• Stihl
    3k

    Mi bi ali one nebi.
    Hahahah tebe to ne ide, ti si izuzet iz ove akcije :razz:

    @serbus
    konačno sjedneš i čekaš konobara koji te napokon snimio naručiš omiljenu pivu a čovjek veli English please
    E ovo me najviše boli...
  • NitkoBitan
    12.2k
    Da mi konobar u nekom kaficu/restoranu u Zagrebu kaze english please samo bi se ustao, pokupio i nikad vise dosao u taj kafic. Ma i da je Nepalac i da zna hrvatski, onda bi vjerojatno i narucio ali se vise nikad ne bi vratio. To samo pokazuje kakav je gazda dziber za dat malo vecu placu domacem radniku.
  • Stihl
    3k

    To samo pokazuje kakav je gazda dziber za dat malo vecu placu domacem radniku.
    Upravo to. Ugl.doživio sam to nedavno (silom prilike jer igramo pikado ligu pa sam moral bit u toj birtiji) i naravno odbio sam pričat engleski, nabijem ih na kurac, dosel sam vu birtije se zajebavat i igrat pikado i sad bi jos trebal sprehat engleski, kak da ne...
  • Mali dioničar
    14.2k
    Ovo je vrhunac paranoje.

    Navijači kluba čija navijačka skupina s ponosom nosi ime BAD BLUE BOYS zaziru od engleskog jezika u Zagrebu.
  • Nino Bule
    11.5k

    Nije bas u pitanju skladiste ili bauštela, mislim da je minimum minimuma da u uslužnoj djelatnosti pricas jezik koji se govori u gradu, mozda je u meni problem pa sam lud
  • NitkoBitan
    12.2k
    Ovo je vrhunac paranoje.

    Navijači kluba čija navijačka skupina s ponosom nosi ime BAD BLUE BOYS zaziru od engleskog jezika u Zagrebu.
    Mali dioničar

    Fulao si ceo fudbal.
  • Mali dioničar
    14.2k
    Fulao si ceo fudbalNitkoBitan

    Engleski ti smeta, ali vidim srpski je ok. :heart:
  • Stihl
    3k
    Pajdo, nabijem ih na kurac i njih i engleski. Nikad nisam zazirao od engleskog, koristim ga skoro svakodnevno, ali dođem u birtiju se opustit i po domaći reć daj mi jenega gemišta ili daj jednu pivicu ili mala daj tu piće i dečkima kaj će popit...aj mi ti to tak reci na engleski prosim te lepo haha
    Šalu na stranu, zna se koji je jezik službeni i to je kak Nino Bule veli minimum minimuma u uslužnoj djelatnosti.
  • Infinity
    15.2k
    Meni je tesko vjerovati da bi netko u ugostiteljstvu zaposlio radnika koji ne govori domaci jezik. Frendica u Njemackoj konobari kod Srbina u objektu u koji dolaze samo ljudi s ovih prostora pa je tip trazio osobu koja zna njemacki, iako joj za komunikaciju s gostima njemacki ne sluzi ni 1%.

    I sam radim posao koji zahtjeva svakodnevnu komunikaciju s ljudima i ne mogu zamisliti da mi kolega bude netko tko ne koristi BHS.

    Razumljivo mi je da vlasnik ugostiteljskog objekta u Zagrebu zeli radnike koji znaju engleski, jer u Zagreb dolazi veliki broj stranaca, al ne mozes zahtjevati od gostiju da znaju engleski. To lose utjece na posao.
  • kinfa95
    488
    Nazalost toga ce bit, ali nisu krivi nikakvi vlasbici dziberi nego skupa drzava. Nasi radnici s pravon traze vece place, ali neki ugostitelji im to jednsitavno ne mogu dati.
  • Tercel
    405
    Ne znam za Zagreb, ali u manjim gradovima u okolici Zagreba je jako teško više nać konobara. I to za plaću od 8 soma plus napojnice. U konkretnom slučaju u prosjeku 11 soma kuna kaj uopće nije malo. I to ne samo u jednoj birtiji, nego općenito..
  • Infinity
    15.2k
    Ne znam za okolicu Zagreba, al mogu reci svoje vidjenje problema tu kod sebe. Vjerujem da je slicno svugdje.

