• Dzoni
    6.3k
    Obično se pokazalo kroz prošlost i sadašnjost svugdje, ne samo u nogometu, da su zabrane i građenje zidova kontraproduktivni. Da se mene pita, ja bih još više oslobodio zakone oko oglašavanja i legalizirao više toga, ali to nije nužno dio teme. Portugal je dobar primjer toga što se dogodi kad zabranjeno voće postane dozvoljeno, više i nije tako slatko.
  • The Undertaker
    9.9k
    A taj minus preklani je napravio tko?
    Sad bi Manenica rekao da ga ne braniš više.
  • rioda
    17k
    Plavi korner je lani zaradio (dobit) 74.000 eur. Toliko bi zaradili da su skupljali staro željezo. Prema tomu, za klub je bolje da se prvo odreknemo alkohola jer se to neće ni primjetiti na proračunu.
    By the way, ni Dinamo Trade baš ne briljira.
    The Undertaker

    Ne znam kakav je točno rezultat Dinamo tradea, ali je i logično da nije bajno s obzirom na ulaganja. Imao si otvaranje dva shopa ako se ne varam (east i dland), od čega uređenje dlanda sigurno nije bilo jeftino. Nabavljen je i mobilni shop, vjerojatno ima toga još
  • Crusades
    24.4k
    a gdje sam ja napisao preklani? Napisao sam prije nekoliko godina (za vrijeme pretprošle uprave sa policajcem na čelu.)

    Čitaj s razumijevanjem i malo pažljivije.
  • The Undertaker
    9.9k
    Koliko sam ja ubrao, kolega Papa je pričao o 2024. godini.
  • jedan u nizu
    18.4k
    Plavi korner je lani zaradio (dobit) 74.000 eur. Toliko bi zaradili da su skupljali staro željezo. Prema tomu, za klub je bolje da se prvo odreknemo alkohola jer se to neće ni primjetiti na proračunu.
    By the way, ni Dinamo Trade baš ne briljira.
    The Undertaker

    Shvacas sto znaci rijec dobit?

    Ja sam milijardu posto siguran da dinamo ima puno vecu zaradu od prodanog piva nego tvoja racunica.
    Ne znam kolicine prodanog piva, ali po tvom bi se po pivu zaradilo sigurno cent ili manje.

    Dobit plavog kornera je jedna stvar, a dobit kluba od plavog kornera je nesto drugo.

    Radim u jednoj firmi koja ima sestrinsku firmu. Ta sestrinska firma ima dobit jako minimalnu, kada se sve zbroji i oduzme, dobit je tu negdje sa plavim kornerom.
    Ali zato maticna firma ima prihod i dobit puno vecu od sestrinske, ali na temelju poslovanja te sestrinske firme.


    Ulazim u sfere kluba koje ne poznajem, ali siguran sam da dinamo na racun prodaje ića i pića zaradi puno vise od 70k eura.
  • The Undertaker
    9.9k
    Nije to moja računica već Dinamova odnosno tako piše u financijskom izvještaju.
  • jedan u nizu
    18.4k
    Nije to moja računica već Dinamova odnosno tako piše u financijskom izvještaju.The Undertaker

    9tK8lu7.jpeg

    Komercijalni prihodi - prodaja proizvoda - 5,3m eura.

    Ako plavi korner i dinamo trade ne stvaraju tu neku dobit, od cega onda 5 milja eura?

    Imas plavi korner, ugostiteljsku firmu.
    Jedan obicni ugostitelj placa prostor, placa rezije, placa zaposlenike, placa proizvod koji kupuje (pivo itd). I nakon svega ostvari neku dobit da mu se to isplati raditi.

    Plavi korner takoder placa sve to. Ako ne placa prostor klubu, onda placa neki oblik koncesije.
    Nemoguce je da plavi korner ne placa prostor, a da sa pivom od 3,5/4 eura zaradi samo 70k eura nakon sto plati radnike i sirovinu.

    Normalno je da plavi korner nece imati nekakvu veliku dobit jer bi onda placao porez na dobit.
    Lagano tu dobit pretocis u maticnu firmu kroz najam/koncesiju/bilo sta. A maticna firma onda radi sa tim prihodom.
    Jer zasto bi dinamo bio 5m u deficitu, a plavi korner i dinamo trade plate porez na dobit.

    Kazem, ulazim u detalje kluba koje ne poznajem direktno, pa ne mogu tvrditi da je to bas tako, da nebi bilo da me netko optuzi da govorim neistine.
    Ali svatko tko je iole radio nesto poduzetnicki, ili imalo razumije kako funkcionira danasnje poduzetnistvo, zna da se ovako nesto radi. To nije nista ilegalno, nista sivo, nista sumnjivo. To je normalno poslovanje. Ne moze svaka firma raditi sve djelatnosti, jer nije registrirana tako, pa se osnivaju druge firme koje mogu npr prodavati hranu i pice. I to se napravi tako da kroz tu drugu firmu ti prodajes svoj proizvod (jer preko svoje firme to ne smijes) i na taj nacin zaradujes ti (kao maticna firma) jer ti je taj prihod neophodan za poslovanje tvoje firme i proizvodnje tog proizvoda (koji prodajes preko sestrinske firme)
  • The Undertaker
    9.9k
    Koliko ja vidim, to je konsolidirani izvještaj koji uključuje i Dinamo Trade i Plavi korner. Ti prihodi od prodaje su zapravo suma prihoda ove dvije tvrtke. Problem je što se tu ne vide rashodi.
  • Šteco
    1.8k
    Ja bum napisal par riječi na ovu temu, kaj nema veze s nama, al je povezana...

