• Laugreano
    1.3k
    Vec sad mi srce ubrzano kuca dok cekam nedjelju. I mogu samo reci, da sam ponosan na one koji su od prvog dana zrtvovali sebe, obitelj, posao, prolazili razne torture, crne liste, provođenja, prijetnje, pritvore, da nam moguce ovo sto imamo u nedjelju. Hvala vam za to!
    Ovo je novi rođendan tvoj!
  • IceMan
    1.5k
    Kako vrijeme ide, svake sekunde sam sve više i više siguran da Zeko to dobiva!
  • igorvg1989
    67
    Neviđen skandal u Dinamu: Izbor Barišićevih skupštinara bio je namješten, imamo dokaz čelnika NO-a!

    Šef Nadzornog odbora Dinama Ognjen Naglić, a onda nam je i poslao pismu kojem potvrđuje da je izbor Barišićeve liste 35 skupštinara bio namješten, odnosno delegiran šalabahterima. Ne samo to, već se i dvaput ponavljao, kako bi na listu ušli ljudi koje je Barišić želio na svojoj listi.

    Danas ujutro javio nam se aktualni predsjednik Nadzornog odbora Dinama Ognjen Naglić, a onda nam je i poslao pismu kojem potvrđuje da je izbor Barišićeve liste 35 skupštinara bio namješten, odnosno delegiran šalabahterima. Ne samo to, već se i dvaput ponavljao, kako bi na listu ušli ljudi koje je Barišić želio na svojoj listi. Dan prije predsjedničkih izbora ove bi tvrdnje mogle jako uzdrmati Barišića, jer ovakvim metodama služio se njegov bivši šef, kriminalac Zdravko Mamić.

    Želim upoznati javnost i navijače Dinama da sam proteklih dana u svojstvu predsjednika Nadzornog odbora GNK Dinamo, a nakon medijskih istupa pojedinih članova izvršnog odbora kluba, te dobivenih nekoliko predstavki kandidata za Skupštinu, od predsjednika kluba g. Mirka Barišića kao onoga koji je raspisao izbore, te uprave kluba kao tijela koje je kroz izborno povjerenstvo organiziralo provođenje izbora, tražio dostavu dokumentacije i izvješća, kako bih utvrdio je li tijekom izbora u 2. izbornoj jedinici došlo do kršenja izbornih pravila. S time i kršenja Statuta. Upravo je skrb o provođenju Statuta jedna od osnovnih zadaća Nadzornog odbora. Od strane člana Uprave g. Darka Podnara, dobio sam općeniti odgovor kako uprava nema saznanja o nepravilnostima, jednako kao i Izborno povjerenstvo. U medijskim istupima pojedinih članova izvršnog odbora kao i drugim predstavkama koje sam dobio, jasno je naznačeno da su devetorica odabranih članova izvršnog odbora dobili popis kandidata u 2. izbornoj jedinici, na kojima su prekriženi redni brojevi kraj "nepodobnih" kandidata, a pravokutnim oblikom su označeni kandidati koje je trebalo izabrati. Oštećeni su u posjedu jednog takvog ”šalabahtera” i predočili su mi ga. Budući da samo glasovanje nije krenulo sasvim prema namjerama „izbornih režisera” pojavio se golem problem. Naime nisu prošli, t.j. nisu dobili dovoljan broj glasova, nositelji novoga, svilenoga maksimirskog puča Hanžel, Bergman i Todorić, pa se krenulo u novo glasovanje, što nije predviđeno niti Statutom niti Izbornim pravilnikom.

