• Riot
    1.7k
    Nije nekad lako ni navijat, a tad je ovima na štangi borba s vjetrenjačama. U najmanju ruku kolektivno nismo bili raspoloženi u nedjelju što se navijanja tiče, nisam siguran koji je točno razlog ali tako je
  • Boysica
    457
    Nemam komentara na neke koji su bili na sjeveru i pitam se zasto su dosli na sjever ak su htijeli gledat tekmu i komentirat mogli su i na zapadu.
    U ostalom bas nije fora kad mu kazem da navija a on meni da jel hocu batina tak da vise nikom nis necu reci i ako mogu jel ja sam na vecini utakmica i ne gledam s kim igramo i kad , 90 minuta navijam isto kao i vecina vas muskaraca na tribini
    Sto se tice navijanja bilo je bolji izdanja od ovog s obzirom kolika je bila popunjenost sjevera.
    Tovare ne komentiram vjera mi nedozvoljava :lol:
  • bbb medimurje
    2.9k
    Je l' to ruganje Mišiću ili koji vrag?Eduardo

    Zakaj je to ruganje? Ne kuzim i ruganje cega tocno?
  • Eduardo
    17.6k
    Zakaj je to ruganje? Ne kuzim i ruganje cega tocno?bbb medimurje

    Pa ne znam zato i pitam je l' to ruganje Mišiću ili koji vrag? Pitam jer pravi ove retardirane face nakon što Miške ostaje ležati... možda se ruga grimasi koju je Mišić napravio nakon što je ostao ležati.
  • Mali Zeus
    9.7k
    Mali sam po sebi ima blentavu facu pa nemaš pojma kad radi grimasu, a kad ne. Inače fascinantno je da lik i dalje daje izjave na engleskom, a tamo je kolko već. A mi se svi zgražali nad Kanekom.
  • BornaPŽ1986
    1k
    Bude tu milijun podbadanja i psovki na terenu za koje mi gledatelji nikad necemo ni znati ni cuti. Citam da se neki cude sto Jakir dobacuje Krovinovicu i da mu ne prilici toj poziciji ali ako se Pukstas ruga Misicu to je ok valjda (ako se rugao). Ne opravdavam nijedno ali postoje ocito neki okidaci, ja na pojedinim utakmicama u hnl na terenima blize tribini sam se sam uvjerio u to, nas pola ovdje ne bi trpilo ni 2% sta oni trpe na terenu. :grin:
  • Dalmatinec
    584

    Glupa akustika po meni. Bili smo raspoloženi, ali kad bi sjever bio jedna etaža i kad bi se sve to uigralo, to bi bila buka kakve nema u RH i šire. Pazi, to ti je 10 000+ ljudi koji pjevaju i nema fizičke barijere (kao što je balkon sjevera gore) među njima. Novi stadion iza gola mora biti jedna neetažirana cjelina.
  • NitkoBitan
    12.2k
    Ma nama nije problem 2 etaze jer na sjeveru gore nema organiziranog navijanja a i svake prijestupne se napuni ta tribina. Evo redom cu navest probleme zasto tribina nije akusticna.

    1. Tribina nije zaobljena/ravna je.
    2. Tribinu okruzuju 2 zida. Sjetimo se istoka kako je odjekivalo kad su ljudi viknuli Zagreb, na sjeveru toga nema zbog 2 zida koji okruzuju tribinu a na zapadu zbog jednog.
    3. Ono kaj ljudi vicu u nekoliko skroz gornjih redova "pojede" krov, odnosno zvuk odzvanja po unutrasnjosti tribine umjesto da ide prema terenu.
    4. I naravno da je problem to kaj je tribina visoko i udaljena od terena, ali to po meni nije toliko problem jer je juzna tribina primjer da se bez obzira na visinu i udaljenost od terena navijanje moze dobro cut uz zaobljenost tribine.
    5. I da skoro sam zaboravio :monkey:, nema krova i spojenih tribina koje bi dobar dio zvuka zadrzale na stadionu a ne da navijanje ori Sveticama.

    Mislim da se jos moze poradit na ozvucenju donje tribine, ako nista drugo da ljudi sa strane lakse prate ritam. Nazalost na ovaj stadion smo osudeni jos barem 5-6 godina (nadam se) tak da bi se neko minimalno ulaganje tog tipa isplatilo.

    Mislim da ce istok na Kranjci isto bit vrlo los po pitanju akustike, no otom potom. Briga Senfa za akustiku, bitno da su na stadionu posadene biljke i da tribina ne narusava vizuru kvarta, kaj god to znacilo.
  • Bosskovitz
    7.5k
    Mislim da ce istok na Kranjci isto bit vrlo los po pitanju akustike, no otom potom.NitkoBitan

    Bit će manji stadion, tribina u poprečnom presjeku kao megafon, zvuk ne ide kao sada nebu pod oblake nego prema terenu... gorit će. Bit će taj problem široke a niske tribine koji i danas postoji na Sjeveru, protiv toga nemreš kad je tribina uz aut liniju, ali manji, sa svih strana zatvoreni stadion s tribinama par metara od aut linije... to će biti stadion na kojem će gostima otpadati noge kad se zaori.
  • badjibadara
    1.7k
    Bolje da nisam pogledao snimak utakmice. Samo u prvih 15min imali su 5 prljavih prekrsaja koje najbolji pojedinac utakmice sudac Kolaric ide na more nije sankcionirao. Dva puta Bruno sa ledja, dva puta Kaneko, jednom povucen za ruku, jednom prljavo nasadjen bez lopte i jednom KTC kad je netko na nasoj klupi dobio zuti. Jednostavno je utakmica isla u njihovom smjeru.
  • Carrasco
    4.1k
    Podsjetilo me na ovo...
  • NitkoBitan
    12.2k
    Bit će taj problem široke a niske tribine koji i danas postoji na SjeveruBosskovitz

    Koliko sjever dolja ima redova i koliko je dugacak?

    Mislim da ce na novom istoku Kranjce biti oko 15 redova jel? Toliko otprilike ima sjever Rujevice na kojem je Armada, jos se oni povuku par redova gore ali izgleda da navijanje na tribini od 15ak redova funkcionira. Doduse puno smo veca grupa od Armade, a i nasa tribina ce bit puno duza od Armadine.
  • Infinity
    15.2k
    Mislim da su 23 reda, a duzina je 115m.
  • Bosskovitz
    7.5k
    Koliko sjever dolja ima redova i koliko je dugacak?NitkoBitan

    Sjever ima 23-24 reda, Kranjčevićeva po onom renderu ima 19; Sjever Maksimira je dugačak 120 metara, Istok Kranjčevićeve bi trebao biti 125 metara. Bit će neznanta razlika između Sjevera Maksimira i Istoka Kranjčevićeve, izuzev naravno toga kaj će u Kranjčevićevoj prvi red biti horizontalno 15-ak i vertikalno 8-9 metara bliže terenu, i toga kaj će biti natkriven pa zvuk neće odlaziti u nebo nego će biti usmjeren prema terenu.

    Bit će sve puno glasnije nego na Maksimiru, ali na većim utakmicama će ostati isti problem koordinacije centra i rubova tribine, tu nažalost nema pomoći.
  • NitkoBitan
    12.2k
    E hvala na informaciji. Vidjet cemo kako ce se odvit situacija oko ozvucenja tribine, ipak je to gradski stadion na kojem ce igrat i Loksa. Mozda cemo bit osudeni samo na megafone...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.