• db-izbjeglica
    12.6k
    ovo je neki valjda sarkazam. Pa Bosskovitz je sve objasnio, Nike radi posebne dresove za Liverpool i kako i sam kažeš to bi se ionako prodavalo sve u 16, Dinamo nije rang Liverpoola, biramo iz kataloga i nekima bi bilo bolje da je manji proizvođač, ali da nam se taj proizvođač, recimo to tako, posveti.Mali Zeus

    Nisu to nikakvi specijalno personalizirani dresovi, nikakvih posebnih detalja nema na njima. Crveni dres. Lokomotiva ima posebniji detalj. Npr ja ne vidim nikakvu posebnu razliku između dresa barcelone i intera, osim u boji.

    Poanta je da bi im macron bez problema ponudio veći postotak od prodaje dresova, nego što to radi nike, a dobili bi i posebnije dresove. Liverpool trenutno ima najveći udio, a on je svega 20%.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Nisu to nikakvi specijalno personalizirani dresovi, nikakvih posebnih detalja nema na njima. Crveni dres. Lokomotiva ima posebniji detaljdb-izbjeglica

    Ako ti tak kažeš.
    Evo pogledaj recimo Unitedov dres i ostale generičke Adidas dresove pa se čujemo.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Baš sam picajzla al tak me bode u oči bijeli detalj ispod pazuha. :grin:

    Btw vidim da se Ademi friško ošišao za sezonu. :grin:
  • BBB Mataa998
    1.2k
    Ljudi nismo na modnoj reviji,to je nogometni dres… Naravno da ne treba nositi bilo sto ali gledate svaki detalj je pretjerivanje. Najbolje jos da igramo u dresovima sa otisnutom kravatom na prsima kad smo vec gospoda..
  • Nino Bule
    11.3k

    Pretpostavljam da macron nema logistiku za iznjet tu kolicinu opreme koja je potrebna za liverpool. Drugi razlog koji mi pada na pamet je da nike liverpoolu placa da nose njihove dresove, osim sto im daju 20% od prodaje.
    Netko bi od jacih klubova vec uzeo manjeg proizvođača za veci postotak od prodaja da je to isplativo/moguce.
  • flexXy
    1.9k
    Znam za sigurno da Barcelona dobiva oko 100m Eura godisnje fiksno od Nikea, to manje firme poput Macrona ne mogu pratit nikako.
  • xavier
    11.1k
    Drugi razlog koji mi pada na pamet je da nike liverpoolu placa da nose njihove dresoveNino Bule

    Naravno da im plaćaju i to ogroman iznos. @db-izbjeglica tu pišem o ne znam koliko stvari, a ne piše o onoj glavnoj. Veliki svjetski klubovi nose opremu proizvođača koji im najviše plati, a naravno da manji proizvođači tu ne mogu konkurirati Nikeu i Adidasu. I to je to.
  • Bosskovitz
    7.2k


    Kao prvo, Liverpool ima unikatne dresove, tri komada svake sezone. Personalizacija dresova može značiti neukusno i ružno načrčkavanje svega i svačega po dresu kao što npr Vukovar ima i toranj, i šahovnicu, i kartu Hrvatske i tko zna kaj sve ne; a može značiti i imati jedinstvene a jednostavne dresove sa suptilnim detaljima koji su napravljeni samo za tebe.

    Evo npr Basel ove sezone prelazi s Adidasa na Macron i Macron im je napravio predivan, jednostavni pola-pola crveno-plavi dres koji po sebi ima uzorak krova s katedrale u Baselu, bit će predstavljen uskoro:

    FCB1a.jpg

    Basler%20munster.jpg

    Ne znam, meni je to kul. I još su im dresovi lijepi, bez kerefeka, logo im nije napadan. I nisam jedini koji to misli: "Macron is possibly the prime example of the brands that give the teams the best deal, at least in order of customization and personal treatment." - https://www.footyheadlines.com/2020/11/best-deal-for-non-top-clubs-macron-does.html

