• austrijanac
    2.7k
    Od sezone 2025/26 Englezi zabranjuju kladionice na dresuMali dioničar

    Od 25/26, Liga Prvaka trazi eksluzivnog betting partnera, tako da engleze još treba pričekat.

    Nedavno su (DataCo, nositelj prava za EPL) prodali Geniusu svoja prava za nekoliko stotina milijuna.

    Sponzorstva od klada će samo rast, treba uzet tu kolač.
  • Jurki
    8.8k
    jasna stvar da financ analiza iziskuje vrijeme kojeg bas i nemamo.. al kaj je tu je. Napraviti se mora.
    Isto tak nadam se da pacijent nije "prevec betežen" i da budu nalazi prihvatljivi.
    Bitno da se krenulo s analizom.
    Bilo je spominjano da budu revizijske kuce radile analizu i da se to da napraviti u nekih cca 2 mjeseca kaj je recimo ok zbog prijelaznog roka.
  • NKDZ86
    313
    Ne znam kako vi, ali ja kad vidim u medijima Zeku i ispod piše predsjednik dinama, pitam se je li to moguće, kad je kraj, ali onda shvatim (da boem sam u duši) da je ovo tek početak, koš kad i službeno vidim Sanjina u klubu, pa novu upravu (Zvone čekamo te) pa novog trenera, pa pojačanja prava, pa prave stvari u shopu, ej ljudi jeste vi svjesni toga?
  • Droljo
    5.1k
    službeno vidim Sanjina u klubuNKDZ86

    Sanjin lego?
  • Banana 2
    470
    Već sam pisao da se treba više okrenuti mladim ekstra talentiranim igračima. Ne svakom sljedećem klincu koji iskoči iz Lokomotive nego baš talentiranim igračima. Određena iskusna jezgra mora postojati, ali plaće mladih igrača su pristupačnije dok istovremeno klinci imaju višu preprodajnu vrijednost. Osim što bismo tako barem malo rasteretili teret plaća, stvorili bismo višu razinu strateške fleksibilnosti i efikasnosti u menadžmentu momčadi. Naše prodaje bi bile lakše usklađene sa stanjem u školi i prilikama na tržištu.

    Drugim riječima, rjeđe bismo se nalazili u situaciji da imamo samo jednog igrača za prodaju (Baturina) pa da onda krpamo kako znamo i umijemo. Smjer kluba treba biti da imamo nekolicinu takvih i da se onda prodaje onog kojeg ćemo najlakše zamijeniti. Bilo da nam nadolazi junior koji je uistinu spreman ili da već imamo označenu zamjenu adekvatne kvalitete na tržištu. Tako možemo umanjiti oscilacije koje dolaze za posljedicu prodaja stožernih igrača. Imamo više toga u svojim rukama, a posljedično i privilegiju potraživanja većih iznosa kada prodajemo.

    Mislim da ovo ljeto, ako uđemo u LP, to možemo riješiti prodajom Bulata i sveg viška iz rostera. Tu treba ugraditi nekoliko ekstra klinaca u remont ekipe. Nipošto ne smijemo prodavati Baturinu, a moramo zadržati i Petkovića.
  • Banana 2
    470
    Ne vjerujem da se bitan pomak može ostvariti sa sponzorima. Nitko Dinamo neće sponzorirati na lijepe oči. Luka Modrić je jedini koji tu može stvoriti značajan pomak.

    Luka Modrić, kontinuitet zapaženih europskih rezultata i povećanje tržišta (obujmom i zasićenosti). Sve ostalo je efektivno samo pretakanje iz šupljeg u prazno.
  • jedan u nizu
    6.2k
    Hoce, pomaknuti ce se sigurno.
    Jedan Osijek ima prihod od sponzora veci nego mi.
    Je povezano je sam ulagacima, investitorima i novim stadionom. Ali mi imamo nebrojeno puta veci potencijal za sponzorstvo.
    Isto tako cemo dobiti novi stadion, ali najbitnija cinjenica je da dinamo nije aktivno radio na trazenju sponzora, vec da se prihvacalo one koji su se nudili, a to su redom veliki prijatelji velikog vođe.
    Nitko drugi se nije htio petljati sa takvim dinamom, a pitanje da li bi dinamo to i prihvatio (da recimo jedna Lana grupa ne bude glavni sponzor nego recimo jedan Franck (bubam)).
    Sada imamo odbor za sponzorstva. Evo i na prosloj utakmici se ugostilo dosta biznismena i sve to ide nekako.
    Sada ce se ljudi, firme, korporacije htjeti povezati sa dinamom (koji ima preko 600 000 pratitelja na drustvenim mrezama) i koji igra europske utakmice gdje ga gledaju milioni/deseci miliona ljudi, ai sam klub trazi takve korporacije.