    Dok mi tu raspravljamo o dresovima i tko koga sponzorira, kladionice su nam se uvalile u kuću, točnije u dječje igrice, a da većina roditelja nema pojma kaj im klinci uopće rade na mobitelima i kompovima. Mi doslovno odgajamo generaciju ovisnika pod krinkom nekakvog nevinog gejminga.

    Pogledajte FIFU (ovaj novi EA FC) ili Brawl Stars. Pa to je čisti casino zapakiran u šarene animacije za djecu. Klinci žicaju i peglaju kartice od staraca da bi kupili nekakve "loot boxove" ili paketiće igrača, a šansa da izvučeš nešto dobro je manja od 1%. Ekran bljeska, svira napeta muzika, iščekivanje... ma klasični slot aparat. Klinac naravno izvuče smeće, ali proradi onaj kockarski osjećaj "samo što nije" i ide kupiti opet. U GTA su otišli toliko daleko da su ubacili cijeli funkcionalni kasino unutar igre, pa klinci doslovno igraju rulet i blackjack na ekranu.

    To odavno nije zabava, nego sustavno prženje dječjeg mozga. Radi se o potpuno istom dopaminskom mehanizmu koji drži kockare za aparatima u 3 ujutro. Kad dijete od desete godine uči da je napredak i uspjeh vezan uz plaćanje za nekakvu "šansu", njemu će lokalna kladara s 18 godina biti najnormalniji nastavak priče. To je bolesno, a zanemaruje se.

    Izbjegaval sam se uključivati, al eto moral sam ipak ovo napisat. Ovo je tema koja zaslužuje svoju temu. Toliko od mene u ovo doba.
  • Papastrumf
    23.3k
    A taj minus preklani je napravio tko?
    Sad bi Manenica rekao da ga ne braniš više.
    The Undertaker

    Napravila ga je bivsa Uprava, tko drugi?
    Nije bila rijec o financijskim izvjestajima Plavog kornera i tradea jer su i jedni i drugi bili nesto sitno u plusu nego o tome da je nogometni dio kluba financirao komercijalni, sto je suludo.

    Sto je Manenica trebao i mogao napraviti u 6 mjeseci 2024. godine buduci da je toliko proveo na mjestu PU?
    Nemojmo se praviti glupima.
  • mali M
    10k
    Ne prilazi se nečemu sa "bitno da sam ja zadovoljan", također jedan od poraza društva.vjeko1701

    :lol: a stari moj ti mjenjaš pravce svoje rasprave kako vjetar puše... Tu vas je hrpa bila šta ćemo išta mijenjati do sada velike brige o sagledavanju svih mogućih posljedica..
    I ne, nemoj sad glumiti, nitko nikad nebi ništa napravio da sagledava sve moguće šbb kbb situacije jer tada se ništa nikad nebi promijenilo.

    Ti nebi sada zabranio jedno opće zlo koje cijeli svijet prepoznaje kao zlo (pa čak i ti kažeš) ali se bojiš da što ako netko jednom zabrani šećer jer nije baš zdrav pa šta ćemo ako nam Kristal šećer ponudi 2 trilijuna eura jednom u budućnosti sponzorstvo...
    Ne tako se ne radi u niti jednoj firmi da se radi plan prema pretpostavkama... Možemo reći, ne kocki, alkoholu i neznam, oružju kao glavnom sponzoru.. jer to je opće zlo i svi to prepoznaju.

    Bitno da sam ja zdovoljan je stav ekipe koja bi ostavila kladionicu i sve kako je, jer nebi se štel mešati, vuk sit, ovce na broju i ostale sebične izjave..

    Dinamo sada, sutra, za godinu dana, kada već, može donjeti jednu odluku koja mu vrijedi za trenutno stanje. Trenutno im je klaidionica GLAVNI sponzor i može donjet odluku da ne žele da im u budućnosti GLAVNI sponzor bude nešto što jako doprinosi lošem stanju društva...
    Zašto bi zabranjivao šećer, coca colu, telekome, kad isti u svijetu naprave više dobra preko akcija i donacija nego 90% poslovnih subjekata. Ukoliko se dokaže da Coca Cola utapa male crnce u svojoj otrovnoj tekućini zbog profita i tajnih eksperimenata, onda da, očekujem da TADA sjedne upravni odbor Dinama i kaže, ne želimo da nam ikada GLAVNI sponzor više bude Coca-cola. Tako se radi društveno odgovorno poslovanje, a ne na pretpostavkama koje bajdvej izvlačiš više inateći se jer nemaju smisla ni logike tvoji argumenti
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.