    Kao jednom od autora Statuta poznato mi je da ideja izbora u 2. izbornoj jedinici nije bila da to budu dirigirani izbori, niti da se ta lista može smatrati nekom "Barišićevom" listom. Uz to, kako sam naveo, prijavljeno je da se i dva puta glasalo u 2. izbornoj jedinici, u razmaku od tridesetak minuta, iako takav način biranja nije naveden u Pravilniku o izborima i Statutu. Nakon općenitog odgovora Uprave zatražio sam ponovno dokumentaciju koju nisam dobio. Zbog takvog ponašanja odgovornih osoba kluba, primoran sam obratiti se javnosti i navijačima Dinama, kako bi tako stekli uvid u ono što se dešava, a neodoljivo vuče na moguće zataškavanje nepravilnosti i režiranje izbornog procesa u 2. izbornoj jedinici. Iz svega rečenoga ja najiskrenije vjerujem da su klupski izbori u Drugoj jedinici namješteni. Ovo smatram nastavkom podmuklih igara koji se dešavaju u proteklih godinu dana, u režiji glavnog režisera Nikole Hanžela, a u kojima su iz kluba maknuti svi oni koji su na bilo koji način pokazali neovisnost u razmišljanju i bili skloni istinskoj demokratizaciji upravljanja klubom. Počevši od bivšeg člana uprave Antolića, koji nas je sve zapravo doveo u situaciju odvajanja od Mamića i njegovog nelegalnog, nezakonitog pokušaja trajnog vođenja Dinama, preko Željka Markovića, Mladena Vedriša, Franje Gregurića i Vladimira Gašparovića pa do Dragutina Kamenskog i u konačnici mene, koji sam jedan od tri predsjednika kluba i kojega su onemogućili u provođenju statutarnih ovlasti. Svima nam je zajedničko da su nas uvjeravali da žele novi, demokratski statut, pošteno i transparentno poslovanje, a istovremeno su eliminirali jednog po jednog. I da odmah razjasnim - ovo nije pismo ogorčenog uskoro bivšeg čelnika Dinama. Nisam htio dozvoliti da o meni odlučuju ljudi poput Nikole Hanžela. Mogao sam se kandidirati, imao sam ozbiljne pozive i s drugih lista.

    Pozivam g. Mirka Barišića da zbog toga što je dozvolio i aktivno sudjelovao u namještanju izbora u 2. izbornoj jedinici, te nespremnosti da se sve objektivno istraži, podnese neopozivu ostavku na mjesto predsjednika Dinama. Isto tako, pozivam članove skupštine izabrane u 2. izbornoj jedinici da osvijeste vlastitu ulogu i da pozorno pročitaju ovdje napisano kako bi spoznali kakvi to ljudi stoje iza njihovoga izbora i u što ih uvlače. Posebnu pozornost pridajem povjerenicima koji su članovi Skupštine, jer oni predstavljaju tisuće članova koje svake godine učlanjuju i neka provjere je l' njihovi članovi doista žele da klub i dalje vode oni koji eliminiraju neistomišljenike, kriju dokumentaciju i režiraju izbore.

    Ognjen Naglić, predsjednik Nadzornog odbora GNK Dinamo

    Za sve navode odgovaram svojim imenom i mogu ih dokumentirati. - poručio je predsjednik Dinamovog NO-a.
  • xavier
    11.1k
    Pa nek netko kasnije objašnjava iz kojeg je točno razloga i dalje za Mirka nakon svega što je izašlo van ovih dana.
  • Revan
    55
    Da li brisanje iz clanstva znaci i da vise nisu Skupstinari? Ljudske sramote, treba im zabraniti 100m od Dinama gdje god Dinamo igrao, Edit:... A kamoli ikakvu funkciju u Dinamu
  • Peškaman
    2.5k
    Je li moguće da ih se izbaci iz članstva kluba(mislim na 9icu koja su imala šalabahter),samim time i iz skupštine zbog namještanja?
  • Crni86
    1.1k
    bravo gospodine Naglicu, tako se radi svoj posao.
  • Peškaman
    2.5k
    https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/hnl/klubovi/dinamo/razotkriveni-preletaci-iz-barisicevih-redova-otapa-se-vecina-evo-sto-slijedi-ako-skupstina-zavrsi-remijem-15437012

    U četvrtak je održana koordinacija "liste 35", na koju nisu došli povjerenici iz Slavonije, među njima i Damir Najmenik, kao član Izvršnog odbora, te Damir Hosi, Lovro Maržić i Hrvoje Josip Balen. Na kraju sastanka Mirko Barišić i Nikola Hanžel zaključili su da je rezultat 32:28 za njih, javlja maksimirski insajder da vladajući tabor uoči nedjeljne Skupštine zbija redove i prebrojava ruke.

