• 000
    941
    WXdDMva.jpg

    ...nećemo valjda biti mi ta nesretna generacija...
    Dinamov europski put ove sezone počeo je u drugom kolu kvalifikacija za CL.
    Na Maksimir je stigao izraelski predstavnik Hapoel Be'er Sheva i dobio “partizanovu” porciju.
    Činilo se da je uzvrat samo formalnost, ali nakon laganih 2:0 za izraelce u prvom poluvremenu, uz još nekoliko propuštenih šansi, stvari su se zakomplicirale. No, bukvica Dinamovog trenera na poluvremenu dovela je do toga da u nastavku vidimo goropadni modri stroj, koji samo čudom nije preokrenuo rezultat u svoju korist. Završilo je 2:2, i već tu su se pojavile naznake da bi ovo mogla biti “ta” sezona.
    Sljedeće pretkolo i gostovanje u Kazakhstanu, kod neugodne Astane, modri su dobrom igrom riješili bez većih poteškoća. Odlična partija Dinamovog katalonskog dragulja i sigurna 2:0 pobjeda.
    Istaknuo se i Mario Budimir svojom nepodnošljivom lakoćom poentiranja.
    Uzvrat na solidno popunjenom Maksimiru nije donio očaravajući nogomet, Dinamo je to dobio na mišiće, modra jedanaestica za 1:0.
    Na red je došao švicarski Young Boys, protivnik po mjeri. Ako ne možemo dobiti njih, ne zaslužujemo Ligu prvaka, govorilo se. Na momente odlična igra u Bernu iznjedrila je i dobar rezultat za uzvrat, 1:1.
    Dinamova krila nosila su modre u ovoj utakmici.
    Prepuni Maksimir na uzvratu i vodstvo od 1:0 u ranoj fazi utakmice, davali su nadu za ulazak u najjače europsko natjecanje, ali je u nastavku iskustvom, tempom i uz nešto sreće, švicarski predstavnik preokrenuo rezultat i uzeo puni plijen na Maksimiru. Možemo reći i zasluženo.
    No, modri nisu očajavali. Ždrijeb Europske lige donio je grupu sa jakim protivnicima na papiru.
    Mnogi su bili spremni staviti ruku u vatru da će turski Fenerbahce i belgijski Anderlecht bez problema proći dalje iz grupe D. Grupa D kao Dinamo.
    Nenad Bjelica birao je igrače po karakteru, i karakterno je razbio turke u zagrebačkoj rapsodiji na Maksimiru, 4:1 i tri boda na startu grupne faze EL. Junak utakmice, Izet Hajrović. San polako postaje stvarnost?
    Gostovanje kod Anderlechta pokazalo je da nešto ne štima u toj ekipi. Naravno da modre nije bilo briga, bitni su bili samo bodovi koji su upisani bez većih poteškoća. U dobrom svjetlu pokazalo se novo modro pojačanje, Bruno Petković.
    Spartak iz Trnave bio je jedan od onih klubova kod kojih je Dinamo već znao polomiti zube, izgubiti unaprijed upisane bodove, tako da je ovo gostovanje bio svojevrsni test karaktera. “Outsider” grupe D, već je skinuo scalp Anderlechtu, i nekako je uspio zavući gol plavim bluzama. Gavranović, i samozatajni Mislav Oršić stavljaju stvari na mjesto i dovode modre na samo korak do europskog prezimljavanja. San polako postaje stvarnost. Ovoga puta sa točkom na kraju.
    Maksimir pod mlijekom dočekao je uzvratnu utakmicu ova dva protivnika. Bilo je upitno da li će se uopće igrati, no srećom po modre, igralo se. Bogovi nesreće, koji su često znali svratiti na maksimirski stadion, zbog guste magle nisu uspjeli pronaći pravi put, i zapeli su negdje na Sljemenu.
    Relativno laganih 3:1 na kraju, i san, sanjan 49 dugih godina postao je stvarnost. Veliko, ogromno slavlje maksimirskih tribina i svojevrsno olakšanje za svakog Dinamovog kibica. Pao je kamen sa srca.
    Sezona za pamćenje te maglovite noći još nije bila gotova.
    Istanbul. Gostovanje kod Fenera, i bod potreban za matematičku potvrdu prolaska osiguran bez problema. Malo je falilo da ostanemo 100%tni, ali smo zadovoljni i sa ovih 0:0.
    Zadnje kolo, već duboko u prosincu, u modri dom dovelo je Anderlecht. Sve je bilo jasno, sve se znalo unaprijed, te je utakmica igrana bez nekog većeg natjecateljskog naboja.
    Nakon Istanbula, još jedna utakmica bez pogodaka. Modri su završili grupnu fazu EL bez poraza, što je malotko mogao misliti na početku sezone.
    Malotko se sjeća zadnje utakmice koju je Dinamo igrao u Europi nakon nove godine. Ove sezone će se ta brojka značajno podebljati. Na dan zaljubljenih igramo u Plzenu protiv Viktorije.
    ...i da, nećemo biti ta nesretna generacija, da parafraziram Atomsko sklonište, koja nije gledala Dinamovo proljeće. Dinamovo proljeće je pred nama, a ovo je nadam se, tek početna faza...
    Uživajmo svi skupa. Neka san traje, uz prigodnu pjesmu, za sada još neslužbenu himnu ZD:


    1. Prva utakmica u Plzenu, oba trenera izjavljuju diplomatski da su sanse 50:50. Sto Vi kazete? (11 votes)
        Pobjeda domacina koja im nista ne znaci, jer ih svakako gazimo u uzvratu
        9%
        Remi, koji domacinu svakako nista ne znaci, jer ih svakako gazimo u uzvratu
        36%
        Viktorija Dinama i pogled prema 1/8 finala
        55%
  • Mr Anderson
    4.9k
    Nekako mislim da nam je tamo ključ za prolaz. Bitno je da izdržimo pritisak prvih pola sata, nakon toga postat će oni ranjiviji. Očekujem nulu tamo. Kad bi još bilo s postignutim golom, super.
  • reziser
    5.8k
    idem iz znatiželje chekirat kupovinu ulaznica online
    ima istok, zapad dolje, zapad gore i sjever gore
    trenutno 487 slobodnih
  • Infinity
    14.9k
    Nisi valjda brojao, imas podatak na stranici, ima 485 karata jos, ali tu nisu sve karte. Jucer su u podne pustili preko 9.000 i kad je server pao i digao se bilo je oko 2-3.000. Istok 2-4 uopce nije bio u ponudi i to mi je bezveze jer mi koji navalimo dobijemo najlosija mjesta, a ona bolja ostanu za kasnije. Valjda kasnije zele privuci ljude atraktivnijim mjestima, a mi cemo se zadovoljiti i coskom, jer nam je bitno samo da smo tu.

    Sjever gore je jucer bio sektor 6, danas je 1. Srednje nisu pustali. Zapad gore je jucer bio samo 6, danas su 3 i 5. Donji nivo nisu pustane karta za one 9-10, sektore uz sjever.
  • Mr Anderson
    4.9k
    Istok 2-4 su uglavnom pretplate, vjerojatno zato nije bio u ponudi.
  • reziser
    5.8k
    kaj bi brojao, pa ima na pocetku podatak
  • Infinity
    14.9k
    Nisu, pustali su ih prije u prodaju.

    Ma ucinilo mi se onako na prvu kako si napisao da si mozda brojao. Znam da je deda brojao za neku utakmicu
  • marcio amoroso
    31.4k

    O tekmi neću sada jer još ima vremena ali pjesma bi stvarno trebala biti himna ovoga foruma jer je pjesma vrh i još je napisana od našeg forumaša i prijatelja.
  • deda
    26.3k
    Što sam ja rekao da će se pojavit bolje ulaznice, danas je i zapad 2 u prodaji.
  • 000
    941
    O tekmi neću sada jer još ima vremena ali pjesma bi stvarno trebala biti himna ovoga foruma jer je pjesma vrh i još je napisana od našeg forumaša i prijatelja.marcio amoroso

    :up: Apsolutno!
  • deda
    26.3k
    Ma ja si JeDINA MOja ljubav puštam skoro svaki dan. Himna dašta.
  • deda
    26.3k
    Ima tu još par tisuća ulaznica.
  • Infinity
    14.9k
    Raspisali smo se o utakmici na svim temama osim na temi za utakmicu :rofl:

    Sad kolega na snetu spomenu. Nisam ni znao, ali Plzena za vikend ceka 'biti ili ne biti' utakmica. Vrba je izjavio kako ga vise zanima titula drzavnog prvaka nego cetvrtfinale EL, jer je trofej trofej. Plzen ce u nedjelju kuci docekati prasku Slaviju koja je vodeca momcad prvenstva sa sest bodova ispred Plzena. S obzirom da je Slavija osvojila cak 52 od 60 bodova sad bi mogli zavrsiti prvenstvo eventualnom pobjedom, pa cak ce i remijem postici mnogo. Plzen ocajnicki treba pobjedu, jer ovi ocito ne kiksaju.

    Ocekujem tako da im u cetvrtak misli dijelom budu na Slaviji, jer im je to ipak bitnija utakmica. Onda se u nedjelju nadam da ce ih Sesivani izmorit, pa neka se desi i neka laksa povreda koja traje sedam dana, cisto da su oslabljeni u cetvrtak. I ne znam sta bi im u nedjelju pozelio. Mogu zbog poraza gristi cetiri dana kasnije da spase sezonu, mogu zbog istog pasti totalno i dozivjeti debakl. Zbog pobjede ih moze tresti euforija i da na krilima te pobjede dosdju na Maksimir po jos jednu, a moze biti da posustanu zbog koncentracije na prvenstvo kada im se otvorila sansa. Ja im svakako zelim da na kraju ne osvoje titulu, jer nama pase da Slavija bude prvak, to bi moglo odluciti mjesto nositelja u play offu LP.
  • Guinness
    1.9k
    Neka oni pobjede u nedjelju i na krilima euforije se štede za idući vikend i još jedan ligaški ogled, a mi ćemo lagano dalje u bajku...
  • BluePhone67
    3k
    Frce me u zeluducu od jutra vec danas, vec sam malo nervozan, a tek je utorak. Ocekujem tvrdu utakmicu sa povoljnim rezultatom u nasu korist u Ceskoj, a vec za susret u Maksimiru trenutno osjecam da cemo pokazati svu svoju moc ove generacije koji mogu i znaju odigrat i zrelo i pametno kroz 180 min i da cemo ih na kraju razbiti sa 2 razlike.
  • reziser
    5.8k
    neki dečki su već krenuli gore
    sretno im
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.