• Jurki
    8.6k
    Očekivati da će se prestati s tom praksom sad kad nema više zločinca je iluzornoCaptain America

    Razmem da agenti dobivaju naknade tj provizije, ali ako se budu i dalje davale naknade preko propisanih pravila kao i do sad onda nismo napravili skoro nist.
    I zbog cega bi mi trebali isplacivati njima vise nego kaj je propisano?
    Edit: ako se od 10 mil eura to smanji na 2-3 mil eura to je vec 7 mil usteda.. novac koji se moze uloziti u neke korisnije stvari.
  • Captain America
    13.7k
    Kao što rekoh, unutar određenih normativa je to normalno. Antolić je sam blokirao dovođenja jer su provizije išle preko 3%. Ne može konkurencija u ligi isplaćivat proviziju kakvu mi damo kad se glavni konkurent cjenka oko 100 tisuća eura tako da se s njima nema smisla uspoređivat. Treba vidjet kako s provizijama stoje klubovi našeg renomea pa donosit zaključke kolko odstupamo.
  • Jurki
    8.6k
    ako se ne varam normativ je 1-2 posto na iznos dogovorenog transfera. Pa je matematika vrlo jednostavna
  • 77
    62
    Livi
    Rile (moha). Sutalo (peric) Sutalo(perkovic). Pravi bek
    Misic(bulat) ivanusec(ljubicic)
    Frigan(spikic) baturina (jankovic). Orsic(rukavina)
    Pele(frigan)
  • xavier
    11.1k
    Misic(bulat) ivanusec(ljubicic)bluemadness86

    Puno preofenzivno.
  • 77
    62
    ma nije, dobro je
  • Krizy
    35.9k

    U pravu si. Ako ćemo igrati samo HNL :rofl:
  • xavier
    11.1k
    Kad već govorimo o formacijama i postavama, ako ne vratimo Oršića, a dovedemo Frigana, volio bih vidjeti ovakvu momčad u 4-4-2 "narrow" formaciji:

    Petković - Frigan
    Baturina
    Mišić - Ivanušec
    (novi defanzi vezni)
    (novi bek) - B.Šutalo - J.Šutalo - Ristovski
    Livaković
  • Captain America
    13.7k
    Sad sam se bacio u istraživanje kolko klubovi lige petice našeg budgeta i vrijednosti plaćaju provizije i zaista nema pravila. Ima klubova poput Newcastlea koji su platili 13, a u vrhu su Prema, a ima i klubova koji su srednja žalost i platili su 10ak. Isto tako sam naletio na članak Athletica od prije 2 tjedna da opet dolazi nova regulativa oko provizija agentima jer im FIFA pokušava na sve moguće načine stati na kraj.
  • plavi72
    708
    To je naša stvarnost,nažalost...
    Je li logično da Oršića prodamo za onaj novac je li logično da kapetan ode u ovom trenutku ...
    Ovo sam napisao jer je Čačić puno igračao "pustio"...nastavimo li tako do pretkola(spominju se svi gore navedeni da mogu otići),kako ući skupinu bez Ivanušeca,Petkovića ,Livakovića,Baturine...zato sam napisao ,barem ,do ulaska u skupine,a nitko sretniji od mene da ne odu ...a svi znamo da je to nemoguće kad dođu ponude
    Realan sam već odavno.
  • Jurki
    8.6k
    naletel sam na podatak negde da su provizije isle do 10ak posto transfera, dok bi se sad to limitiralo do nekih 3 posto.
    Ok taman da smo i platili 10 posto kaj je apsurd.. trebali smo po tome napraviti ulaznih transfera od 100 milijuna eura!
    Edit: ocito nije samo Dinamo klub preko kojeg se izvlace novci. U 2022. godini smo napravili Bockaj 2,8 m, Šutalo 4 m, Ljubicic 2,5 m eura ulaznih transfera. Nema jebene logike da su tolke provizije.
  • xavier
    11.1k


    Daj mi samo reci zbog čega želiš ulazak u skupinu LP s momčadi koja će tamo služiti za napucavanje? Što ti imaš od toga?

    Ja onda želim da ne uđemo u LP i da probamo nešto napraviti u EL.
  • OsamŠest
    2.6k
    Martin Baturina produžio ugovor!
  • DrawTube
    2.9k
    Od Grgića nisam ništa bolje i očekivao, najmrži mi igrač Hajduka uz Sahitija i onog smeća Nikole Kalinića
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.