• Fanboy
    2.2k
    Oni ispare nakon par tjedana, pola Azije i Europe je staro i traži radnu snagu. Čist sumnjam da im se da trpati smeće po Zg-u kad im okolina nudi bolje uvjete i primanja.
  • Jaro
    5.4k
    ima ekipa pravo na prosvjed, ali isto tako ista ta ekipa je radila pod istim uvjetima i za vrijeme Bandica pa nisu prosvjedovali...
  • Stihl
    3k

    Da istina, vidis to mi nije palo na pamet, samo sam odmah eksplozivno reagiral na nepravdu koju priređuju ovim radnicima i zato mislim da s pravom prosvjeduju. A s druge strane kaj se tice tih uvjeta, cuo sam od ekipe kaj tam dela, da uvjeti i nisu baš isti...
  • NORTE
    9k
    Većina Zagrepčana je protiv prosvjeda, siguran sam u to. Ja sam među njima.
  • Sljeme
    1.8k
    ↪Stihl ima ekipa pravo na prosvjed, ali isto tako ista ta ekipa je radila pod istim uvjetima i za vrijeme Bandica pa nisu prosvjedovali...Jaro

    Pa zato i prosvjeduju sad. Imaju iste uvjete ko u vrijeme Bandića, a sad uz inflaciju imaju i duplo više posla nego onda.

    Apsolutna podrška radnicima Čistoće.
  • Patak
    2.2k
    I s moje strane apsolutna podrška radnicima! Bandić bi imao petlje stati pred njih, ovaj tetejac nema, a direktora Čistoće je bolje ne komentirati.
  • kinfa95
    488
    Kolike plaće imaju radnici u čistoći, zna neko?
  • Somport
    556

    Citiram iz ovog članka(https://www.zagreb.info/aktualno/zg/zelite-li-se-zaposliti-u-cistoci-saznali-smo-koliko-iznosi-placa-komunalnog-radnika-a-koliko-vozaca/439186/) od prije nekih pola godine:

    Iz Holdinga su ovaj put preciznije odgovorili. Otkrili su da mjesečna bruto plaća komunalnog radnika koji nema prethodnog radnog staža, koji ima prebivalište u Zagrebu i nema uzdržavanih članova obitelji iznosi 6.203 kune, a neto mjesečna plaća s uključenim prijevozom i dodatkom za topli obrok iznosi 5.512 kn.
  • kinfa95
    488
    Onda su se očito mijenjali uvjeti, znam da mi je susjed još prije 5-6 godina pričao kak on sa dodacima nabere dosta. Ne znam sada točnu cifru, al sam siguran da je rekao preko 7, a možda i više
  • Somport
    556
    Ovisi kakav tip posla se dela, mislim da se dobivaju bonusi ak voziš čistač ceste, žbuku skupljaš itd itd.

    Barem je to tako kak ja vidim misaoni proces komunalnog poduzeća Grada.
  • xavier
    11.1k


    Pa lijepo ti piše da se radi o plaći samca bez staža. Znači dodaj godine staža, dijete ili dva i plaća je već ozbiljno veća. Da ne govorim o prijavi van Zagreba gdje onda plaćaju manji prirez plus dobiju veću naknadu za prijevoz.
  • Sljeme
    1.8k
    Pa lijepo ti piše da se radi o plaći samca bez staža. Znači dodaj godine staža, dijete ili dva i plaća je već ozbiljno veća. Da ne govorim o prijavi van Zagreba gdje onda plaćaju manji prirez plus dobiju veću naknadu za prijevoz.xavier

    Puni su ko brod.Kak se samo osude prosvjedovat protiv naše napredne zelene vlasti.
  • xavier
    11.1k


    Niti sam rekao da su puni ko brod niti branim zelenu/crvenu vlast. Ne znam kako si to iščitao iz ovog što sam napisao.

    Samo odgovaram na pitanje zašto njegov susjed ima više od tih 5,5 tisuća.
  • Aggro
    588
    Potpora radnicima! Inflacija je, rade više posla i vjerujem da ga baš i ne razumiju (s obzirom na to da ga niti mi u potpunosti još ne razumijemo). Da niti ne ulazim u problematiku sigurnosti radnog mjesta (gradska vlast je "pametno" najavila masu otkaza i stanje u Holdingu i pripadajućim mu tvrtkama je sablasno) i općenite larme oko otpada u Zagrebu zadnjih nekoliko godina. Jasno, uhljebljivanje i dokoličarenje je etiketa koju te firme nažalost nose, ali to ne znači da tamo ne postoje ljudi koji zbilja i rade. Pa možda čak i dvostruko s obzirom na količinu uhljebljenih.
    Ono što me brine je pronalaženje nekog solomonskog rješenja za sortiranje tog otpada.
    Spalionice su već najnormalnija stvar po cijelom svijetu. U Beču je jedna u sred grada...
    Ne razumijem se u to, no ni vrag da u 2023. ne mogu filtrirati otpadne ispuhe?
    To se mislim, sve da implementirati i, ako to ovi rade, onda je jasno da i radnici koji moraju znati baratati tim otpadom žele više plaće. Ne poznajem uopće taj sustav, ali nekako mislim da bi se s nekoliko dobro pozicioniranih spalionica, eventualno racionalizirao cijeli sustav odvoza otpada. Međutim, prvi jebiga - opet tu treba biti pametan i prethodno vršiti sustavnu edukaciju ljudi na područjima spalionica. I drugi jebiga (koji je i krucijalan u svemu u ovoj zemlji) - treba postojati dovoljno zrela oporba da to ne ide rušit jer im se otvorio prazan prostor (a s obzirom kakvi ljudi godinama egzistiraju na patnjama rata, sumnjam da će ih tri spalionice u Zagrebu moralno pogoditi).

    ps. bit ću zločest pa napisati da bi baš volio vidjeti kako niču spalionice po Zagrebu za vrijeme zelene vlasti (iako su naravno ove današnje neka kompletno druga stvar jel').
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.