• blackbully
    4.4k
    3. dan štrajka...

    tce3gxe5ewlh4f9c.jpg
    mtw6p0kf096ai13s.jpg
    elao3t667ech8trz.jpg
    04tmpx05v59yvnxs.jpg
  • Bruh
    888
    https://youtu.be/Bro2eeLabyo

    Kad zasvira na ciboni heh ali je sada to naša stvarnost
  • NORTE
    9k
    3. dan štrajka...blackbully
    "Troškove plaća radnika koji nezakonito štrajkaju snosit će sindikati, što iznosi 100.000 eura dnevno."


    Troškove plaća platit ćemo mi građani kojima se ne odvozi smeće ni otpad iako to plaćamo.
    Uskoro ćemo i taj odvoz plaćati više.

    Odvajaš otpad, on završi u kamionu za smeće i uskoro će povisit cijenu odvoza. Istovremeno i smeće i otpad stoji vani neodvežen.
  • Stihl
    3k
    Za to sve je kriva vlast, a ne radnici.
  • Jaro
    5.4k
    Za to sve je kriva vlast, a ne radnici.Stihl

    yep, mene kao korisnika ne zanima kaj se tam unutra desava - ja placam racun Cistoci, tj Holdingu, tj. gradu - na njima je da rijese probleme kako znaju i umiju, na kraju, za to je gradska vlast izabrana, a uprava Holdinga odabrana. Ako kupim auto, bmk za Hansa u uredu i Muju na traci, ili Štefa u salonu - očekujem da mi Mercedes riješi problem ako naleti...
  • miro
    3.1k
    Ok, ako sam sve pohvatao, plaće su za 1. mjesec podignute za 13%. Sindikati su htjeli više. Radnici ne čekaju plaću, nego nakon izvanrednog otkaza trojici kolega nenajavljeno stupaju u štrajk i to "samoorganizirani" što je nelegalno, pošto imaju svoje sindikate. Onda danas dolaze sindikalni predstavnici, dogovore prekid štrajka, ali ih radnici ne slušaju.

    Ajde nek mi netko objasni što je tu Grad kriv i kako bi trebao postupit?

    Edit - bonus pitanje, tko je samoorganizirao radnike?
  • Patak
    2.2k
    Pismeno povući otkaze onoj trojici, mislim da to traže radnici.
  • miro
    3.1k
    Nisi pratio izgleda, jučer i danas se uglavnom mahalo platnim listama i pričalo o koeficijentima (nisam siguran da su svi prisutni skužili da dizanje koeficijenta sa 1,60 na 1,85 nema veze s kladom)
  • kinfa95
    485
    Na kraju ce i dobar dio onih koji su ih podrzavali okrenuti protiv sebe
  • Panker1312
    129
    @blackbully ruku na srce nisam siguran da nam je grad zgledal drugacije i prije strajka
  • Mali Zeus
    9.3k
    Ono što je meni fascinantno koliko je gradska vlast agresivna i koliko se voli prijetiti. Kad je krenula ta famozna priča s boksovima odmah su prijetili da će se oštro kažnjavati i otvarati vrećice.

    Sad isto prvo zamjenica, pa gosn Vic pa onda i gradonačelnik kad se vratio s odmora u Grčkoj, svi unisono prijete otkazima i sankcijama. Kao sjednite s nama za stol, ali možemo vam svima podijeliti otkaze, da znate.

    Do jučer lupali loncima u Varšavskoj, sad kad su u poziciji vlasti okrenuli ploču za 180.

    A o tim bajkama da komunalni redari otvaraju olfo vrećice neću ni pričati. Komunalni redari koje nikad ne vidiš nigdje sad navodno otvaraju vrećice. Dajte najte.
    A i da nađe nešto tipa račun po kojoj osnovi bi mogao kazniti zgradu jer je u vreći za smeće na javnoj površini našao nečiji račun.

    Uglavnom reći da se baš ne snalaze je preblago.
  • Sljeme
    1.8k
    Ajde nek mi netko objasni što je tu Grad kriv i kako bi trebao postupit?miro

    Valjda bi oni koji nam prodaju nekakvu "zelenu" politiku trebali osigurati uvjete onima koji to jedini mogu provesti. Umjesto toga su dali otkaze potplaćenim radnicima koji su radili svoj posao po nalogu nadređenih.
    Dok su se borili za vlast u Zagrebu, prodali su vam priču o nekoj brizi za radnike i gospodarenju otpadom. Odlično im ide. Džonom i uštedama na šljakare, grad se guši u smeću, a džepovi se pune njima i raznim udrugama njihovog svjetonazora.

    Na kraju ce i dobar dio onih koji su ih podrzavali okrenuti protiv sebekinfa95

    Upravo tako. Dobar dio onih koji su do jučer podržavali ovu crvenu sektu na vlasti, počinje polako kužiti u kakvoj su bili zabludi.
  • kinfa95
    485
    Jebe se meni za "crvenu sektu" na vlasti, ja pricam o radnicima koji postavljaju ultimatume i ucijenjuju vlast. Vratili su im kolege na posao, podigli place. Al ne nije dosta. Sad ocemo jos. A to sto je grad pred bankrotom to njih ne dira. A ti kad si tako pametan mi objasni sto bi ti napravio u toj situaciji
  • Ali
    1.9k

    Pa zato postoji umijece pregovaranja, ali za takvo sto treba imati iskustva na slicnim situacijama.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Što god mislio o Bernardiću kao političaru neki dan je lijepo objasnio zašto se iz pričuve ne bi trebali plaćati boksovi na javnoj površini, da ne spominjem cijene tih boksova koje su sulude.
    I onda umjesto da odgovori s argumentima gradonačelnik ide pederski, osobno, priča o tome da o smeću govore ljudi koji su bili u Skupštini i nisu ništa napravili i surađivali s Bandićem.
    I to sve govori prije nego će potpisati sporazum o suradnji sa SDP-om u kojem je Bernardić donedavno bio. Dakle on nije ok jer eto više nije tamo, ali ostatak SDP-a mu je super.

    Argumentirano odgovarati na bilo kaj mu je veliki problem, većinu vremena se ponaša kao uvrijeđena gospođica i odgovori su mu tipa - neću na to odgovoriti, ne mogu vjerovati da je to netko rekao i spomenuo, to nije tema o kojoj mislim razgovarati.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.