• reziser
    6.4k
    Rušit će se stadion u Maksimiru. I graditi novi. A dok ne bude zgotovljen, Dinamo će morati privremeno iseliti. Zagrebački su izvori prenijeli ideju da Modri svoje europske utakmice u međuvremenu igraju u Osijeku ako do idućeg ljeta bude završena izgradnja stadiona na Pampasu.
    Službeno, iz Dinama za takvu opciju još nisu kontaktirali nikoga iz redova prvoligaša s Drave. A u njemu spremno čekaju da se to dogodi. Ako se dogodi.

    - Mi ćemo rado svoj stadion na korištenje ustupiti Dinamu za potrebe utakmica Lige prvaka. I ne samo njemu, nego svakom klubu u Hrvatskoj. Ima samo nešto, bit ćemo u mogućnosti to učiniti ako se njegovi europski nastupi ne poklope s našima - kazao je predsjednik NK Osijek Ivan Meštrović.
    Dodatno ništa više nije trebao pojašnjavati. Obuzet radošću i emocijama koje su ga preplavile nakon pobjede Bijelo-plavih nad Rijekom očito je dodatno u sebi podgrijao optimizam da i Osijek može plasmanom u prvenstvu Prve HNL dohvatiti pravo nastupa u kvalifikacijama za Ligu prvaka u kojoj će idućeg ljeta Hrvatska imati dva predstavnika. Da će do tada izgradnja novog stadiona na Pampasu biti završena, u to uopće ne sumnja.

    A da će grad na Dravi biti domaćin našim dvama klubovima u tom elitnom, najuglednijem klupskom natjecanju u Europi, nešto je o čemu se dosad ni sanjati nije moglo.
  • BluePhone67
    3.3k
    nq6ajgu8h423j6n1.jpg
    nvhsbz2tfqx9s7ee.jpg
    hhpwpjbaliafjal8.jpg
    0ep63w6awzykuxi4.jpg
    lx7nuash3sj7qwbn.jpg
    5d2uwccfbhjjrhbk.jpg
    kmg6wkiba43ljvr1.jpg
    1n69ex6o2ad42mdl.jpg

    Sn 06.11.2019

    Sretan put i ugodno citanje
  • nkdz
    829
    https://youtu.be/EMublSl2zzo

    Dodjem sav nikakav pospan i polu virozan na posao u 6 i nekaj, palim 101, a tamo "dinamo ja volim"... nafrljio da cijela firma odzvanja!
  • Draž
    1.1k
    "Mi baš volimo te povijesne utakmice"
    Tih povijesnih sam se uvijek pribojavao proteklih godina, al ovi dečki su nas naučili na puno, puno bolje...
  • Infinity
    15.3k
    Meni te povijesne utakmice ne mogu nikako biti povijesne dok se ne odigraju. Mi eventualno imamo povijesnu priliku i ako pobjedimo onda je to povijesna utakmica, napravili smo nesto sto ce se pamtiti.

    Malo je europskih povijesnih utakmica za nas. Celtic 3-0, Old Traford 0-0, Amsterdam 0-1 i 2-3. To su te iz novijeg doba uz mozda jos neku, kao i cijelu proslu sezonu.

    PAOK, Heerenveen, Basel, Spartak i jos sila istih ne mogu za nas biti povijesne jer smo pocuclali onu stvar. Da smo dobili, da smo prosli to bi bilo to. Mi smo imali povijesne sanse, a utakmice koje smo odigrali jesu povijest, ipak je proslost, al nisu povijesne, nisu nista posebno, osim sto i dan danas dignu zivce. Spartak Trnava, magla, tri komada u mrezi gostiju, ovjera proljeca nakon pola stoljeca, e to je povijesna utakmica koje cemo se rado sjecati.

    Shakhtar ce ici u paket s PAOK-om i ekipom ako danas ne pobjedimo. Mozemo grupu proci i s porazom od njih, nista nam ta utakmica nece znaciti ako ne dobijemo. Ako uzmemo bod i prodjemo grupu opet ce ta utakmica otici u zaborav, jer cemo se sjecati pobjede u Milanu ili nad Cityem, nesto sto ce nam postati povijesno.

    Da je ovo nasa prva utakmica u LP onda bi mogli reci da je povijesni trenutak, jer se dogadja prvi put. Ovako unaprijed nista nije povijesno, jer je Dinamo i prije igrao LP, pobjedjivao, borio se za prolaz grupe LP, al ako dobijemo onda ce to biti najblize nasem prolazu grupe LP i to ce sigurno biti kljucna utakmica u tom prolazu i onda cemo reci da je povijesna. Do tad je samo prilika.
  • reziser
    6.4k
    Malo o financijskim podacima od LP, izvor sportske:

    Osim velikog sportskog rezultata, današnja pobjeda Modrih protiv Šahtara mogla bi u maksimirsku blagajnu donijeti čak 12, 2 milijuna eura! Pobjeda u skupini Lige prvaka vrijedi 2,7 milijuna eura, a s obzirom da bi ona zg-klub dovela do praga osmine finala, sef u Maksimirskoj 128 već bi se otvarao za daljnjih 9,5 milijuna eura koliko UEFA daje za plasman među šesnaest najboljih klubova elitnog natjecanja.
    Tako da je današnji sraz svakako najskuplja Dinamova utakmica u povijesti.

