• Mali dioničar
    14k
    Boca Juniors, River PlateBosskovitz

    Tu imamo raspravu da li bismo smjeli imati istog tehničkog sponzora/dobavljača dresa kao Hajduk.

    Evo River i Boca oboje imaju Adidas.

    Meni je svakako Macron kao dobavljač bolji od Adidasa, jednostavno imaju mi ljepši dizajn i samih templatea, a da ne pričamo o tome da se mogu raditi dresovi vlastitog dizajna.

    Samo da se da razumijemo, za male lokalne klubove je dres radjen po vlastitom dizajnu 3-4 PUTA skuplji nego dres iz kataloga.

    Ne znam koja bi bila cijena za Dinamo, ali Lokomotiva nije neki grandiozan klub i čisto sumnjam da su oni plaćali izradu dresa tipa 400 kuna koliko Macron to inače naplaćuje ako se radiš malu seriju dresova.
  • ZGBhoy
    1.7k
    Macron ima praksu 8barem ovdje u Njemackoj) da je Cijena dresa do XXL normalna a za dotanu velicinu placas 10 Euro vise a posto su velicine Dresa takve da obican smrtnik umjesto XXL mora obuc 3/4/5 XL mozes se jebat jel vjerovatno kroje po Kinezima od 140cm.
    Bas gledam kod Kmecara to nema.

    Ja cu uvijek preferirat pored NB/Nikea/Pume/Macrona,Jome i svih ostalih Adidas, jedina iznimka mi je Umbro
  • Mali dioničar
    14k
    Macron ima praksu 8barem ovdje u Njemackoj) da je Cijena dresa do XXL normalna a za dotanu velicinu placas 10 Euro vise a posto su velicine Dresa takve da obican smrtnik umjesto XXL mora obuc 3/4/5 XL mozes se jebat jel vjerovatno kroje po Kinezima od 140cm.ZGBhoy

    Osobno u klubu 2. ZNL imam Macron i ne znam o kakvih problemima sa veličinama govoriš.

    Većina igrača nam jest mlada i studiraju kineziologiju i u formi su, ali imamo i nekoliko igrača koji baš i nemaju BMI 25. Nitko živ nema problema s veličinama dresova ni opreme za trening.

    Uz napomenu da sam naručio običan kroj, a ne slim fit. U običan L i ja stanem, a idealna kilaža bi mi bila da smršavim 7-10 kila.
  • ZGBhoy
    1.7k
    Ja imam ovdje Lokalni Klub KSC Adidas mi treba XXL Macron 4XL neznam možda ima različite krojeve
  • Mali dioničar
    14k
    Jebi ga sad, ako ti Adidas treba XXL…

    Ovo su dresovi o kojima pričam, to su M i L, dečki izgledaju normalno, nisu debeli, ali vjerojatno svaki ima 2-3 kile više od usporedivog Dinamovog igrača. Dresovi su običan kroj, a ne slim fit.

    71k7byx7r8sqw4nx.jpeg
  • Bosskovitz
    7.3k
    Samo da napomenem da je vaznost kluba nekom dobavljacu kombinacija globalne ili barem kontinentalne jačine brenda (da se mogu pohvaliti da oni opremaju taj klub), vidljivosti kluba na međunarodnoj razini (npr da se u LP ili zavrsnici EL/KL vidi da neki klub nosi njihove dresove) i cistih brojki prodaje (da mogu zaraditi).

    Nama je brend jak nacionalno i donekle regionalno i tu smo okej, vidljivost nam je najveći adut. Netko je spominjao Hull City i Ipswich - čini nam se šit klubovi, ali prilično sam uvjeren da prodaju više dresova od nas čisto zbog bolje razvijene navijačke kulture i toga kaj imaju više novca.

    Suradnja s nekim manjim ali dokazano kvalitetnim partnerom poput Macrona ili Kappe (nikakvi Umbro, Joma, Legea i sl) i netko sa smislom za dizajn i marketing u klubu mogli bi izbrendirati klub samo na dresovima. Ima klubova koji su poznatiji zbog dresova nego zbog igre - nije to cilj, ali dobrim radom mozes dovesti do puno veće prodaje i puno veće prepoznatljivosti. Venezia je prosle godine upala u Serie A i ispala, a pola godine dresova nije bilo online jer ih nisu stigli proizvoditi koliko su ih ljudi kupovali - jer su bili jebeni dresovi, sva cetiri. Ovi:

    vxd98u41rjiz9knx.jpeg

    Ili AIK s onim potpuno crnima koji su ubili, ima nekoliko kvalitetnih primjera. Može se kad se zna i hoće.

    I da se razumijemo, u vremenu kad u klubu sjede poluamateri koji trenutno sjede, možda Adidas i nije loša ideja. Tu bar ne mogu puno zajebati.
  • Mali Zeus
    9.3k
    I Venezia opet ubila s dresovima, još bolji nego prošle godine.

    Apslutno sam za manjeg proizvođača zbog mogućnosti personaliziranih dresova.
  • Mali Zeus
    9.3k
    sad sam tek vidio prvi dres na Dnevniku, ne dopada mi se ovaj bijeli dio ispod pazuhamiro

    I ja isto vidio i isto mi zapelo za oko.
  • maddaddam
    2.9k
    Da su nama predstavili dres u stilu ovog od Venecije, svi redom bi napisali da je kurčina i da tražimo drugog dobavljača.
  • BBB Mataa998
    1.2k
    Decki morate znat da je dres sportski komad odjece i onaj tko treba 3,4,5 XL nek zapita sebe da li je to za njega,jer je normalno da ce sportske stvari biti napravljene po ljudima koji donekle izgledaju sportski a ne za ljude sa stomakom objesenim do koljena…
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Meni samo nije jasno kako se nitko od najjačih klubova ne sjeti napraviti posao sa macronom. Ne mogu im dati love kao adidas ili nike... Ali ovi bi sigurno dosta platili, vjerojatno i pristali da sva lova od prodaje dresova ide klubu... Samo da dobiju takvu reklamu. Za razliku od sad, gdje jedan liverpool dobije 20% od prodaje svakog nike dresa.

    I još imaju turbo persoonaliziran dres!
    Ono, liverpool na nike dresu nema beatelse ili obris neke najpoznatije zgrade u gradu... Kako bi se samo to prodavalo! Liverpool i sad proda preko 1 500 000 dresova godišnje, zamislite da dobiju 100% od prodaje macronovih dresova ili da barem okrenu ploču 80% klubu, 20% macronu.
  • Tom Hanks
    2.5k
    Ako misliš na ovog klošara u dresu onda naravno da bi
  • maddaddam
    2.9k

    Ne, mislim baš na dres. Derpe neka ostane sa strane.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Meni samo nije jasno kako se nitko od najjačih klubova ne sjeti napraviti posao sa macronom. Ne mogu im dati love kao adidas ili nike... Ali ovi bi sigurno dosta platili, vjerojatno i pristali da sva lova od prodaje dresova ide klubu... Samo da dobiju takvu reklamu. Za razliku od sad, gdje jedan liverpool dobije 20% od prodaje svakog nike dresa.db-izbjeglica

    ovo je neki valjda sarkazam. Pa @Bosskovitz je sve objasnio, Nike radi posebne dresove za Liverpool i kako i sam kažeš to bi se ionako prodavalo sve u 16, Dinamo nije rang Liverpoola, biramo iz kataloga i nekima bi bilo bolje da je manji proizvođač, ali da nam se taj proizvođač, recimo to tako, posveti.
  • Mali dioničar
    14k
    A i danas je Liverpool FC milijun puta jači kao brend nego što su Beatles.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.