• xavier
    11.1k
    Kaj je bolje, biti glavni na Macronu ili se utopiti u masi na Adidasu? To je kompleksno pitanje.Bosskovitz

    Rekao bih da je odgovor na to pitanje jasan iako mi se teško oteti dojmu da bi neki ovdje radije samo da je "Adidas", a dres nek bude kakav bude.
  • db-izbjeglica
    12.7k
    ja fakat ne razumijem tu spiku sa unikatnim dresovima.
    ne vidim problem ako nekakav real oviedo ima dres kao i dinamo, niti mi to smeta.

    kao da je kod dobavljača sportske opreme bitan nekakav detalj na dresu, totalno sporedna stvar, klub sam može proizvesti hrpu takve odjeće i obuće i prodavati je.

    meni je puno bitnije imati ozbiljnog i kvalitetnog dobavljača koji će opskrbljivati momčad sa svim mogućim artiklima, od podmajica, tenisica za trčanje, papuča, čarapa do lopti. ajd, lopte su sad manje bitne pošto liga ima svoju loptu.

    funkcija dobavljača opreme nije samo dat par garnitura dresova, nego nešto puno šire.
  • Bosskovitz
    7.4k


    A gle, puno je i do osobnih ukusa. Meni je ovo kaj Macron radi za Hajduk brutalno, ima komada koje bih potencijalno i kupio da su od nekog random stranog kluba a ne od njih. Jos nisu napravili jedan ruzan dres, bili su solidni do vrhunski. I svi su bili unique za njih, kaj mi je veca fora nego ovo sad kad imamo dres kao prosle sezone pa se na internetu stranice koje se bave dresovima u polucudu zgrazaju zasto naizgled ozbiljan klub u 2021. godini kao novi dres predstavlja template kojeg je 2018. nosilo pola Europe.

    A pazi, govorimo o Hajduku, klubu za kojeg se prakticbo ne zna van ex-Yu prostora. Zamisli kaj bi Macron radio za nas da hocemo i da nam marketing proradi.

    EDIT - da ne ispadne da izmisljam: “ What is odd is that the Adidas Dinamo Zagreb 2021-2022 home shirt is based on the infamous Adidas Condivo 18 template. It was originally launched in 2018 and used by dozens of teams since then.” - https://www.footyheadlines.com/2021/07/dinamo-zagreb-21-22-home-away-kits.html

    gaa0hvw92y5zws8n.jpeg
  • Mlađi referent
    10.5k
    A pazi, govorimo o Hajduku, klubu za kojeg se prakticbo ne zna van ex-Yu prostoraBosskovitz

    Dobro si rekao. Previše je do osobnih ukusa jer ovo kaj Macron radi tovarima je meni toliko gadno da je teško opisat.

    Bez ikakve kreative ( izuzev onog klaunskog šarenog) i onda još dodaš onu ružnu Tommy reklamu na ionako ružan dres. Kaos.
  • Nino Bule
    11.4k
    Navodno je i macron oprema jako uska, klasicni talijani, pa je pogodit broj posebna vjestina. Ja bi volio da imamo i mi neke "unique" dresove ali adidasova ostala oprema izvan dresova bi mi uvijek prevagnuli nad macronom. Mozda bi neko između rjesenje postojalo ali ja ne pratim nimalo kako puma, new balance ili umbro rade s manjim klubovima da bi mogao dat pametan prijedlog.
  • Oluja
    3.6k
    Jednom je netko napisao da bi na Macron pristao tek nakon sto prekinu suradnju s dva najciganskija kluba. Podrzavam toga tko je to napisao.
  • xavier
    11.1k
    Znači ispada da većina ovih koji žele Adidas, to ne žele zato što je Adidas nego zato što "jedino Adidas ima odgovarajuće veličine dresova" dok su sve ostale marke "samo za mršave Talijane"...nemam pojma kako svi drugi proizvođači opreme uopće preživljavaju ako su im svima ciljana skupina isključivo mršavi Talijani.

