• marcio amoroso
    32.6k
    Ma normalno da ne dira. Ipak je bitno da šira javnost također shvati kakav se lopovluk godinama radi u Dinamu.
  • xavier
    11.1k


    Znaš što mene jedino tu muči. Pisali su mediji dosta kritički i kad su krenule optužnice i posebno kad je počelo suđenje. No opet se to brzo zaboravilo i kasnije se uredno rade intervjue s bjeguncem i prenosi se svaka njegova riječ iz BiH.

    Slično je bilo i prošle godine kad se Zoki vratio u klub. Javnost je bila zgrožena, ali samo koji tjedan kasnije je opet sve bilo u normali.

    Kako samo napisao, bojim se da smo mi kojima su bitne i ove stvari van terena, zapravo u manjini :sad:
  • bbb medimurje
    2.9k
    https://www.google.com/amp/s/gol.dnevnik.hr/amp/clanak/rubrika/nogomet/novac-isplacen-bjelici-samo-je-kap-u-moru-onoga-sto-je-njegova-momcad-zaradila---599869.html

    Ivica Medo i Vlado Boban tvrde da je dinamo nakon dobre posle godine u plusu jedva 2 milijuna kuna. Prema financijskom izvjestaju u plusu smo 13 milijuna kuna ili sam ja to nes pobrkao.
    Zanimljivo da se govore kak klub lose financijski posluje, a opet ima plus u blagajni vjerojatno ko svi ostali klubovi skupa.
    I ne znam dal se varam ili ne al ovaj ivica medo mi vec godinama naginje prema tovarima. Ispravite me ak netko ima drugacije informacije.
  • marcio amoroso
    32.6k
    Kako samo napisao, bojim se da smo mi kojima su bitne i ove stvari van terena, zapravo u manjini :sad:xavier

    Ma ima i nas dosta, također smatram da nam medijski natpisi u zadnje vrijeme pomažu.
    Pomažu nam objave DTSM-a, pomažu čak i naše objave na društvenim mrežama.
    Koračić po koračić da se ljudima prosvijetli situacija.
  • Neki tip
    19.4k


    Ljudi, mi ovdje govorimo o par tisuća ljudi, ne više.. kojima je bitno i van terena, jer nam je Dinamo nešto više od vikend opuštanja, zabave. Ili bolje rečeno, jesenske zabave od utorka do četvrtka, kako koje godine.

    Većini je ovo posve sporedno.. možda im ide na živce seljakluk, vjerojatno bi podržali zatvor "kad presuda bude pravomoćna", ali načelno - vode ljudi svoje brige i bitke.
    Pa uostalom, gdje sam ja od @Pop corn ili @Mr Blue pa eto i vas dvojice, a kamoli onda gdje su moji frendovi koji dođu na 5 utakmica godišnje (od kojih 3 u skupinama) od mene i interesa za onim "van terena".

    Piskaram malo na Zoni, lajkam, spreman potpisati peticiju i slično, nešto uplatiti po potrebi. To je sva moja "borba". A ja sam među tih par tisuća "borbenijih" ili makar zainteresiranijih.

    Ovu će stvar iznijeti par stotina ljudi i na koncu, vjerujem ipak i pravosuđe. Dočekat ćemo i taj epilog, ma koliko ga se načekali.
  • xavier
    11.1k


    Pa upravo to je i bila moja poanta. Jako nas je malo, na žalost puno manje nego što mislimo. U većini su oni koje zapravo previše ne zanima tko vodi klub, a još manje dubioze iz bilance i je li to baš potpuno u skladu sa zakonom ili nije. Takav će reći "daj rezultate i nek Mamić uzima koliko želi".

    Što se tiče novinara, sad su svi "u istom vlaku" s nama jer ionako nema sportskih tema i ovo je aktualno. No nek se za koji mjesec sve normalizira i opet će oni raditi intervjue s istim tim Mamićem i pisati o njegovim "uspjesima".
  • Neki tip
    19.4k
    Pa upravo to je i bila moja poanta.xavier

    Znam, nisam ni tvrdio da se razilazimo, samo se nadovezah i napisah što mislim.. I jučer sam baš o tome krenuo pisati, ali odustah, nisam imao vremena nadugo, a rijetko pišem ukratko. :zip:
  • agramZ
    2.3k
    ja uvijek govorim da nismo ni svjesni koliko ljudima zapravo smeta uprava, samo se to nedozivljava tako direktno. od tih 20k clanova bi vjerojatno aktivno sudjelovalo nekih 1 do 2 tisuce, sto je sasvim normalno i ok. ostali 18k uvijek imaju mogucnosti se ukljuciti.. nista to ne bi sprijecilo ako uvijek "samo" 1-2k ljudi svakih 3 godina bira novu ili istu upravu i sudjeluje u svim skupstinama. kad dodje do izbora i opcenito clanskog kluba mislim da se ne moramo bojati da li ce biti ljudi..
  • marcio amoroso
    32.6k
    Unaprijed se predati također nije i ne smije biti opcija.
    Svi mi koji sebe smatramo da smo malo zagriženiji možemo povući još malo.

