• Pop corn
    4.8k
    Pitam jer planirano povećanje za 70-100 posto zvuči vrlo dobro :up:rioda

    Danas razmišljao o tome što je Zrinko izjavio. I shvatio - neka je! Jer to mi se sviđa, imaš ambiciju visoku i ne skrivaš je i stvaras si baš pravi izazov. A znam da će oni raditi na njemu

    Nema više tu nešto stidljivo, a opet ni bahato i nerealno....
  • Dudu9
    422
    Od transfera Olma ako je 20% dobit cemo oko 6mil
  • hardek
    1.4k
    Hvala bogu da skidamo Drmića s plaće ove godine al opet i on će bit plaćen pola godine. S novom garniturom ljudi barem znam da se takvi ugovori neće ponoviti u budućnosti.

    Svejedno mislim da bi 30-tak milijuna eura za plaće klub našeg ranga trebalo biti dovoljno. Teško je ući u sezonu kada su ti očekivani prihodi (rekao bi da se Europa liga uzima kao neko optimalno očekivanje) toliko ispod rashoda.

    Baš me zanima koje plaće imaju recimo: Perić, Emreli, Šutalo, Zagorac, Špikić.
  • Dudu9
    422
    Drmić je došao bez odštete i u to vrijeme najbolji napadač HNL, tako da nije on bio takav promašaj, skuplji je promašaj Šutalo pa Bočkaj itd di smo i odštetu plaćali
  • hardek
    1.4k
    Nema smisla radit natjecanje koji je veći promašaj. Na nekom podcastu sam čuo da su svi znali da nakon utakmica u Rijeci Drmić nije mogao trenirat par dana, takvom igraču ne možeš dati najveći ugovor u klubu. I Drmić i Boćkaj su promašaji, kod Šutala je jednostavno nesreća. Da se nije ozljedio vjerovatno bi sada imali vrijedan asset.
  • Mali dioničar
    14k
    Prihodi od prodaje robe su 2,6 milijuna.

    Nemojmo raditi grešku tipičnu za sportske novinare misleći da je to zarada.

    Roba ima i ulaznu cijenu i postoji trošak najma i plaća ljudi koji tu robu prodaju.

    Ne znam kolika je marža, ali jedino gdje vidim dodavanje i održavanje vrijednosti jest proizvodnja igrača i njihovo transferiranje te igranje u Europi te povećanje prihoda od sponzora jer navodno ide novi sponzor na dres, a navodno će i Castore biti izdašan tehnički sponzor.

    Ako se stavke prodaja igrača i igranje u Europi kumulativno prepolove, povećanje prihoda od sponzora i prodaje robe bi trebalo rasti 3-4 puta da se nadoknadi pad na zelenom terenu, a to nije realno.
  • emilperska
    3k
    Telekomunikacije - 1 sponzor
    Autoindustrija - 1 sponzor
    Kladionice - 1 sponzor (imamo)
    Leasing kuće - 1 sponzor
    Banke - 1 sponzor (onaj gdje držimo račun i imamo kredit)
    Tehnološke kompanije (proizvođači TV-a i mobitela) - 1 sponzor
    Pivovare - 1 sponzor
    Proizvođači bezalkoholnih pića - 1 sponzor
    Proizvođači kave - 1 sponzor
    Trgovački lanci - 1 sponzor
    Osiguranja - 1 sponzor
    Pekare, lanci brze hrane - 1 sponzor
    Tekstilna industrija (odijela, kravate, košulje) - 1 sponzor
    Obuće - 1 sponzor
    Mljekarska industrija - 1 sponzor

    Ja stvarno mislim da je ovo za veličinu Dinama izvedivo. Svaki od ovih segmenata. Ovako se to radi u Bundesligi i Austriji.. Naravno ne svi sponzori u istom obujmu i značajnosti.
  • Mali dioničar
    14k
    Kladionice - 1 sponzor (imamo)emilperska

    Od sezone 2025/26 Englezi zabranjuju kladionice na dresu.

    Obvezno naći sponzora za dres u školi nogometa i to pod hitno.

    Pronaći fotku Gvardiola ili Kove u Dinamovom dresu sa 16 godina i reći sponzoru: “evo kad neki novi klinci budu za 7-10 godina igrali finale LP, ti objavi da si ih sponzorirao dok su bili djeca uz pripadajuću fotografiju.”