    Iskreno, meni je svejedno tko radi opremu. Bitno mi je da su mi dresovi lijepi, a zadnjih godina s Adidasom to nije bio slučaj. Nemam problem s tim da netko drugi ima "isti" dres kao mi jer taj drugi nema dinamov grb tako da isti ne mogu biti. No isto tako, s obzirom da je naš dres potpuno plavi, dobro bi došlo malo personaliziranog pristupa umjesto biranja iz kataloga.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Mozda bi neko između rjesenje postojalo ali ja ne pratim nimalo kako puma, new balance ili umbro rade s manjim klubovima da bi mogao dat pametan prijedlog.Nino Bule

    Također. Ono sto sam upratio, bar kod pume trenutno, jest da prave jednostavne dresove gdje vjerujem da bi Dinamo dobio neke jednostavne, koji bi ugodili ako ne svima onda, sigurnoj većini navijača. Malo su medijske ljage navukli na sebe jer su radili prošle sezone one dresove koji su izgledom bili pristojni, meni osobno i lijepi, ali, ali nisu imali grba, i ličili su na neku vrstu trening majica.

    Recimo klubovi a i države kojima rade dresove koji bi mogle biti tipa rang Dinama ako ne i ispod su : Švicarska, Gana, Egipat, Shaktar i Fenerbache.

    Onda dolaze ovi udarniji klubovi tipa Manchester City, BVB, Milan i od repki recimo Italija.

    New Balance znam da prave dresove Liverpoolu, uz standardni crveni, prave im meni osobno lijepe i gostujuće i aternativne, od onog crnog sa neon-zelenim crticama pa do samih neon zelenih.

    Također tu je i Lille:
    v3bengt26s4y72gz.jpg

    Umbro ne znam ko ima ugovor sa njima pa ne mogu nista rec vezano za to.

    Onaj tko mi ima recimo jako dobru opremu, što od dresova tako i od općenito odjeće jest Under Armour, al pitanje je koliko se oni mogu nosit sa nekim adidasom,nikeom i sličnim, te žele li praviti nogometnu opremu i dresove Dinamu, odnosno pitanje kako bi to sve financijski funkcioniralo.
  • Bosskovitz
    7.4k


    Meni se sviđa kaj imaju jednostavan stil i drze do toga da se domaci dres mora svidjeti svima, a malo vise se igraju s gostujucim i trecim. Dok smo mi imali template spanjolskih i engleskih drugoligasa, oni su imali dres s imenima navijaca, dres s kolazom klupskih zastavica, prugasti dres s unikatnim templateom… nije najoriginalnije na svijetu, ali je x puta originalnije od svega kaj mi imamo.

    A Tommy reklama nema bas nikakve veze s tim tko radi opremu, bila bi ista bio to Macron, Adidas ili Legea.
  • Mlađi referent
    10.5k


    Meni su ružni i naravno da sponzor nema veze, ali dodatno grdi ionak ružan dres. Osobni ukus, jbg.
  • Bosskovitz
    7.4k


    Sori, ali kakav malograđanski stav, stavljati mrznju prema nekom klubu iznad ljubavi prema svom. Kao tovari kad su dosli na Maksimir pa se sakrili iza “mrzim Dinamo”, umro bih od srama da se mi u Splitu svedemo na “mrzim Hajduk”.

    Ako hocemo Macron, imat cemo Macron. Nek se Hajduk i Zvijezda maknu ako imaju problem s nama.
  • Oluja
    3.6k
    ne vidim kako si poistovjetio ljubav prema klubu s odabirom tehnickog sponzora
  • Bosskovitz
    7.4k
    Ako je jedini razlog zasto ne zelis tehnickog sponzora to sto je tehnicki sponzor klubovima koje ne volis, onda si mrznju prema tim klubovima stavio iznad ljubavi prema svom.
  • Zagabria
    206
    Umbru su udarni West Ham, Irska repka i Gremio ja bi reko. Al za sve rade personalizirane dresove. Ako mogu jednom ipswichu i hull cityu napravit mogu i nama. Osobno bi htio njih ili kappu. Kappu zbog onog rominog dresa iz 2001/2002 .
  • db-izbjeglica
    12.7k
    New Balance znam da prave dresove Liverpoolu, uz standardni crveni, prave im meni osobno lijepe i gostujuće i aternativne, od onog crnog sa neon-zelenim crticama pa do samih neon zelenih.Navijač Dinama

    Liverpool ima nike dresove!
    Ljudi su doslovno platili penale da prije vremena raskinu ugovor o suradnji sa NB, iako im je ta tvrtka plaćala ogromnu lovu.

    Opet kažem, previše banalizirate ulogu dobavljača sportske opreme i svodite je na dresove.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.