• SAS1987
    13.5k
    Povijest kaže da se nama daleko najviše isplati kupovati igraće od Lokomotive jer znaš što kupuješ i nije potrebna nikakva prilagodba u smislu nove kulture, grada itd. Naravno da je treba skautirati igraće poput Vipotnika, Frigana i ostalih ali to so transferi koji klub koštaju cca 5 milje (transfer + plata) i uz to ih je treba trpjeti pa je na struki da ocjeni ak imaju potencijal vrijediti recimo 10+ milje ili ak je bolje tih 5 milje investirati u plate iskusnijih igraća na free transferu (KTC, Gavranović, Drmić itd). koji ti ipak daju instant rezultat i uz njih forsirati igraće iz svoje akademije
  • Orc123
    5.1k
    Bit ce opet na ljeto sranja sa unutarnjim rezervama....koje su to? Zivkovic, Gurlica i slicni nisu zajedno odigrali 2 utakmice u hnl....jedan najavljeni vanserijski talent Rukavina ima30 min mozda sve zajedno....opet ce taj egoista raubazi jednih te istih 13-14 igraca samo sto ce na kraju ostati jos barem bez 2-3 stozerna igraca...nema uprava nista s tim...on od uprave ima pravo zahtjevati ali on n3 zahtjeva....jedva cekam dan kad ce se maknut iz kluba vise zauvijek.
  • xavier
    11.1k


    Povijest zapravo kaže da nam se najviše isplati dovoditi igrače besplatno iz Barcelone :cool:
  • Yovitssa
    345
    Ne bih htio biti pesimist, ali sudeći po piskaranju po portalima stav uprave je da je prošla era dovođenja igrača koji bi odmah bili pojačanja jer to treba platiti... To mi se ne sviđa jer su nam pojačanja prijeko potrebna na par pozicija. Nadam se samo da Šimić ima veliku bazu igrača koji su (bili) na radaru Milana pa da dovedemo kvalitetnu robu za malo para ili po isteku ugovora jer kao što je kolega gore napisao, ni meni se ne sviđa stoperski par Gurlica-Perković na Allianz Areni ove jeseni...
  • Zagi
    5.1k
    Opet, piskarala prevrču stara imena. To samo znači da nemaju nikakvih novih informacija.
    Dobro staro Olivarijevo pretakanje iz šupljeg u prazno.
    Nisu blesavi ni sa ostalih portala. Vide da ovaj zaradi dnevnicu na za što, zašto nebi i oni...
  • Zagi
    5.1k
    Što se LBa tiče, ovo u 73. minuti (10:56) je naš mladi Mauro.
  • Jurki
    8.7k
    Bas to .. konstantno recikliranje starih clanaka i imena.
    Sigurno Šimić ima u vidu samo Barisica, Omeragica, Frigana i Vipotnika.. je kak da ne.
    Ne treba se opce obazirati na te napise. S par imena i nekim tam ciframa se lako nadrobi clanak.. i nist se ne veli konkretno.
    Dno dna za novinarsku struku
  • SAS1987
    13.5k
    Ma tek je 29.3. Vjerujem da ce potpisati Omeragica jer mu istice ugovor a ostale treba sto vise scoutirati te nakon toga pametno odabrati. Nije to Football Manager ili Chelsea pa da kupiš par igraca za istu poziciju pa bude sto bude.
  • Orc123
    5.1k
    Vjerovali smo mi vec godinu-dvije da ce se momcad nadograditi i da idemo napred....a mi polako rasprodajemo kostur a ne dovodimo nista i ocekujemo da nastavimo kao i do sad ili jos vise....nebu islo...ide to u uzasnom HNL ali sa ovim kadrom koji ce jos biri osakacen odlascima nemamo sta raditi u europi, pogotovo ne biti neki bitan faktor. Cacic je samo slag na torti....da i ono sta se dovede igra krive pozicije, mladi ne igraju u koje se kunemo a kvalitete sve manje. Pa mi odlaskom orse i ademija smo izgubili srce....
  • Sunja86
    1k
    Mislim da će nam na ljeto doći Omeragić i Stojković vidjet cemo oce li još netko
  • Nino Bule
    11.5k
    Morat ce lijevi bek pa makar stefulja i brekala vracali s posudbe
  • Orc123
    5.1k
    Ustvari bas me briga...nek ce se mamicevci nasladjivati ako krene po krivu...ako se s onakvim poslovanjem bilo u plusu onda ako se sve radi transparentno ne vidim kako mi ne bi godinu zavrsili u plusu i imali popunjen proracun....naravno ukoliko nece biti rezultata iz Europe nece biti ni para, a to je povezano. Ukoliko nema kvalitetnog i sirokog kadra nema Europe. Jednostavna je matematika. Nemam nista protiv kresanja proracuna, i sami znamo koliko je para odlazilo na posrednicke usluge...nemam nista protiv da se ne preplacuju Hnl igraci ali bez postenog ulaganjau pojacanja nema ni momcafi za europu. Treba se okrenut nasim mladima ali to trrba nadopuniti kvalitetom kako iz HNL i regije tako i iz inozemstva. Ja ne vidim na koji nacin bi mi mogli imati problema sa proracunom od cca 50-55 mil eura....transferi se stalno rade, igra se europa, prihodi od sponzora, marketinga rastu i ima prostora da jos budu povecani za duplo ukoliko se kvalitetno radi. Cak sada noje zanemariva ni svota koju dobijamo za osvajanje lige i tv prava. Tako da je po meni vise toliko glupo cutati o drami i stalno o nekoj stednji jer ukoliko se pocne klub voditi transparentnije onda ne vidim nacin kako mozemo biti manje uspjesni nego prje, bilo to financijski ili rezultatski?!
  • xyz
    840

    Lijepo si to sročio, ali ako netko može objasniti. U medijima su se počele pojavljivati priče o smanjenju proračuna. Pitanje bi bilo: Kako je moguće da je prije kad su se novci od transfera igrača izvlačili iz kluba i kad su uefine nagrade od rezultata u europskim takmičenjima bile manje, proračun kluba bio 50+ mil eura, a sada kao treba smanjiti proračun?

    U biznisu ako ne ulažeš, nema napretka i rezultata. Proračun kluba mora rasti, a ne se smanjivati i na Upravi je da to osigura ili da se maknu ako su nesposobni, a ovi koji sada donose odluke mi se takvima čine.
  • Crusades1986
    9.8k
    Kako ćemo procijenit da su nesposobni? Na temelju tri tjedna rada u Upravi?
  • Nino Bule
    11.5k

    Logika bi bila da imamo 5% fiksnih prihoda a ostalo nam ovisi o europi i prodajama, to je ozbiljna izlozenost i ako bi se moglo ostvarivati iste rezultate ali sa manjim budzetom ne vidim problem da se rizik smanji. Navijacu dinama bi primarno trebalo biti briniti se o rezultatu i terenu, a ne je li budzet 42 mil eura ili 58, dok je sve transparentno naravno, tako da ako se sa 42 mil eura moze biti prvak svake godine i igrat skupinu europe ne vidim problem
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.