• Sunja86
    993
    Ja se slažem da Štefulj nije igrač za Dinamo ali stojim pri tome da će bolje odigrati lijevog beka od Ljubičića ili u najmanju ruku jednako loše, najbolje bi bilo da se dovede pojačanje na toj poziciji ali prema svemu izgledno je da se to neće dogoditi.
  • SAS1987
    13.3k
    bilo ih je ..Zagi

    Sjećam se Ćirine izjave da ima najbolju obranu na svijetu. Leutar, Sesar i Smoje :rofl: I taj Smoje na kraju nije htio produžiti ugovor s Dinamom i izjavio da "neće igrati za kikiriki" te na kraju potpisao za NK Zagreb :lol:
  • Sunja86
    993
    Sigurno da je zanimljiv trener ono što trenutno radi u Istri je po meni jako dobar posao ne bi me iznenadilo da Istra završi na 4.poziciji prvenstvene tablice
  • Patak
    2.2k
    Joj , Dario Smoje, nasljednik Maldinija u Milanu, ili Costacurte, ne sjećam se više. Uglavnom ta trakavica oko njegovo transfera je dobila epilog prošle godine.

    https://www.vecernji.hr/vijesti/nas-slavni-nogometas-izgubio-na-sudu-milan-za-njega-dao-milijune-a-sada-placa-troskove-nk-rijeci-1588269
  • ZGBhoy
    1.7k
    Hrvoje ćaleLudovic IX

    Ajmeeeee sad si se sjetil Ikone na Lijevom Beku :lol:
  • Majki2111
    2.6k
    Apsoluzno se slažem no biš li ti godinu dana gledao lošije rezultate dok njegove ideje ne profunkcioniraju? Mnogi nebi.
  • Jurki
    8.5k
    no biš li ti godinu dana gledao lošije rezultate dok njegove ideje ne profunkcioniraju?Majki2111

    Pa sigurno da ne.. međutim to moje pitanje je bilo u kontekstu da nebi opce bilo lose pogledati to trziste kaj se trenera tice. I da se potrazi trener koji preferira 4-2-3-1 kak igramo mi, a ne s trojicom otraga.
  • Mali dioničar
    14k
    SUKOB INTERESA

    Na ovom forumu nakotilo se pun kurac mamićevaca. Pod pun kurac mislim i da su dvojica bilo bi previše, a ima ih više od dvojice. Ovaj post naslovio sam Sukob interesa jer nam ti ljudi, uglavnom pod temom transfera, pokušavaju prodati istu priču po drugi put. Naime, nogometni agent počeo je komentirati ustroj škole nogometa u Dinamu. Naravno i apsolutno opravdano je da svatko od nas ima mišljenje o metodama u školi, trenerima i rezultatima. Međutim, da li je prikladno da agent nogometaša aktivno komentira i kritizira ustroj škole nogometa, a onako usput i trenera prve momčadi.

    Shvaćaju li mamićevci/baristi da bi Dinamo koji bi podlegao pritisku agenta i na njegove sugestije reagirao pozitivno uskoro mogao postati talac tog istog agenta? Možda da agent uzme mjesto izvršnog dopredsjednika i postavi brata ili neku osobu od sličnog stupnja povjerenja za sportskog direktora, a u klubu ima igrače koje on kao agent prodaje. U jebote, odjednom mi je ova situacija od nekud poznata. Agent ima igrače u klubu, a formira i sportsku politiku kluba. Što bi moglo poći po krivu.

    Osim eklatantnog financijskog sukoba interesa koji ne vide jedino maloumni idioti ili pokvarenjaci apologeti koji od takvog ustroja imaju direktnu korist, postoji i druga vrsta sukoba interesa.

    Naime, poznato je da je za rezultat momčadi najbitniji kontinuitet. Ako pogledamo vladavinu SAF-a u Utd-u i kontinuitet rezultata primjetit ćemo da je većina igrača imala bolesne brojke nastupa za klub. Ekstrem u svakom pogledu Giggs je došao do skoro 700, Scholes do skoro 500, Gary Neville do 400, a Phil Neville ima 263 što je u Machesteru teški prosjek, a opet 40 nastupa više nego ih Ademi ima u Dinamu. E pa agentima nije u interesu kontinuitet ekipe. Jer onda se ništa ne vrti i nema transfera. Jasno, ne očekujem istu dugovječnost u Dinamu kao u vrhunskom klubu tipa Man Utd, ali u svakom slučaju ne očekujem ni nesklad i prolazak igrača kroz klub kao na kolodvoru. Agent želi svako ljeto, a po potrebi i svaku zimu neku promjenu, neki transfer. Agent će gurnuti Antu Ćorića na popis za Europsko prvenstvo 2016. Rezultat djelovanja agenta je da je u Dinamu svjetsko čudo kad igrač stigne do troznamenkastog broja nastupa. Onda se odmah uokviruje slika s brojem 100, Mirko Barišić silazi iz lože na teren i poziva se horda fotoreportera ovjekovječiti nesvakidašnji prizor jer imamo igrača sa 100 nastupa. Pa imamo famozne transfere tipa Brekalo i Jedvaj, velike dinamovce od kojih uskoro očekujemo "nastup" u Skupštini kluba jer su definitivno hodajuće legende kluba iako imaju značajno veći broj nastupa za klubove koji nisu Dinamo. A za Dinamo imaju jednoznamenkasti ili jedva dvoznamenkasti broj nastupa.