    Naravno ako dode Modric, to ce biti jos vise izrazeno, ali i bez njega ce to porasti osjetno. Nekako mislim da bi to moglo biti i vise od zadanih 70-100% porasta :)
  • Banana 2
    470
    Naravno ako dode Modric, to ce biti jos vise izrazeno, ali i bez njega ce to porasti osjetno. Nekako mislim da bi to moglo biti i vise od zadanih 70-100% porastajedan u nizu

    To je pod pretpostavkom da smo dosad od sponzora dobivali 50% ispod realne tržišne vrijednosti.

    Kažem, moje mišljenje je da to dolaskom Modrića neće biti više izraženo nego će Modrić sam po sebi biti zaslužan za glavninu bilo kakvog efekta. Dovođenje Modrića je najbolje što klub po tom pitanju može napraviti.
  • rioda
    2.6k
    Ja sam baš uvjeren da se može napraviti ogroman iskorak. I dalje to neće biti situacija da tako osiguramo većinu budžeta, ali ćemo osigurati dobru bazu budžeta koju ćemo lakše nadopuniti nagradama od Uefe, transferima i ostalim prihodima.

    Potencijal je stvarno ogroman, čak i bez Modrića. Sigurno se može naći jedan generalni i par većih sponzora, kao i niz manjih sponzora. U slučaju da Modrić dođe, onda se tek otvara ogroman potencijal.
  • NKDZ86
    313
    Kad vidiš koliko ozbiljno rade novi ljudi, ja bi se na mjestu stare uprave i starih ljudi koji su do sad bili sakrio u mišju rupu. Sramota, jedva čekam da zadnji od tih trutova napusti klub.
  • Banana 2
    470
    Potencijal je stvarno ogroman, čak i bez Modrića. Sigurno se može naći jedan generalni i par većih sponzora, kao i niz manjih sponzora. U slučaju da Modrić dođe, onda se tek otvara ogroman potencijal.rioda

    Dobivat ćemo više od sponzora kada ćemo im više i pružati zauzvrat. Kao što rekoh, Modrić, europski kontinuitet i atraktivnost (realno tu pričamo o kontinuitetu i atraktivnosti u LP), a na koncu i jačanje domaće baze kao i širenje van granica Hrvatske. Modrić će odmah imati efekt, ovo ostalo treba tek krenuti provoditi, a onda i demonstrirati potencijalnim sponzorima.

    Bez tih stvari, možda nešto sitno vamo-tamo, ali ništa od bitnog značaja za klupske financije u smislu da ćemo manje ovisiti o prodajama igrača.
  • Banana 2
    470
    Kad vidiš koliko ozbiljno rade novi ljudi, ja bi se na mjestu stare uprave i starih ljudi koji su do sad bili sakrio u mišju rupu. Sramota, jedva čekam da zadnji od tih trutova napusti klub.NKDZ86

    Oni su dogovorili Castore koji nam navodno daje dosta više po sezoni. Nema potrebe da se pravimo da se tada ništa nije radilo i sada najednom posvuda imamo prilike za nekakav enorman rast bez promjena u fundamentima.
  • jedan u nizu
    6.2k
    Dobivat ćemo više od sponzora kada ćemo im više i pružati zauzvrat.Banana 2

    sto tebi znaci davati vise zauzvrat?

    Dinamo je medijski eksponiran poprilicno, kako kod nas, tako i u Europi. Najpopularniji je klub na ovim prostorima sa najvecim rezultatima.
    Vise od toga ne moze ici puno. Necemo odjednom doci do polufinala LP ili slicno.

    Samo sto ce sada situacija biti puno cisca i nece se birati quid pro quo, nego tko najvise daje. Znamo sto su imali sadasnji sponzori i koju korist od toga su imali oni, a koju stara vlast u dinamu.
    Sada ce sponzori dati novac, za uzvrat ce dobiti svoje sponzorsko mjesto, i neki manji dio u ulaznicama i slicnim stvarima (sto je manje bitno u cijeloj prici).

    Dinamo je vec sada na 90% onoga sto moze ponuditi sponzorima. Bar dok ne dode novi stadion, a do tada cemo na medijskom planu, i rezultatkom biti tu negdje gdje smo i sada.
  • Mali dioničar
    14.3k
    Jedan Osijek ima prihod od sponzora veci nego mi.jedan u nizu

    Jedan Wolfsburg ima prihod od sponzora veći nego Bayern.

    Da mi je znati zašto.
  • NKDZ86
    313

    Promjene su itekako velike, o čemu ti pricas, dogovorili su castore, a jesi smiješan, to je jedino kaj su mogli, a to je uobičajen posao pronaći dobavljača opreme haha, strašno, baniraj se
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.