    Neki od navedenih (Maržić, Balen) u međuvremenu su se sami "outali", ili su razotkriveni kao igrači liste "Dinamovo proljeće". Premda se predstavljaju kao zagovornici transparentnih odnosa, u izbornom nadmudrivanju sa starim klupskim plemstvom niti "proljećari" očito nisu bili naivci. Proračunato su napunili listu kandidata u drugoj izbornoj jedinici nekolicinom svojih spavača i, čini se da je plan upalio. Barišićeva većina otapa se kako se približava maksimirski dan D, dovoljno je indicija da će Velimir Zajec na koncu k sebi privući i još nekoliko kolebljivih skupštinara, te uz podršku 31 ili 32 zastupnika preuzeti vlast, iako dobro upućeni ne isključuju ni mogućnost da Skupština završi remijem 30-30. To bi značilo produženje drame i obvezu raspisivanja novih izbora u roku dva mjeseca.
    Navijačka vojska sa sjeverne tribine protiv PAOK-a je poslala jasnu poruku što očekuje od izborne nedjelje. Boysi će se za Zajecovu pobjedu početi zagrijavati pod zapadnom tribinom već od 11 ujutro, atmosfera će sigurno biti naelektrizirana, a priča generalno podsjeća na onu otprije 24 godine, kada se mnoštvo na istom mjestu okupilo za Valentinovo, čekajući da Zajec (bez njega očito ne ide) objavi povratak imena Dinamo.
    Uzgred rečeno, buđenje plavog proljeća probudilo je i hrabrost kod nekih do jučer opreznih sudionika maksimirskog mačevanja pa oni užurbano iz arhiva vade dokumente koji ozbiljno kompromitiraju vladajuće. O bizarnim poslovnim aranžmanima Dražena Miličevića, istaknutog klupskog operativca i životnog partnera Vlatke Peras, Jutarnji je jesenas pisao među prvima. Priča je dobila nove nastavke, ali trenutačno su zanimljiviji oni koji se tiču "gospođe predsjednice" Božice Barišić.

    Prema tablicama u koje je Jutarnji dobio uvid, gospođa Barišić predvodila je krug povlaštenih članova Dinamove obitelji koji su na europska gostovanja kluba putovali koristeći sredstva "za volontere", koje Gradski ured za sport svake godine alocira klubu. Od 2016., kada je na to ime klubu doznačeno 98 tisuća kuna, do 2022. godine, kada je iskorišteno 15 tisuća eura, zagrebački porezni obveznici poticali su španciranje Dinamovih turista po Europi s gotovo 70 tisuća eura.

    A klub je u isto vrijeme poticao tvrtku Sportski život, u vlasništvu Karla Heinza Truskallera, zastupnika na Barišićevoj strani, dajući mu poslove nabavke balona za trening i opremanja tog balona sportskom opremom (ukupno više od 500 tis. kuna, plus PDV).
  • Jurki
    8.5k

    Clanak statuta 22 tocka 3
    Clan moze biti iskljucen iz Kluba ako djeluje protivno ciljevima Kluba te zbog nepostivanja Statuta te drugih opcih akata i drugih Klupskih tijela.
    Znaci mogu biti iskljuceni iz clanstva.
  • MM17
    221
    Pitanje vezano za zadnji istup Ognjena Naglića, može li zbog toga kojim slučajem doći do poništavanja cijelih izbora?
  • Jurki
    8.5k
    dapace to bi trebal biti posao za drzavne institucije. Da se nepravilnosti istjeraju na cistac.
  • Crni86
    1.1k
    ne vidim razloga zasto bi se zbog ovoga ponavljali izbori u drugoj izbornoj jedinici (gdje smo birali mi navijaci).

    Jedino posteno bi bilo uvažiti prvu rundu izbora gdje nije upao dotični trojac i gdje je izbor ocito bio toliko koliko samovoljan. Ali meni bi bilo dovoljno i da Mirko odustane od kandidature i podnese ostavku
  • Jaro
    5.4k
    izbor ocito bio toliko koliko samovoljanCrni86

    Prije bih rekao da neki nisu sposobni prepisati sa salabahterapa su morali popravljati...
  • sport
    2.3k
    Nakon svega što izlazi van sve više imam želju da im jebem sve po spisku
  • Crni86
    1.1k
    hahaha slazem se. Sramotno bas jako sramotno i ovo se mora istjerat do kraja. Nakon ovog nikako vise nema mjesta za Barisica u Dinamu! Mirko ako imas trunku ljubavi prema Dinamu nakon ove sramote se makni iz utrke, dovoljno stete ste nanijeli klubu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.