    Ugostiteljskih objekata je jednostavno previse. Vrlo rijetko su puni, a samim tim ne zaradjuju dovoljno, pa ne mogu ni dati neke visoke place. Kada bi se smanjio broj ugostiteljskih objekata, svi oni koji su zalazili u zatvorene bi presli u one koji su opstali. Samim tim bi ovima porastao promet, a onda bi mogli dati i vecu placu.

    Svatko tko dodje do par maraka otvara kafic, jer je to valjda san svake muske osobe. I tu kod mene mi napamet ne pada ni jedan kafic od kojeg vlasnik zivi i hrani svoju obitelj. Svima je to posao sa strane. Rade u firmi ili imaju jos neke poslove uz to. To je glavni razlog zasto objekat koji slabije posluje i dalje posluje. Tom gazdi je i 500KM plusa na kraju mjeseca top, jer pored toga ima svoju placu i kafana mu je samo dodatna zarada. Da zivi od nje davno bi ju zatvorio. I nitko od njih ne radi posao koji je placom u rangu s konobarom. Svi imaju puno bolje poslove koji su dobro placeni i mogu prezivjeti bez marke iz te kafane, a ako nesto kapne onda super dodje. Kafic im dodje kao hobi kojim su se uvijek zeljeli baviti, a konobari to placaju, tj. zbog toga rade za nikakve pare. Naravno da ih onda nece biti, pogotovo ljeti kad cak i imas nekog posla za sviju, ali konobari tad na Jadranu beru puno vecu lovu. I svi oni znaju da ce bez problema na jesen negdje upasti, te ce tu ostati do petog mjeseca kad opet idu raditi na sezonu. I tako u krug. Zalazim redovno u cetiri objekta u gradu, samo u jednom ima jedan konobar koji tu radi duze od par godina. Svi ih mijenjaju u prosjeku svakih 6-12 mjeseci.
  • Ali
    1.9k
    Nas gradonacelnik je danas pokazao jednu odvratnu ljudsku osobinu inace vrlo cesta u politici a to je sa se odreknes poznanika kad zagusti.

    Pitali su ga na konferenciji za kometar ove/ovog Noah kaj je isla si kupit malog afrikanca. Da li im steti kao stranci... a TT je iznerviran rekao da ga ne pozna i da je to 1 od 500 i da nemoze on sve njih znati.
    Naravno da su nasli ubrzo da je na listi u tom kvartu jedan ispod drugog, da zive u istom kvartu i da je su si slali na drustvenim mrezama srcedrapajuce poruke podrske prilikom uginuca psa...
    Dakle kad ti ugine pas onda javno skupa zalujemo i ja i moj pas, a kad zaglavis sa 50crnaca u celiji u africi , onda te ne poznam jer si jedan od 500 , naravno jer mi mozes politicki nastetit.
    I na to PR jos zabrani daljnja pitanja jer kao jedno pitanje po redakciji ...
    Bas je ljiga...
  • Fanboy
    2.2k
    Ne volim Tomaševića...No, ako ju je Tomašević zanijekao onda znači da se zasramio postupaka koje su počinili i ustvari "priznao" da je ovo trgovina ljudima te sa njima ne želi imati nikakve veze niti poznanstava. Po meni daleko bolje nego bolesni mediji, aktivisti i razni političari koji ovo trgovanje sa ljudima i siromašnom afričkom djecom guraju pod posvajanje djece i mali nesporazum, traže razna opravdanja i slave ovakva djela.
  • dzg717
    941
    Prolazeći Sevillom naletio na :

    xomobeowym2ac2i4.jpeg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.