredi jos godinu dana.
    Prijelazni rok je jos jako daleko a neki random promatrac po nekim upisima tu na Zoni koji ne prati situaciju u klubu bi rekel da nemamo za sol i biber. Da nam budu iskopcali struju i hrt nas ovrsil zbog neplacena dva racuna za tv pretplatu.
  • Patak
    2.2k
    A jel ovaj tip još uvijek financijski direktor u Dinamu? Hoće li on rezati troškove?

    https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/bizarno-covjek-s-maskom-iz-vriska-na-dinamovu-stadionu-20151118
  • Mr Anderson
    5.4k
    Matej Škegro odavno nije u Dinamu. Inače, za njega se priča da je jako sposoban i stručan u svom području.
  • The Undertaker
    4.1k
    Zar Škegro nije otišao u menadžere?Mislim da je Capan iz Hajduka njegov igrač.
  • Mr Anderson
    5.4k

    Je...između ostalog je i nogometni menadžer.
  • Mr Anderson
    5.4k

    Tak kak si ti tu svašta nadrobio da ih ocrniš, mogu ja za njih izvući samo pozitivne strane pa će ispasti da su najbolja moguća uprava koju možemo imati. Malo strpljenja i vjere nebi škodilo umjesto što se pokapa ljude nakon nepuna tri tjedna što su tu.
  • Jurki
    8.7k
    Eh kad bi prema svakoj vladi bio tolki hejt 3 tjedna nakon izbora.
    Jbt ljudi jos nisu ni poceli raditi kak spada vec ih se smjenjuje.
    Ne znam kaj su neki ocekivali?
    100tinjak otkaza, smjene svih trenera, 5 perverznih pojacanja u toku sezone..
  • xyz
    840


    Sve ok, ali to ne znači da se za tih 10 milja eura treba srezati proračun, nego da se trebaju prenamjeniti kroz sportski segment kluba - omladinsku školu, skauting, transfere, plaće igrača, stručni kadar itd. Time će klub postizati bolje rezultate i proizvesti nove igrače što generira nove prihode. Ako su do sada prihodi i rashodi bili u ravnoteži, s tim da su rashodi uvećani za barem 20% proračuna (i koji se mogu dobrim upravljanjem smanjiti), ne vidim zašto bi to uvjetovalo smanjenje prihoda tj. proračuna. Smanjenje prihoda odnosno proračuna je nesposobnost Uprave koja priznaje da nije u mogućnosti osigurati financijska sredstava za napredak kluba. Ovo je bit mog komentara, a komentar o Upravi je sporedan
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.