• Mali Zeus
    9.7k
    On se svojedobno povukao jer je svašta pisao na društvenim mrežama kadli evo njega opet. Očito si nemre pomoći siroček
  • Gelipter
    3.5k
    Vjerujem da bi kaj se navijanja na većim tekmama tiče pomoglo i da se postavi nekoga s megafonom i gore u razini bubnjeva kako se već i znalo raditi jer dosta ekipe u gornjim redovima sjevera dolje ni ne čuje često vođu, a dosta ih i boli ona stvar. Također, kako mnogi ne slušaju ni bubanj, onda ako i navijaju, brzaju s pjesmom.

    Inače, Bojan Ivošević je ozbiljno bolestan čovjek pa je dodatno zanimljivo da se načinom ponašanja svejedno odlično uklapa u tovarski mentalitet.
  • jedan u nizu
    6.1k
    mislim da bi vise pomoglo da se prosiri ozvucenje i stave jos dva seta zvucnika da vise sa gornje tribine, usmjereni prema navijacima

    ali prije svega pojacati kulturu navijanja, pratiti ritam bubenjavai pljeskati u ritmu, a ne da svako svoje kolo vodi
  • ZGWest
    551

    Bubanj je isto ubrzavao, usporavao i ispadao iz ritma. Pa se vice prati bubanj.

    Ali da bilo bi dobro, 3 dole na stangi i 3 u sredini.
    Kaze frend koji je otisao na drugom poluvremenu gore prema istoku da se skoro nis ne cuje s megafona.

    Bubnjeve bi bilo dobro na dva dijela raspodijelit, lijevo i desno od srednjeg sektora, sam ne znam kak bi tek onda drzali dobar ritam.

    Na kraju krajeva grcka je vidiljovo utjecala na to sve, bit ce to opet dobro s vremenom.
  • luka modic
    609
    Navijanje je bilo jako dobro prvih 35 minuta,ali kasnije pogotovo drugo poluvrijeme je dosta oslabilo,osim par trenutaka ludila,nakon poništenog gola sve se ugasilo ali ipak to je razumljivo,isto kao sto je nastalo totalni kaos na tribini čim je pao gol,vjerujem da ga nisu poništili da bi zadnjih 10ak minuta izgrmilo na max.
  • Kepec
    4.8k
    Ljudi dođu 3 puta godišnje na Maksimir i očekuje se da jednako dobro prate bubnjeve i navijaju kao netko tko je na tom Maksimiru svaki ili svaki drugi vikend.
    Čuju da neka pjesma ide i operu po njoj, ne zanimaju ih bubnjevi, ne zanima ih kaj se s razglasa priča i to je to. Kak da netko tko nije tako čest na utakmicama zna točno brzinu kojom neka pjesma ide. Nemre čovjek na štangi pjevati na mikrofon cijelo vrijeme ne bi li se svi uskladili, njegovo je da povede i tu i tamo se ubaci.
    Zato će po meni navijanje na manjim tekmama uvijek biti bolje, veći gušt, veća zajebancija, razno razne pjesme koje se ne pjevaju često itd.
  • Gelipter
    3.5k
    očekuje se na sjeveru dolje da barem puste glas koji put, a da ne zijevaju ko pičke i čude se ako netko oko njih navija i tu ne govorim samo o onima koji su iz dalekih krajeva i ne mogu biti redovni. Netko je spomenuo Grčku. Ne bih ja u tolikoj mjeri to povezivao koliko s time da zbog jeftinije karte za sjever dosta ljudi dođe na sjever, a ne poštuju da je to navijačka tribina ni malo.
    I da ne bi ispalo, sve su moje kritike konstruktivne i znam koliko je teško ekipi koja vodi nekad zato i pišem ovo. Također i znam iz vlastitog primjera koliko svaki put iznova frustrira kaj pol ekipe prodaje zjake. Naravno da na manjim tekmama često bude i bolja zajebancija, pjevaju se pjesme koje rijeđe pjevamo, ali nema ni tog imperativa da moramo biti jako glasni. Na derbijima nema opravdanja za kljucanje i šutnju.
  • jedan u nizu
    6.1k
    sjever je ove sezone dosta dobro posjecen. vise nego proslih sezona, i veci dio koji dolazi je tamo skoro svaku tekmu. Dio su ultras navijaci, dio su ljudi koji su tamo zbog nedostatka istoka ili skupoce zapada.
    Nije da ljudi ne znaju pjesme, nego jednostavno ne navijaju.
    Ono sto meni recimo nekad smeta i zapravo mi stvara kontra efekt je jebanje majki od strane 'voda' navijanja, nabrijanih klinaca koji misle da su uhvatili boga za bradu. Kada idu okolo i ulaze u konflikte jer se ne navija. Vidio vise puta ove sezone, kada dodu srat nekome tko zapravo i navija 70 od 90min, i onda se njemu ide srat, dok okolnih 50 ljudi nitko ni glasa ne pusti,
    Isto tako kada se sa stange vice da je ovo navijacka tribina, kada se jebe majku jer se ne navija, i da se ljudi maknu sa sjevera ako nece navijati je po meni samo kontra efekt. Svi bi htjeli pun sjever koji navija, ali ovako se samo odbijaju ljudi koji dolaze tamo i koji su zapravo potencijalni 'navijaci'.

