• Oluja
    3.7k
    nadam se da za cca 15-20 god. ovakvi nece biti izrazita vecina. Zapravo se nadam da nikada nece doci do toga da ih bude vise od ovoga sto ih ima sad.
  • Tundra
    518
    nadam se da za cca 15-20 god. ovakvi nece biti izrazita vecinaOluja

    U Zagrebu neće sigurno, ali su problem tradicionalno depopulacijska područja Hrvatske gdje stanovništvo izumire te im prijeti supstitucija stanovništva. Iako je i u Zagrebu zabrinjavajuć porast imigranata iz drugih kulturnih krugova koji nisu bliski našemu te situacija ne izgleda dobro.
  • Oluja
    3.7k
    nisam siguran koliko su im depopulacijska podrucja interesantna, takvi uvijek prvo idu u velike gradove
  • Tundra
    518

    začudio bi se koliko imigranata s područja Azije i Afrike ima po nekim slavonskim selima. Dolaze raditi u tvornice kojima fali radne snage. Ako u neko manje selo od cca 80 stanovnika doseli 15 nepalaca to je već skoro 20 % stanovništva toga sela. Takvi naravno ne žele prihvatiti našu kulturu nego se drže zajedno u grupama i domicilnom stanovništvu počinju nametati svoju kulturu.
  • Oluja
    3.7k
    U mom susjedstvu ih je isto bilo nesto malo tokom ljeta ali za njih se nije niti culo, vjerojatno jer ih je bilo jako malo ali mislim da ce ih narednih godina biti sve vise.
  • ZGBhoy
    1.7k
    .I ovdje u Njemackoj su mirni dok su u Manjini a kad ih se nakoti da ih je vecina onda pocinje zabava.
    Ne treba to zamarat
  • deda
    28k
    A gle dečki, bit ću okrutan. Počnite jebat Hrvatice i radit djecu, inače vam ne gine ovo o čemu pričate. I po mogućnosti nemojte pobjeći na prvi problem u životu van Hrvatske.
  • Tundra
    518

    Sve si rekao, potpisujem.
  • Ali
    1.9k

    Jos samo nadodati za zenski dio populacije, ak ne naskace nitko, jabite se ekipi Majkiu i drustvu iz "guzice i sise" , oni cekaju k'o zapeta puska

    Uz onu staru : "ojdi name, nebus prvi"
  • NitkoBitan
    12.2k
    Upaljena mi je jucer neka emisija na HRTu i neka spisateljica u ranim 40im savjetuje zenama da ne radaju rano jer "karijera" iako je svjesna da im je plodnost najveca u ranim 20im. Btw. ta spisateljica ima jedno dijete koje je dobila u kasnim 30im... Ajde da se vratim na pricu, kakve se to karijere ganjaju da ne mozes imat vise djece, kaj to podrazumijeva? Gledanje netflix serija, ispijanja kavice od 20kn vikendom na Cvjetnom trgu, setanje fensi peseka? Tko ce financirat mirovine tih buducih umirovljenika kojima ce inflacija za par godina pojest sve kaj su uplacivali u mirovinski sustav? Ja bi uveo fino za one bez djece da su im mirovine barem 30-40% manje, ionako vecina za mirovine ide iz "fonda solidarnosti", a oni ocito sa drustvom nisu bili solidarni, pa budemo vidjeli onda listu prioriteta... Pustite price rast standarda za vise djece, prosjecna Svicarka ili Norvezanka rada manje djece nego Hrvatica ili Rumunjka.
  • Keyser Soze
    8.1k
    Većina mlađih žena živi s tim stavom da im je karijera bitnija, pod karijeru mislim na partijanja, spolne odnose s raznim partnerima, putovanja itd. To je lijep život, ali onda ti dođe 35. godina i umjesto s djetetom i normalnim suprugom završiš s 4 mačke i "karijerom".
  • Infinity
    15.2k
    Pustite price rast standarda za vise djece, prosjecna Svicarka ili Norvezanka rada manje djece nego Hrvatica ili RumunjkaNitkoBitan

    Djecu je uvijek radjala sirotinja. Tako je bilo kroz citavu povijest, a tako je i danas. Da se gledaju standardi po Africi ne bi bilo gladne djece. Ne bi je bilo nigdje.

    U Hrvatskoj je standard bolji nego ikad, a djece je sve manje. Sto standard bude vise rastao tako ce broj djece opadati.
  • Oluja
    3.7k
    Opadanjem broja djece raste broj pasa, macaka i razne druge pripitomljene divljaci
  • SAS1987
    13.5k
    Počnite jebat Hrvaticededa

    Mi bi ali one nebi.
  • serbus
    3.6k


    I onda...



    Nažalost realnost je da ni glo nemreš naručiti više da ti dostavi bijeli domaći čovjek u poziciji moći. Jel sva moć je kod dostavljača gladan si a ovi voze po navigaciji ne zna gdje presjeć put a ti gladan nisi svoj....

    E sad kad se i konačno najedeš žuriš do grada kad tamo vozi Abdul from Irak ....
    Jebiga u žurbi dok mu tumačiš kak je Zagreb super i gdje da skrene lupiš prstom u naslon za glavu i skreneš u Draškovićevu gdje je El Zavahari from Egipat, jer je Tomislav u Njemačkoj na duploj plaći....

    I sad sa gipsom na ruci, smiješ se sam sebi ali jebiga ideš van bit će bolje konačno sjedneš i čekaš konobara koji te napokon snimio naručiš omiljenu pivu a čovjek veli English please.

    Ljudi moji mi smo odavno izgubili samo živimo u prijelaznom razdoblju....
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.