    Vidi čuda, čim je Dinamo prestao biti kolodvor i momčad uhvatila kontinuitet prezimilo se u famoznoj Europi i čim je reprezentacija prestala biti izlog budućih Messija kao slijepih putnika po prvenstvima došle su i senzacionalne medalje.

    Inače, agentu Bari svaka čast na dovođenju Olma u Dinamo. Taj se potez pokazao ispravnim i za Olma i za Dinamo i za agenta. To svakako NIKAKO I NIKAD NE DAJE PRAVO AGENTU KADROVIRATI PO DINAMU nego bi trebao biti zahvalan i klubu da je pružio priliku tako mladom igraču. Jer agenti nemaju rizika. Oni mogu lupati kao Maks po diviziji bez ikakvih posljedica. Tako je recimo istim putem u Dinamo došao i Tueto koji je Sportskim novostima omogućio antologijski naslov "Oteli ga Romi."

    Zgodno je vidjeti kako se agent zajebo uspoređujući Tueta s Droghbom i Lukakuom. Nije problem za njega jer on nema nikakav rizik. Pa Dinamo je platio igrača. Samo nemoj mi agente određivati tko će biti trener Dinama, a tko raditi u školi nogometa. Ako ti se Dinamo kao klub ne sviđa za razvoj i suradnju tvojih igrača, široko ti polje braco, nađi si bolji klub. Baš me zanima da li tako s visoka dolaziš u Leipzig, Rennes, Eintracht, Atletico Madrid i ostale klubove u kojima imaš igrače. Soliš li pamet Diegu Simeoneu da li želi Brekala ili nekog drugog igrača? Sereš li u Rennesu da im je akademija u banani?

    Dinamo je preživio svakakve situacije, preživio je usprkos agentima pa će preživjeti i bez njih. A posebno ovako malicioznih.

    alos24hl9hhvbxcu.jpg


    Dinamo je u smiraj zimskog prijelaznog roka doveo mladu zvijezdu iz Rome, Daniela Tueta (16), mladog kamerunskog reprezentativca. Možda ćete kazati, pa što sad, radi se o klincu, čemu pompa?

    Ali ova priča o dovođenju mladog Kamerunca gotovo je identična s pričom Danija Olma! Dečko je u Dinamo stigao posredstvom Andyja Bare, poznatog nogometnog menadžera koji je na praktički isti način u Maksimir parkirao današnjeg igrača Leipziga i španjolske reprezentacije.

    Zvijer od igrača
    - Daniel je napadač juniora Rome, a već je trenirao i s prvom momčadi. Bio je u SPAL-u, uzela ga je Atalanta, a onda ga je Roma preotela Atalanti. A sad ga je Dinamo uzeo Romi! Jedan je od najboljih, ako ne i najbolji napadač talijanske lige u svom godištu. Jak je i brz, podsjeća na Drogbu ili Lukakua. Sigurno će biti zvijer od igrača - kazao nam je u uvodu Bara.
  • Jaro
    5.4k
    pinnati na sve drustvene mreze, na vrh foruma, ma na svako mjesto gdje simpatizer, navijac, gledatelj, clan dinama moze zaviriti...
  • martens
    323
    Najjace je kako ljudi koji su popusili ovu "Bara je rekao" spiku zaziru od demokracije jer kao ljudi su budale i lako ih je manipulirati.
    Andy Bara je okrenuo doslovno desetak milijuna eura na provizijama u poslovima s Dinamom. Moras biti tezi maloumnik da ne zbrojis dva i dva i sta konkretno njega u klubu sada smeta.
  • Jurki
    8.5k
    Barra je šupak koji bi htio da su svi klubovi željeznički kolodvor i da svaki klub svake godine promijeni 25 igraca.
    Evo preuzeo je Kustosiju pa da vidimo kak bu to on slozil.
  • vjeko1701
    5.9k
    Jadni pokušaji...baš jadni i očajnički.
  • Zagi
    4.9k
    Puno me više nervira taj Šola nego Drolji i njegove konstantne rasprodaje.
    Šola je baš perfidan i zlonamjeran.
  • IstokKa96
    556
    Pokusaji razj na sve nacine...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.