• Mali dioničar
    14.2k
    a to je uobičajen posao pronaći dobavljača opreme haha, strašno, baniraj seNKDZ86

    Razgovaraj argumentirano.

    "haha, strašno, baniraj se, jesi smiješan..."

    Ništa od navedenog nije argument.

    Čovjek je argumentirao sve svoje stavove, a tvoj odgovor je hahahah, bblabla.
  • NKDZ86
    302
    Bravo, svaka čast, zamijenili su dobavljača opreme, odlično, bravo dečki i cure
  • mali M
    3.5k
    dobro pa sa kime se ti boriš? normalno se razgovara i sad ti tu dramiš. Samo ti je skrenuta pozornost da je Castore ugovoren još za vrijeme prošle uprave. Zašto sad tu taj sarkazam i nervoza? Svi smo sretni što se sve mjenja, al nemoramo bit lažovi pa prisvajati i što je naše i što nije. Dost toga gledamo u politici nemoramo i u klubu
  • Zagi
    5.1k
    Dinamo je vec sada na 90% onoga sto moze ponuditi sponzorima. Bar dok ne dode novi stadionjedan u nizu

    Kao što sam apsolutno protiv teze da se značajan porast gledatelja na tekmama može postići primarno novim stadionom, tako sam i protiv ove teze u vezi sponzora.
    Već je vidljiv osjetan porast ljudi na stadionu, a žbuka još uvijek opada. U kampanju se još nije ni ušlo.

    90%? Ni blizu.
    Odnosno da ako gledaš isključivo po nakavim europskim rezultatima. Teško ćemo mi sada najednom redovito probijati četvrtfinala EL.
    Ali tu na Zoni da provedeš anketu "zašto navijate za dinamo" ne vjerujem da bi više od 2-3% odgovorilo "zato što je jako uspješan u europi (za regionalne standarde) ".

    Nažalost zadnjih 15-20 godina prva asocijacija na dinamo je bio našmrkani monstrum i borba protiv istog.
    Nema ozbiljne firme koja će povezati svoje ime sa nečim takvim.

    Sada? Tko god vjeruje u DP viziju bi se trebao laktariti da bude prvi u redu jer nismo ni na 30%, a da lopta nije niti krenula sa centra. Potencijalna vrijednost za relativno mali novac je enormna.
  • mali M
    3.5k
    ma slažem se. Ponekad me baš zasmeta ta nerealnost nekih ljudi da je četvrtfinala ili osmina finala europskih natjecanja odjednom kao normala i da je podbačaj ako se to ne probije. Ljudi moji, svi mi volimo Dinamo, al smo svijesni (barem bi trebali biti) da za značajniji europski iskorak treba Dinamo dignuti za nekoliko razina. I financijski i infrastrukturno i momčadski, a to nam je trenutno nedohvatljivo. Stajali smo u blatu desetljećima, a neki već smatraju neuspjehom ako nismo odma u penthouseu. Možda neki reality check da nismo (još) razina Milana, Juventusa, Lyona, Atletica da bi trebali razmišljati o završnicama europskih natjecanja, a da ne pričam o Cityu, Realu, Barci, Interu, Bayernu itd... Ne kažem da nećemo tamo doći, ali polako, nek mi pokažemo prvo konstantu u prolaženju europskih skupina u bilo kojem natjecanju i već će to biti svjetlosnim godinama od kad smo se sramotili po europi.
  • Banana 2
    453
    Ali tu na Zoni da provedeš anketu "zašto navijate za dinamo" ne vjerujem da bi više od 2-3% odgovorilo "zato što je jako uspješan u europi (za regionalne standarde) ".Zagi

    Da, ali to je širenje baze koje nam treba za bolje sponzorske ugovore. Nama trebaju ti ljudi koji bi navijali za Dinamo i više se angažirali zbog europskih rezultata. Slažem se i ja da ima mnogo potencijala za rast, samo govorim da se stvari neće promijeniti preko noći. Rast sponzorstava korelirati će rastu samog kluba i njegova utjecaja. Uvijek treba gristi maksimalno za ovo prvo i to pozdravljam, ali fundamentalno ćemo fokusom na drugo doći i do prvoga.