    Jasno taj sponzor ne može biti pivovara, kladionica i slično s obzirom na to da se radi o sponzoriranju ekipe mladeži.
  • Dudu9
    422
    može se dosta stavki povećati prihode ali opet bez LP nema nam druge nego proizvodnja igrača i prodaja
  • Zagi
    4.9k
    Naravno da će uvijek dio proračuna biti novac od europe i prodaje igrača. Tema je koliki dio.
  • Facke
    2k
    Pa normalne. Kak nas klub zivi? Normalne da nama treba prodaja mladih igraca i ak bumo igrali Ligu Prvaka. Jednostavne nama to treba. Evo v zajnih par let sme drzali kostur momcadi. Nisme morali bas odma iti v prodaju.
    Sad po mojemu mislenju mi nas trosak na place nebumo bas mogli prevec sniziti. Prve treba videti koga se bude prodale/resile. Drmic sigurne odlazi. Moha,Emreli,Peric,Bosko Sutalo,Bulat su mi prvi kandidati za prodaju. Da se oslobodi male budzeta za place i da imame neki prihod. Neste zna kulika je placa RPGa? 800.000 tisuca? Rekel bi sigurne tu negde plus minus. Ocu stem reci da nam budu troskovi prve momcadi ostale na slicnem nivou ak i dalje oceme kvalitetu i igranje europska proljeca. Nama jednostavne treba europa + prodaja igraca. Naravne uz jos veci prihod od sponzora.
    Tu se najvise mora delati.Na prihodu od sponzora.
    Kulike nama naprimjer placa PSK? I kulika je zarada od sih sponzora? Treba se i tu otprti za strane trziste.
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Otišli su Oršić, Livaković, Ivanušec, Drmić odlazi za 2 mjeseca, Ademi je valjda na nižoj plaći nego kada je bio u naponu snage, Theophile više nema onu veliku plaću nego igra za sitniš...dakle nešto se valjda rasteretio taj budžet za plaće, ne puno ali nešto bi trebao jer su Orša, Livaković, Ademi imali oko milju eura godišnje po napisima medija.

    Facke, ne bih rekao da RPG ima 800 tisuća eura, prije oko 400. Nisu baš bajne plaće u klubovima donjeg dijela francuske Ligue 1 osim ako nisi nositelj igre u tim klubovima. Recimo onaj Diallo je i u Ajacciou igrao za kikiriki a i sada u Hajduku igra za kikiriki.
  • criticus
    1.1k
    Recimo onaj Diallo je i u Ajacciou igrao za kikiriki a i sada u Hajduku igra za kikiriki.Maksim Maksimirski

    Pa vidi se na terenu da.
  • Jurki
    8.4k
    Iz jucerasnjeg germanijinog clanka vezano na odbore upal mi je u oko zadnji odlomak

    "U Dinamu su krenuli i s financijskim analizama, prije svega dospjelih i nedospjelih potraživanja, o planu i realizaciji financijskih planova za ovu godinu, o tome konkretnije neki drugi put, kad konkretne brojke i budu poznate."

    Znaci ako je ovaj tjedan krenula analiza financija.. kak je bilo pisano u medijima da za reviziju treba cca 2 mjeseca.. znaci sredinom/krajem lipnja bi mogli znati kak "stojimo" taman za prijelazni rok.
    Ak znam kaj bude.. znam da bu tema transferi gorela ovo ljeto.. i da bu Maric najspominjanija osoba koja radi u klubu. :rofl:
  • Pop corn
    4.8k
    Jedno je dubinsko snimanje koje je opširnije i komiciranije pa i duže. A drugo je financijska, porezna i dubinska forenzika koja je brža. Radi se oboje. Brze od toga se ne može nažalost.

    Ali po prvi puta nakon 24 godine će se točno znati stanje kluba.

    Da velim to plasticnije: Izvadili smo krv i brisove i čekamo nalaze. Kad dođu nalazi će doktor odlučiti o daljnjim pretragama i kod kojeg se to ide specijalista dalje na odjel.

    A za to vrijeme organizam mora raditi, piješ lijekove i živiš.

    Tako je i klub isto organizam koji živi
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.