    --

    I samo da se dotaknem gore spomenutog Liverpoola, oni su prešli s New Balancea na Nike i to je bio mega skandal oko raskidanja ugovora, a napravili su to iz jednog jedinog razloga koji uopće nije primjenjiv na nas: Nike ima puno veću globalnu prisutnost od New Balancea, više dućana, više kanala promidžbe, veću popularnost i ponudio im je prime spotove na ključnim tržištima u Aziji i Americi uz neka jaka imena koja će ih također gurati poput Serene Williams i LeBrona Jamesa, što su oni smatrali dugoročno puno boljim za podizanje njihovog brenda iako je bazična lova za tehničko sponzorstvo bila ista kao ona od New Balancea, nekih 30-40 milijuna eura po sezoni.

    Imaš o tome malo više ovdje ako te zanima: https://www.theguardian.com/football/2019/oct/25/liverpool-fc-allowed-to-drop-new-balance-for-nike-court-rules
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Veliki svjetski klubovi nose opremu proizvođača koji im najviše plati, a naravno da manji proizvođači tu ne mogu konkurirati Nikeu i Adidasu. I to je to.xavier

    Mogli bi platiti, već sam napisao kako. Daju 80% ili 90% od prodaje dresova klubu pa nek nike ili adidas ponude više. Međutim, to se neće dogoditi jer ovi jednostavno nemaju logistiku.

    Uostalom, liverpool je imao brutalan ugovor sa NB pa su doslovno pobjegli iz njega i prešli na nike.
    Ista stvar je u svim branšama, uvijek se bolje pouzdati u provjerenog dobavljača, čim malo izađeš iz tih okvira, 100 problema.
  • Bosskovitz
    7.2k
    Npr ja ne vidim nikakvu posebnu razliku između dresa barcelone i intera, osim u boji.


    Iskreno, sad više ne znam jesi ozbiljan ili se zajebavaš :D

    Domaci, gostujuci i treci dresovi Intera i Barce prosle sezone:

    r1pm3n4jriykb0ik.png
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Pa govorim o prvim dresovima za predstojeću sezonu.

    q8b2x3y6wb9mlpsv.jpg

    1cvnjy4qly6urndl.jpg

    Po šesti put, smiješno je logistiku dobavljača sportske opreme svoditi na uzorak koji će staviti na dres. To je poprilična površno gledanje na stvari. Jedan sportski kolektiv treba sve, od igle do lokomotive i to u ogromnim količinama.

    Ja ne kažem da bi macron bio loš dobavljač, ali jednostavno treba izaći iz perspektive:

    dobavljač = tvrtka koja će napraviti dresove.
  • maddaddam
    2.9k
    Dinamo u Veneciji :cool:

    iys1OhG.jpg
  • Bosskovitz
    7.2k


    Naravno, ali Macron nama moze ponuditi sve isto kao Adidas i jos vise, uz druge benefite poput toga da imamo jedinstvene dresove umjesto da ih dijelimo s zapadnoeuropskim drugoligašima. Ne vidim ni jedan benefit Adidasa nad Macronom, doduse ne znam financijsku stranu price ali sumnjam da se tu radi o nekoj lovi.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Ja čak mislim da macron i ne proizvodi svu potrebnu opremu koja je potebna nogometnom klubu. To je doslovno sve od papuča, tenisica, čarapa, podmajica, trening majica, ručnika, jakni, šuškavaca, torbi, ruksaka, lopti, trenirka, duksi... Pričamo o kontejneru odjeće i obuće vjerojatno.

    A koji benefit je od macrona na spram adidasa, veća lova, više opreme, kvalitetnija oprema? Ili samo uzorak bibera sa crkve sv marka na dresu? Zašto onda svi ne otpile adidas i uzmu macron, uključujući i španjolske drugoligaše? Čudi me pa nisu najzastupljeniji u toj branši, kad mogu ponuditi sve kao i adidas + još i više!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.