    Modri su već dosada zaradili pravo bogatstvo. Ulaskom u Ligu prvaka postali su bogatiji za 15,2 milijuna eura, dobili su u dodatnih 7,7 milijuna po koeficijentu, a tu su i prihodi iz marketinškog dijela. Recimo da neka zaokružena, okvirna cifra iznosi 25 milijuna eura. Onda je došla pobjeda protiv Atalante (4:0) vrijedna još 2,7 milijuna eura i već smo na 27,7. A za remi u Harkivu UEFA će isplatiti dodatnih 900 tisuća eura, dakle, ukupno se blagajna sada smješka s 28.6 milijuna eura.
    I sad zbrojite onih na početki istaknutih 12, 2 milijuna eura ako se Modri plasiraju u osminu finala Lige prvaka, onda bi Modri zaradili preko 40 milijuna eura! Ili jednog Danija Olma! Naime, Dinamo je na ime odštete za španjolskog mladog reprezentativca tražio, tako se barem guralo u eter, 40 milijuna eura. Današnjom eventualnom pobjedom, Dinamo bi ušao u skupinu bogatijih europskih klubova. Podsjetimo, Dinamo je lani od uspjeha u Europskoj ligi zaradio oko 17 milijuna eura, sad bi ta zarada mogla premašiti i dvostruki iznos.

    Dinamo je promijenio i sustav premiranja. Nema više nagrada za četiri HNL pobjede u nizu i za pojedinačne uspjehe, nagrađuju se ‘samo’ trofeji u prvenstvu i Kupu te ulazak u Ligu prvaka. Tako su oni koji su najviše igrali u pretkolima dobili punu premiju od 120 tisuća eura brutto, oni koji su igrali manje zaradili su manje. Kad se radi o premijama u skupini Lige prvaka, premija za pobjedu igračima jest 50 tisuća eura, dok će za bod biti nagrađeni s 30 tisuća eura.
  • deda
    28.1k
    Dečki, opet vas podsjećam da ne zaboravite na predictor
  • reziser
    6.4k
    režek je o ovome pisao... prije tekme
    Ok je kritizirati, ali dan prije naše tekme, tako iskritizirati (ne kažem neopravdano)...
    Ja nikako nisam ljubitelj Stojanovića, naprotiv....

    znamo da i igrači čitaju portale, a nitko od njih nije stijena da ih to ne pogodi...
    hoćeš nećeš, kritike su u glavi i naravno da se dogodi onda loša tekma...

    citiram:Dino Perić bio je potpuno slomljen. Kritizirao je medije koji su na dan utakmice pisali loše o Petru Stojanoviću, stao je u obranu svog suigrača. Teško je dolazio do riječi.
  • xavier
    11.1k


    Uz dužno poštovanje, ali ovo su gluposti. Sad će Vice ispasti kriv za poraz Dinama? Smiješno.

    Nek netko proba pratiti engleske medije pa će vidjeti što je pritisak.
  • reziser
    6.4k

    ja sam to rekao? NE
    samo mi je žao kaj takvi tekstovi izlaze pred ovakve tekme...

    rekoh da ne krivim NIKOGA, najmanje noovinare...
    krivim splet nesretnih okolnosti
  • The Undertaker
    4.1k
    Vice u članku nije napisao ništa netočno. Samo se od nekoga tko navija za Dinamo očekuje malo više osjećaja za timing. Žao mi je Stojanovića jer se on ne štedi a jučer je bio i žrtva Bjeličine taktike.
  • reziser
    6.4k
    Vice u članku nije napisao ništa netočno. Samo se od nekoga tko navija za Dinamo očekuje malo više osjećaja za timingThe Undertaker

    o tom ja pričam.....znamo kakav je stojanović, i svi se slažemo sa tekstom...ali vrijeme izlaska teksta.... hmmmm
    ipak je to mladi dečko, nije neotporan na kritike.
    javna je osoba, i naravno da ga se kritizira (kao i sve) ali ga pokušavam razumjeti za neke slabije igre. Treba biti psihički vrlo jak da te kritike ne pogode
  • Crusades1986
    9.8k
    Vrijeme izlaska teksta odreduje sam portal. To je i Vice rekao, tekst je bio napisan par dana prije, a index je odlucio kad ce ga objavit. I objavio ga je u vrijeme kad je zanimanje za dinamo najvece, neposredno prije utakmice. Vec ako se trazi problem i krivac u tome, prije je index zajebo nego Vice. Al dobro je netko reko, nek pogledaju malo engleske medije pa ce vidjet sta je pritisak. A Stojanovica ostavit cijeli dan na terenu, nek vjezba centarsute. To bi mu bilo pametnije.
  • xavier
    11.1k
    Kako je @Crusades1986 napisao, Vice taj tekst nije napisao dan prije utakmice niti je stavio taj naslov, ali je redakcija Indexa (naravno) odlučila sve začiniti stavljanjem naslova koji usmjerava mišljenje čitatelja u sasvim pogrešnom smjeru i objaviti ga pred utakmicu.
  • The Undertaker
    4.1k

    Sve ok, ali Vice bi trebao znati s kime ima posla. Možda od buhe pravimo slona ali se teško oteti dojmu da se namjerno cilja na najslabiju kariku. To bi bilo otprilike isto da, pred derbi sa Hajdukom, Index objavi sličan članak o Posavecu.
    Inače, jasno da kvalitetan igrač mora izdržati pritiske. Samo, takvi igraju u PL a ne u HNL-u.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.