    Meni je, a skuzih i ljudima oko sebe, uvijek veca motivacija kada se sa glavne stange cuje podrska tipa 'tako je tako jeeee, idemo jace' ... ili 'moze to bolje, moze to bolje'.... ili 'bravo bravo, jaki smo, samo tako dalje' ..... to je motivacija da se ide dalje.
    A kada mi netko sa sporednih stangi nastupa totalno agresivno to stvara upravo suprotno, ljudi se ugase i postanu nezainteresirani, izuzevsi rijetkih trenutaka kada zabijemo gol ili sl.

    u konacnici to tjera ljude sa sjevera i to stvara negativnu predodzbu o ultrasima. I meni se osobno nekad (rijetko) ne da navijati, nego zelim pogledati tekmu. Lijepo se stanem skroz sa strane, da nisam dio 'navijackog folklora' i gledam tekmu. Ako ce mi netko zbog toga jebat majku jer sam na sjeveru a gledam tekmu umjesto da navijam, onda vise ni necu dolaziti na sjever vec cu se preseliti na drugu tribinu

    Treba motivirati ljude da navijaju, da budu aktivni. Treba pohvaliti kada to izgleda super. Moze se i biti agresivan, u smislu 'ajde jace to malo u p m'. a ne u smislu 'ako necete navijati gonite se sa sjevera'. Zato pohvale covjeku sa glavne stange, dok ovi sa strane bi mogli biti malo vise kao on
  • NitkoBitan
    12.2k
    Kaj treba ljudima slat pisanu zamolbu da pocnu navijat na navijackoj tribini? Ne udostoje se ni "skupit" kad se to od njih trazi, znaci jbno se spustit u medured il red nize. Za podic ruke im treba par sekundi ako ih uopce podignu na kraju. Al zato bitno da se pjesma ori stepenicama nakon utakmice dok smo mi koji smo navijali cijelu utakmicu ostali bez glasa. Ak ti se ne navija i nemas godisnju uzmi kartu za sjever gore (ista cijena), pun k ekipe koja je izvisila za sjever dolje il je ostala doma il su zujali na gornjoj tribini na kojoj nemres pratit navijanje.

    Procitao sam komentar o jacem ozvucenju i slazem se s time, barem zbog lakseg pracenja ritma. Imamo iste "zvucnike" kao i neke druge tribine (mislim da i Torcida ima takve) ali dzabe sve kad nam je konfiguracija tribine skolski primjer neakusticnosti.

    Ako treba uzet one zvucnike kao na koncertima nek se uzmu takvi, jbs prenositelje utakmica il gdje je vec problem, ionak uvijek stave mikrofon il kaj vec "prima" zvuk ispod sjeverne tribine na minimum.
  • Droljo
    5k
    Sranje je što nema istoka. Sad sam bio na zapadu gore i slušao tovare 90. minuta i njihove bubnjeve. Prije bi ko čovjek otišao na istok bliže sjeveru. Jebo nas stadion šugavi da nas jebo!
  • Eduardo
    17.6k
    Ovaj potez Pukštasa mi nije baš jasan. Je l' to ruganje Mišiću ili koji vrag?

  • Droljo
    5k
    Govance malo tovarsko
  • Mihaljević
    8.1k
    I takvog klauna zazivaju u repku.
  • jedan u nizu
    6.1k
    Ne, ne kazem to. Samo mozda treba promijeniti nekad pristup, jer nije sve u agresivi.
    Ja sam na sjeveru vec 15+ godina, uz razdoblja kada nisam isao na utakmice. Zadnji put da sam bio na drugoj tribini stvarno ne pamtim. Volim navijanje, ultras scenu i sam navijam i poticem druge na navijanje. Makar mi preagresivne poruke salju kontra efekt, na mene nece bas utjecati, jer sam navikao na to i zapravo navijam pa me ne dira previse.
    Ali kad pogledam oko sebe, tocno skuzim razliku sto ljude rajca a sto ne, sto ih ugasi.
    Takoder, kada ti nabrijani klinci se nekome unose u facu to nema apsolutni nikakvog efekta kad ti isti klinci sute, pricju medusobno, drkaju po mobitelu, ne navijaju, a onda kada imaju razdoblje od 5 min ludila seru ljudima okolo koji cijelo vrijeme vise manje navijaju. I onda nakon 5 min se ti isti klinci upet ugase i ne navijaju, al glavno da su bile mange tih 5 min. Pa sad ti meni reci oce to motivirati nekoga tko tek ulazi na ultras scenu.

    A ti sto su izvisili za sjever dolje, sami su krivi. Sami su krivi jer nemaju godisnju, ili nisu na vrijeme kupili kartu. A bilo ih je dovoljno dostupno.
  • Krizy
    36.3k

    Ruganje, veličaju ga komunjare zbog toga.
    Ma ne sumnjam uopće da ćemo im vratiti na kraju, kad vidiš kako su svi bahati.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.