    Ti @Neki tip sa Zapada ćeš animirati svoje frendove da glasaju protiv nemani, ja ću svoje frendove, kumove itd. Može se kad se stvarno hoće. Kad čovjek vidi kroz šta su prošli ili još prolaze Boysi ili koliko posla odrađuje DTSM onda nam ne može i ne smije biti mrsko odraditi svoj dio posla.

    Upravo zbog toga Zona i postoji, širimo ljubav prema Dinamu, iz te ljubavi će izaći novi glasovi i novi članovi.
    Iz tih članova i glasova će izaći naša konačna pobjeda.

    Jedan @vjeko1701 ili @Bosna86 su friški primjeri da apsolutno svaki forumaš može doprinjeti. Jedan @Papastrumf je primjer kako se širi pozitiva sa onom organizacijom humanitarne akcije. Ajmo svi pomalo pa se možda možemo nečemu i nadati.
  • Neki tip
    19.4k
    Unaprijed se predati također nije i ne smije biti opcija.marcio amoroso

    Slažemo se, Marcio, predaje nema niti je to ikad bila opcija.
    Radi se samo o intenzitetu borbe, razini interesa i doprinosa.
    I ja i moji frendovi smo članovi i glasanje nije upitno.
    Govorim, a čini mi se i @xavier, o tome da široke mase za ovu stvar neće zagristi. Neće. Nije to ni pesimizam ni predaja, samo procjena situacije i okolnosti.

    Meni dobro poznatim riječnikom i slikama prikazano - jako, jako mali dio zajednice koja se bori i brani ide u izvidnicu. Onda su tu specijalci, pa drugi vojnici profesionalci koji znaju što rade i koji izvode operaciju nakon šo izvidnica odradi svoje, a artiljerija i specijalci probiju linije, pa onda čuvari rezervnih položaja, zatim logističari, onda još šire razni stručnjaci koji daju podršku ovisno o potrebama, ali rade svoj redovni posao i tek onda široke mase koje žive svoje živote, pomalo "navijaju za naše" i čekaju rasplet.

    Poslije se pridruže slavlju na ulicama. Ako pobijede naši. Ako ne, onda se neki povuku, ako im je netko blizak stradao na "bojištu" ili oportunisticki tvrde da to i nije bio njihov rat - šta nam je sve to trebalo.., ako su stradali samo "dalji poznanici".

    Bit će i onih koji će u velikoj buci pobjede pričati da su bili u prvim redovima. A onih koji su bili bit će možda i premalo da ih utišaju i prokažu.

    Borbe vode veliki emotivci i nesebični, hrabri ljudi, tu su i pozadinci koji daju neki svoj oblik podrške, no mase ovdje ne očekuj..

    Tko je tko u ovoj priči, s kakvom će razinom ponosa poslije reći "i ja sam branio Dinamo", neka svatko za sebe odgovori.
  • marcio amoroso
    32.6k
    @Neki tip sa Zapada
    Ja za tebe i za sebe smatram da smo sigurni da ćemo izaći na glasanje. Za moj krug od nekih 20 ljudi koji vole Dinamo ali nisu toliko zainteresirani nisam siguran.
    Vjerojatno i ti imaš sličan broj.
    E, sad je na nama dvojici da na izborima “glas protiv zla” zaokruži 40 ljudi a ne samo ja i ti. Možda ne uspijemo sve nagovoriti, ali ne smijemo dopustiti da glasamo samo ja i ti. To ja hoću da kažem, i ne radi se tu samo o izborima nego o svakodnevnici. Dao sam primjer kolega sa foruma i doprinosa.
  • Neki tip
    19.4k
    oko toga nema spora..

    No, do glasanja tek treba doći.
  • xavier
    11.1k
    Glasanje je ultimativni cilj i ovo oko toga koliko ljudi to uopće zanima i kakvog su oni razmišljanja sam ja spomenuo samo kao neku svoju skrivenu bojazan. No u ovom trenutku su izbori još uvijek jako dalek cilj kojem svakako moramo težiti.

    A jednom kad do toga napokon dođe, onda trebamo sve dići na noge i objasniti im o čemu se radi jer najgore je cijelo vrijeme kukati i onda ne pomaknuti prstom kad možeš nešto napraviti.
  • Bosna86
    11.6k
    Uvesti opciju online glasanja prije svega..... Većina članova Dinama nije iz Zagreba, tim potezom vise nitko nema opravdanja za neglasanje
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.