    Stadion i opća HNL infrastruktura su tu od velikog značaja jer će i šansa za izvoz lige tada rasti, a od čega imamo i neposredne financijske koristi.
  • The Undertaker
    4.1k
    Ja mislim da se većina vas mora dogovoriti sama sa sobom da li ovo do sada bilo generalno dobro ili nije. Ako je bilo dobro (a znamo tko je zaslužan za to) onda novoj garnituri nije tako jednostavno napraviti iskorak (rezultatski i financijski). Ako ovo do sada nije bilo dobro (a znamo tko je kriv za to) onda je realno očekivati i tražiti financijski i rezultatski napredak a sve ispod postojećeg je podbačaj.
  • Zagi
    5.1k
    Da, ali to je širenje baze koje nam treba za bolje sponzorske ugovore. Nama trebaju ti ljudi koji bi navijali za Dinamo i više se angažirali zbog europskih rezultata.Banana 2

    Po meni upravo suprotno.
    Da, trebaju nam i ljudi koje će privuči europski rezultat i ljudi koji će doći pogledati Luku ali za istinsko proširenje baze ciljati treba izgubljene generacije u zadnjih 15 godina i njihove klince.

    Takvih je more.
  • Banana 2
    453

    Mislim da se najveći iskorak može napraviti u skautingu i akvizicijama. Naše akvizicije su bile slabe i tu kao klub imamo najviše prostora za značajan rast u kratkom do srednjem roku, ergo moj post o strateškoj fleksibilnosti investiranja u pomno skautiran elitni talent.

    Nadam se da ćemo na svim poljima značajno rasti, ali mislim da u ostalim poljima puno više ovisimo o Modrićevom povratku.
  • Jurki
    8.7k
    Zeko je sam u vise navrata odgovoril na tvoje pitanje.
    Znaci neke stvari u klubu su štimale jer bi bili inace u rangu Istre.
    Isto tak znamo da neke stvari nisu štimale.
    Ono kaj je bilo dobro treba nastaviti, a ono kaj ne valja treba mijenjati.
    Generalno je moguc napredak kluba u svim aspektima nakon kaj smo se rijesili kompromitiranih ljudi (vecine jesmo, neki su jos ostali).
    Da je bas sve bilo dobro-nije, isto tak da je bas sve bilo lose isto tak nije.
    Moguc je po meni napredak u marketingu, skoli nogometa, skautingu, bolji sponzori.
    Igracki tesko da mozemo napraviti trenutacno kvantni skok jer su nam financije takve kakve jesu, a za kvantni skok bi trebali dici budget bar na 80 milja eura.
  • Zagi
    5.1k
    Ja mislim da se većina vas mora dogovoriti sama sa sobom da li ovo do sada bilo generalno dobro ili nije.The Undertaker

    Ja mislim da si ti jedan do rijetkih tko je u nedoumici po tom pitanju.
  • The Undertaker
    4.1k
    Prilično sam siguran da će najveći iskorak biti napravljen u odnosima sa članstvom i ''sekundarnim'' prihodima (ulaznice, sponzori, markentiške aktivnosti). Ono što sam manje siguran (da se blago izrazim) je da ćemo imati iskorak u ''primarnim'' prihodima, transferi i prihodi od UEFA.
  • Banana 2
    453
    Mi trebamo ići i puno šire od Zagreba i Hrvatske za ozbiljan rast. Razumijem tvoj sentiment i osobno ga simpatiziram, ali kod ovakvih stvari je kvantiteta važnija od kvalitete. Dinamo kao globalni brend je ispravan način razmišljanja i Luka je tu idealan jumpstart, a na klubu je onda da to oplodi i dugoročno.
  • The Undertaker
    4.1k
    Ja nemam nikakve nedoumice po tom pitanju. Ja mislim da je klub bio, generalno, dobro vođen i da će novom vodstvu biti teško i održati financijske i sportske rezultate kao do sada a kamoli napraviti iskorak. Ne želim ulaziti sad u diskusiju zašto i kako jer smo to već prolazili nekoliko puta ovdje.
    Poštujem i drugi stav ali onda treba uskladiti očekivanja.
  • Zagi
    5.1k
    U redu, nek se radi i globalno.
    Ali zamisli svemir da ne postoji Modrić ili da jednostavno odluči završiti karijeru u RMu.
    Opet postoji postoji mjesta za napredak itekako.

    Odnosto, paralelno se može i mora raditi na lokalnom i globalnom identitetu kluba. A to su dvije skroz drugačije realnosti.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.